FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
tudja vki mit jelent ez: nazis ?
100.
moonsorrow
18 éve
hei!

én egy hete kezdtem el finnül tanulni (egyedül) egy könyvből, de sajnos a kiejtéssel nem sokat foglalkozik a szerző!
az a kérdésem lenne az okosokhoz, hogy az ä-t áá-nak vagy e-nek kell ejteni? én úgy tudom áá-nak, de volt aki mást mond! lécci segíjjetek! smile

az y-hoz is ugyanez a kérdésem! mikor kell ü-nek, mikor j-nek ejteni?

amúgy tudom ajánlani mindenkinek a finn nyelv tanulását, mert nagyon klassz!
most értem a ragozáshoz, itt egy kicsit elakadtam, de megbírkózom vele! smile

99.
moonsorrow
18 éve
Hello!
Mit látnak, olvasnak szemeim!
Rasmusgirl, te ezer arcú vagy!
Mióta tanulsz angolul?

Többiekhez:Hol lehet beszerezni finn filmeket, verseket, vagy könyvet?
Könnyű a nyelv tanulása?Engem nagyon érdekel, mert lehet, hogy lesz lehetőségem tanulni suomenül.Mi kell ahhoz, hogy eljussak Finlandba?
Írjatok!

Kiitos!
98.
vircsi
18 éve
moi!
nekem már van ilyen élményem, méghozzá nem rigóuzcai, hnem olyan, hogy anyanyelvi tanároknál voltunk.
ez az egész úgy nézett ki, hogy olyen a nyelvsulim angolból, ahol anyanyelvi tanárok vannak. én már 7 éve járok ide(oda) és tavaly májusban lehetett ingyen próbát csinálni. nem sikerült, de nem baj, úgyse kaptam volna meg a papírt mer még friss és fiatal vagyoksmile
ez egy alapfokú nemzetközileg elismert nyelvvizsga lett volna. az elején leültettek minket egy terembe, bejött egy nőci, és mindenki kapott egy rakat papírt.volt külön nyelvtan-szókincs, hallgatásutániértés, olvasásutániértés, és fogalmazásírás. mindegyikre kaptunk 45 percet(nem volt elég) és hallgatni összesen háromszor lehetett. aztán hazamentem, és örültem a fejemnek.
kb két hét múlva behívtak szóbelizni, nagyon aranyos emberkét kaptam.
volt egy kérdéssorom, tételekkel, hogy milyen témákat kérdezhetnek, meeg ilyenek.húztam egyet, és arról kellett beszélni. aztán beszélgettünk, és kellett még egy képről is beszélnem. mi lehet a szitu megy ilyenek.
végülis nem is lett rossz, de nem lett jó se... a fogalmazást nagyon elrontotta, és ezzel nagyon sok pont elúszott...
neked nagyon hajrá, mert nem egyszerű, de a legrosszabb része az, amikor azon filózol, hogy mit rontottál el.
hát, akkor hajrá! szurkoloksmile
97.
rasmusgirl
18 éve
Sziasztok!!!
Remélem, mindenkinek jól indult az új év.Nekem ziemlich gut, csakhogy rájöttem, hogy most közelebb van hozzám a március tizenegyedike, mint eddig akármikor.Ami pedig azért igen kellemetlen, mert akkor nyelvvizsgázom finnből.Igazából már nagyon várom, mert imádok finnül beszélni, ráadásul aznap megint elutazunk,(a család magával viszi a vizsga után épen maradt darabjaimat)de eszembe jutott, hogy hat éve nem voltam nyelvterületen, és ismerősökkel is csak ritkán beszélhetek,szóval azért félek, na....
Van valami vizsgaélményetek a finnel kapcsolatban?Mit kérdezhetnek egy ilyen vizsgán?Hogy kell viselkedni?
Német nyelvvizsgán már voltam,de azt mondják, hogy a Rigó utca teljesen más műfaj,én pedig szeretném a legjobb formámat vinni, szóval mindenfajta jótanácsot,fortélyt,vagy ötletet szívesen fogadok.
köszönöm...
K.
96.
Iltatähti
18 éve
Hyvää uuttavuotta!
smile smile
95.
kpingviini
18 éve
de hiszen angol felirat van az Elinához, bár ezt írtam a múltkor smsben is..én most a két ünnep között sajna be vagyok táblázva, mert finn órára megyek, meg én is tanítok, meg lesz egy előszilveszter is, és nem akarom túlzsúfolni a napjaimat..
addig is áldott ünnepeket és buék, jobb és magyarabb újesztendőt mindenkineksmile smile smile
Jujj, most jut eszembe, január első hetében sem leszek itthon, de utána találkozhatnánk!!
Hei-hei!
k.
94.
Iltatähti
18 éve
Hangsúlyoznám, hogy én MÉG nem tudok finnül! Egy kicsit sem! De azért nagyon érdekes hallgatni a nyelvet! Olyan filmet nézni, amit a finnek készítettek, az meg kifejezetten öröm!
Most megszereztem az Elinát DVD-n, de sajnos nincs hozzá magyar felirat (de magyar hang sem). Már láttam magyarul ezt a filmet és nagyon nagyon tetszett, szóval tudom, hogy miről szól, de azért a felirat jó volna...
93.
Gever
18 éve


