FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
Nekem is az a köny van meg, (és annak egy régebbi változata)! De szerintem kezdőknek tökéletes!

Iltat(a)hti!! (Bocsánat, de még nem jöttem rá, hogyan kell umlautos a-t írni!) Szóval, igen mindjárt itt a szünet (bár már előbb is itt lehetett volna, mert akkor sok mindentől megkímélt volna...), úgyhogy várom döntésed! smile
40.
Gever
18 éve
Antti és Kaisa... igen!!!az az!!!
Otthon találtam.
pusssz

ja meg van egy "finnish for foreigners" ebben angolul van leírva a nyelvtan
39.
Iltatähti
18 éve
Magyar nyelvu finn nyelvkonybol a Maticsak Sandor - Anna Tarvainen fele Finn nyelv cimu egyetemi jegyzetet tudom ajanlani, friss es hasznalhato (bar mar kivulrol kellene tudnom, meg mindig szivesen forgatom). 2001/2002 korul jelent meg, szerintem tudnak belole rendelni a konyvesboltok (egyetemi jegyzetboltokban lehet, hogy van is raktaron).
38.
MrG
18 éve
Az a nagyon régi, oldtimer Kaisás, Anttis és barátais vagy valami újabb? És ha újabb, akkor honnan van?
37.
Hirvi
18 éve
ennél kicsit vékonyabb, szóval az utolsó hat ikszet ne képzeld oda
ja, és sok benne a kép
36.
Iltatähti
18 éve
hééé!lerövidítette!szóval olyan vastag, amennyi ikszet most írni fogok.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
35.
Iltatähti
18 éve
Hei,
Nekem van magyar nyelvű finn nyelvtankönyvem, viszonylag kezdőknek smile
Besser gesagt a húgomé, de fénymásolásra kölcsön tudom adni
milyen jófej vagyok!!! smile
x x
kb ilyen vastag

sok puszi minden embernek aki ezt olvassa
(repetázni nem ér)
Gever, közeleg az ősziszünet!
34.
Iltatähti
18 éve
Sziasztok!

Harmadéves egyetemista (PPKE-BTK finnugor - magyar - KözépEuSpec)vagyok, a hímneműek egyik reprezentánsa. A finnugor szakomból gondolom mindenki levonta azt a következtetést, hogy finnül (is) tanulok. Szívesen megismerkednék bárkivel, kortól-nemtől-stílustól stb... függetlenül! Két szenvedélyem van: a zene (hallgatni és "művelni" is) és a sport (nézni és szintén "művelni").
Ha valakiben mély nyomot hagytak a fenti sorok, a nadudvarip##kukac##vipmail.hu címre, vagy erre a fórumra jelezzen nekem. Alkalomadtán MSN-en is fenn vagyok!!!

Heismile
33.
Maestro21
18 éve
Hello!
1. Pont ma láttam a metróban, hogy Nico a Williamshez szerződött. smile
2. Végigmentem a Múzeum körúton (amit szerintem Antikvárium körútnak kéne inkább hívni), de semmi. Úgyhogy asszem Széchenyi könyvtár és fénymásolás lesz a vége.
32.
kpingviini
18 éve
Szia!!!
Nagyon nagyon drukkolj, hogy Nico Rosberg is bekerüljön végre!!!!
Amúgy én nyelvkönyvet Antikváriumban szereztem be, de csak tök véletlenségből szúrtam ki egy polcon, és gyorsan zsebre is vágtam! (+ egy könyvtári nyelvkönyvet is lefénymásoltam)
31.
Gever
18 éve
Ja és persze Räikkönen a király. Meg Häkkinen, meg Rosberg. smile
30.
kpingviini
18 éve
Sziasztok!
Én itthon próbálok finnül tanulni internetes oldalak segítségével, de a legtöbb ilyen oldal angol nyelvű, így elég körülményesen tudják csak elmagyarázni a dolgokat. Meg hát hiányosan is... Fél Pestet bejártam, hogy vegyek egy finn nyelvkönyvet, de a boltosok nyilvánosan kiröhögtek.(Bezzeg hollandból van hatféle!) Szóval, ha láttok valahol ilyet, megköszönném, ha itt közkinccsé tennétek.
Hei-hei!
29.
kpingviini
18 éve
Oké, akkor Gellért tér.Mondjuk a tojás alatt.Vagy mi is az. Nemtom még, melyik nap a jó, de majd még egyeztetünk.
Én keszis vagyok, szóval a moszkvától nekem egy tíz perc.

Más: Ki hol tanul finnül?Tényleg érdekelne, és az is, hgy milyen egy finn óra!
28.
Iltatähti
18 éve
Az őszi szünet kitűnő! (November első hete, ugye?) Idő pontot ennyivel előbbre még nem tudok írni... Nem tudom te merre felé kaksz (én a 11. kerületben), hogy merre, hol találkozzunk... Abba a könyvtárba minden képp szeretnék elmenni! Ha jól értettem, a Gellért térnél van, ott pedig naponta 2-szer elmegyek, szóval arra felé...
27.
Gever
18 éve
JA, még valami: Cililii, ez tökjó ötlet, ez a kirándulás!sajnos nem értem rá, de ha lesz még ilyen akkor mindenképp szólj!!!
Egyébként hogy sikerült?
26.
Iltatähti
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.