FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
háháhá, mindenkinek köszönöm a segítséget, megszereztem az äideistä parhain-t és meg is néztem már...
145.
Iltatähti
17 éve
Hm... Azt hiszem, a finn fölényesen vezet... smile
144.
Calkyarha
17 éve
A Napi Nyelvi Percek egy online szolgáltatás mindenkinek, aki angolul, németül, spanyolul vagy olaszul tanul, vagy ezeket a nyelveket szeretné tanulni.

Naponta kiküldött emailünkben ezen nyelvek tanulásához és gyakorlásához szükséges faladatokat, összefoglalókat, leírásokat találsz megoldásokkal.

Miért érdemes jelentkezni a Napi Nyelvi Percek-re?

ingyenes
naponta 20 percet tudsz irányítottan az adott nyelv tanulásával foglalkozni
kezdő, középfokú és felsőfokú szinteken is használhatod
emailben kapod, amiért semmit nem kell tenned
sok érdekes dolgot tudhatsz meg nem csak a nyelvről, hanem a kultúráról is
sokmindent megtanulhatsz, amit esetleg még a nyelvkönyvekben sem találsz meg
Ha jelenleg is futó Napi Nyelvi Percek sorozataink nem érdekelnek, de van olyan nyelv amit szívesen tanulnál, gyakorolnál akkor SZAVAZZ arra a nyelvre!

2006. szeptember 30-ig szavazz te is bármelyik nyelvre! A legtöbb szavazatot kapott nyelvet elindítjuk a nyelvi percek keretein belül!
-----------------------------------------------

Jelenleg a Japán nyelv vezet, de a finn a második! Szavazzon mindenki a finn nyelvre, hogy a nyelvi percek keretein belül is tanulhassunk.
http://www.dint.hu/
143.
Jumala metsien
17 éve
...meg nem is magán- hanem mássalhangzókat akartam írni. Akkor, régen.
142.
FindMe
17 éve
Hééjj,valakiiii
annyira szeretném megnézni az äideistä parhain c.filmet...hogy juthatnék hozzá??
előre is köszi
141.
Iltatähti
17 éve
Szia Gina! Örülök, hogy jövőre szaktársaim körében köszönthetlek téged!smile (remélem majd a BöFi-s gótyatáborban találkozunk!) Képzeld, én is úgy jöttem ide, hogy egy évig muszáj valahova járnom, mert az első helyekre nem vettek fel... És úgy megszerettem, hogy én innen nem távozok!smile Egyébként csak hobbiból csinálom, illetve majd valószínüleg mellékkeresetként fogom űzni, mint munka. De higgyétek el, megéri...!smile
140.
pegazus
17 éve
na és mihez kezdesz majd a végzettségeddel?
én is imádom a nyelvet.
Augusztusban megyek,ott kezdem az iskolaévet,plusz túra északra..oujee..

ja,amúgy azért írtam, hogy megvan-e valakinek az äideistä parhain c. film? tudjátok,Klaus Härö,aki az Elinát is rendezte.Engem nagyon érdekelne, de még nem tudtam megszerezni...auttakaa,pliissmile
t: Kata
139.
Iltatähti
17 éve
Moi! Tiszta jó ez a topic... főleg hogy most vettem észre hogy ittvan XD

Nah... februárban kezdtem finnül tanulni. Nagyon szép nyelv, nagyon szeretem. Majd jövőre szeretnék kimenni Suomiba mert érdekel milyen ott az élet, és eddig csak jót hallottam róla wink meg persze imádom a finn metalt (COB, Catamenia, Ajattara, Finntroll, Moonsorrow, Nightwish, Kalmah...) smile
Nah igen, a zene az életemben az egyik legfontosabb dolog.. főleg hogy a gitárom segitségével művelem is már vagy legalább másfél éve smile
Budapesti vagyok és most érettségiztem/érettségizek és ha minden oké, akkor szeptembertől az ELTEn fogok tanulni történelem és finn szakon... Már alig várom laugh csak előbb a papír kell hogy felvettek-e :S
Nah, ha érdekel még valakit valami az írjon!
Nähdään!

Gina
138.
AlluShagrath
17 éve
hello, kzsofi89! sajna, ki kell, hogy ábrándítsalak: Debrecenben sem indul már finn szak, csak a magyaron lehet felvenni (mint egy csomó más helyen is). Tiszta szívás, én is oda akartam menni, és pont most szüntették meg...sad face na mindegy....én így önszorgalomból kezdem majd a finnt.remélem megy majdsmile további szép napot+kellemes finntanulást mindenkinek( wink )!!!
137.
Kicsi B
17 éve
A következő vizsgaidőpont a Rigó utcában november közepe táján lesz. Én is akkor megyek, vagy legalábbis megpróbálomsmile Egyébként a különböző okatatási szervezek, pl. az OM csak megtudja mondani, hol vannak még lehetőségeid.. Sok szerncsét!smile
136.
pegazus
17 éve
Hát figy, körülnézek. Egyrészt a továbbtanulási könyvben, másrészt a neten. De szerintem ennek te is utána tudsz járni, ettől függetlenül szívesen utánajárok én, talán jártasabb is vagyok a témában. Egyébként az ELTÉ-t ajánlom...smile Én olyan szerencsés lehetek, hogy oda járhatok, és tényleg nagyon jóóó!smile Vali is nagyon aranyos...
135.
pegazus
17 éve
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy Mo.-n Debrecenen és Budapesten kívül van-e finn szak? Előre is köszi a segítséget. smile
134.
kzsofi89
17 éve
köszi az infókat!
majd igyekszem, és ha út közben elakadok, még írok!
133.
dorkaa
18 éve
Sziasz!!köszi a gratulációt!!!
ha beütöd a google-ba hogy rigó utca,akkor ott minden tudnivaló kiugrik majd a rigóutca honlapján.most nem jut eszembe fejből a honlap címe.ott lehet jelentkezési lapot letölteni,amit utána kinyomtatott és kitöltött állapotban s egy csekk kíséretében vissza kell vinni határidő előtt a rigóba.Nem tom, mikor lesz legközelebb vizsga, mert nincs túl gyakran, és épp most volt.
Felkészítő tanár után sztem a nagykövetség könyvtárában érdeklődj,(ha szükséged van rá)ott nagyon segítőkészek.
132.
Iltatähti
18 éve
ebben Iltätähti már gyakorlotttounge egyébként grat a vizsgádhoz, csak most olvastam hogy milyen jól sikerült nekedlaugh
131.
rasmusgirl
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.