Viszonylag egyszerű finn nyelvű illetve finn szinkromos filmet beszerezni. A legegyszerűbb egy DC klienssel (pl. DC++ vagy Valknut) valamelyik finn hubra bejelentkezni és ott valakitől letölteni. (Letöltés közben lehet finnül vagy angolul chetelni a "helybéliekkel".) Ha sikerült, akkor már csak feliratot kell szerezni a filmhez esetleg. Szerintem kifejezetten érdemes finn nyelvű feliratot (is) beszerezni. Esteleg meglehet próbálni egyesíteni a magyar és a finn szöveget, és akkor egyszerre megy mind a két felirat, bár gyanus, hogy így kissé zsúfolt lesz a kép.
92.
Imre
18 éve
Bátyámnak sikerült letöltenie, de én MÉG nem tudtam megnézni. Majd a héten megyek hozzá és megkapom.
Ő nézte a Star Trek-et, és nagyon-nagyon tetszett neki, amit a kedves finnek készítettek!!! Amiket telefonon mesélt belőle, azok engem is elszórakoztattak! Szóval, köszönjük szépen!!!!!!! smile
Nem tudnál még ehhez hasonló dolgokat ajánlani?
91.
Gever
18 éve
Ha már film, legyen benne egy kis nyelvgyakorlás is:

http://www-fi3.starwreck.com

Ingyenesen letőlthető a finn készítők honlpajáról, és akad hozzá magyar felirat is, szintén ott. Star Trek rajongóknak kötelező!
90.
Imre
18 éve
JÚÚÚÚJ!!!! Nagyon ügyi vagy!!!!!!!

Mit szólnál a jövő héthez? Szerda, csütörtök, netán pének? Még idén?! (De nem akarok erőszakoskodni!)

Láttam tegnap a Kiskakukk című filmet!!! Nagyon kifárasztott, de szerintem remek film! Jaj... annyit nevettem... Meg jó volt hoddzú finn szövegeket hallgatni. Vicces volt! smile
89.
Gever
18 éve
hümm,ezek után már egyáltalán nem vagyok biztos a finnugor szakban.
mert szeretem a nyelvet, az országot is,(naná!)de engem a kreatív dolgok vonzanak, reklám,színház,(színész,vagy rendező)filmezés, (újság)írás, ilyesmi..hogyan lehet a kettőt kombinálni??(színész mégsem leszek, mert pöszítek)

Gever:még mindig nálam van a titanic, egyszerűen nincs időm visszavinni...
Ma is megyek finnórára, márciusban felsőfokúzom, jippiii!
88.
Iltatähti
18 éve
na joo, ha nagy mákod van, nem éhezel, de kacsalábon forgó palotád nem lesz...
87.
Hirvi
18 éve
Az összefogdosás nem azt jelenti, hogy mindenkit felvesznek, hanem csak azt, hogy örülnek, ha jelentkeznek. Főleg miután jövőre már bolognai rendszer, tehát csak egyszakos képzés lesz, és ugye a finnugor szak szép, de önmagában max éhezni lehet vele, pláne, ha nem csinálod meg a hajajaj, de magas fokozatot(=PhD). De ettől függetlenül általában az egyetemnek van egy keretlétszáma, amennyit felvehet (és sokszor a kicsi szakoknál ez 10-20 között van) és akkor még joo, hogy csak a legjobbakat válogatják ki. Azért viszont nem kell aggódni, hogy 120 volt tavaly a ponthatár, mert becsúszott az a gixer, hogy mindenkinek magas volt a vitt pontja, ezért nagyon magasak lettek a határok is, de lehet, hogy legközelebbre kitalálnak valamit, amivel ez kiküszöbölhető.
86.
Hirvi
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.