FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
sziasztok! nyelvvizsgázni szeretnék finnből. 2002ben érettségiztem belőle, és most járok tanárhoz.
de fogalamam sincs hol tudnék beleőle levizsgázni, assszem rigó utca, de hol tudom megnézni az időpontokat, a jelentkezési határidőt és díjat, és a pontos feladattípusokat!

segítségeteket előre is köszi
130.
dorkaa
17 éve
SziaZsuzsi!hát, ki kell hogy ábrándítsalak, mert életemben először októberben volt a kezemben finn tankönyv.Én mindent anyukámnak köszönhetek, aki finnül beszélt velem kiskoromban.meg most mindent a finn tanáromnak köszönhetek, aki felkészített engem a nyelvviszgára.(hozzá októberben kezdtem járni)Igen, voltam Finnországban, hát, nemtdom, hányszor...utoljára 5 éve, amikor kicsit ott jártam iskolába.A keresztmamámnál laktam,meg a barátnőimnél.Anya magyar, csak kint élt 10 évet és megtanult.hát ennyi, dióhéjban.puszi
129.
Iltatähti
18 éve
Moi Iltatahti!
Hát mit mondjak, ezek a számok magukért beszélnek, nagyon ügyes voltál! Köszönöm, hogy kérdezhetek, habár elég tyúklépésben haladok.
Te milyen könyvből kezdtél el tanulni? Nekem tizenévesen eszembe sem jutott volna pont finnül tanulni, nem mintha az életkornak köze lenne hozzá, de valahogy távol állt tőlem. Mikor kezdtél el finnül tanulni, és mért pont finnül? Gondolom magánszorgalomból és nem iskolarendszeren belül. Ne haragudj, hogy annyit kérdezek, de szeretnélek jobban megismerni. Voltál már Finnországban? Na jó, itt mostmár befejezem, ígérem legközelebb kizárólag a finn nyelvről fogok kérdezni. Addig is légy jó! Ezt hogy mondják finnül?...
128.
zsuzsi2170
18 éve
Szia Zsuzsi!dejó neked, hogy már kislányod van!!!én is úgy szeretnék..de még előttem van az egyetem meg minden.fogalmam sincs,hol lehet a finn nyelvtudással elhelyezkedni..talán művelődésszervezés v ilyesmi..vagy a követségnél, de az akkor már diplomácia...képzeld anyu félrenézett valamit a nyelvvizsgánál,(ő kérdezte meg nekem az eredményeket)és nem 67 százalékom volt a szóbelin, hanem 67 pontom,(a hetvenből)és az írásbelim is egész tűrhetően ment, 94 százalékos lett.
persze hogy kérdezhetsz!nagyon szívesen válaszolok,de a nyelvtani dolgokban sosem tudok konkrét magyarázatot adni, az valahogy nem megy..
127.
Iltatähti
18 éve
Kedves Iltatahti szívből gratulálok!
A százalékkal ne foglalkozz úgysem kérdezi senki. A lényeg, hogy megvan. Milyen feladatokat adtak? Az írásbeli is biztos sikerül, aztán vár rád az édes pihenés... Irigyellek.
Én meg a héten elkezdtem a Finnish for foreigners nyelvleckét olvasgatni, tanulgatni a neten. Nagyon tetszik, csak nincs sok időm foglalkozni vele. Van egy 9 hónapos, izgő-mozgó kislányom, nemrégen állt fel és ha tehetné már szaladna. Szóval elég fárasztóak a napjaim, de azért megpróbálok a nyelvtanulásra időt fordítani, legalább nem tompul el az agyam, amíg itthon vagyok vele. Ha esetleg valahol elakadok kérdezhetek tőled? Előre is köszi. Gondolom a finn nyelvtudás a magyar munkapiacon ritkaságnak számít. Hol lehet vele elhelyezkedni?
Ha tudsz írj!
Szia
126.
zsuzsi2170
18 éve
FindMe: hát mondjuk azért hozzá lehet szokni..
én bírom, olyan,mintha kisgyerekek találták volna ki a nyelvet,tök édes

Zsuzsi:köszi, hogy drukkoltál
megvan a szóbeli,bár olyan alacsony százalékkal,hogy azt inkább el sem mondom.de megvan.juhhú
holnap íb
125.
Iltatähti
18 éve
Szia Iltatahti!
A versíráshoz tudnék ajánlani egy-két irodalmi portált...De komolyan semmi okod az izgulásra. Biztosan menni fog. Egy kis egészséges vizsgadrukk mindig jól jön, de ne vidd túlzásba, mert elveszi az energiádat. Persze könnyű mondani, én is halálra izgultam magam a vizsgák előtt, pedig volt egy pár.
Na, szóval sok szerencsét nem kívánok, inkább egy jó nagy szekérrel.Aztán pénteken kipihenten menj, ha túlleszel rajta kérlek jelentkezz.
Addig is jó tanulást.
Szia: Zsuzsi
124.
zsuzsi2170
18 éve
Nem "érthetőbb"et akartam írni, hanem "ismerősebb"-et. hát nem?
123.
FindMe
18 éve
Sziasztok!
Nekem olyan furcsa sorrendben jönnek egymás után a magánhangzók a finnben! Meg sok a k meg a t. Ahhoz képest, hogy élőben biztos érthetőbb és gördülékenyebb.
122.
FindMe
18 éve
Szia Zsuzsi, és többiek is!a nevem elvileg esthajnalcsillagot jelent, bár sosem jártam utána, csak egyszer hallottam és nagyon megtetszettsmile
iggen, bszélek valamelyest finnül
pénteken felsőfokúzom
de hidd el ez semmit nem jelent:S
egyre jobban félek
komolyan mondom verseket kéne írnom a szorongásról
121.
Iltatähti
18 éve
Oh. sorry azért az "ürük"ért! Az örököt jelent.
120.
vircsi
18 éve
Sziasztok!
Moi Gever és Rasmusgirl!!

Annyira jó nektek(már akinek), hogy tanulhattok finnül!Énis szeretnék, de az első sz angol. aztán úgy tervezem, hogy valami jó munkahely Angliába, és aztán ürük életemre Finlandnak adnám magam..Ah szép álom.
Legyetek jók!
119.
vircsi
18 éve
Szia Marci!

Én többször jártam már Turenkiben. Mit szeretnél tudni róla? Egy - finn viszonylatban is - kicsi, de gyönyörű város, annak minden kellékével: tó, folyó, erdők, stb. Hämeenlinna közelében van, és ott van a Valio UHT-gyára és a Nestlé fagyigyára. smile
Mit fogtok ott csinálni 3 hétig???
Írj nyugodtan, ha van valami konkrét kérdésed.
118.
cililii
18 éve
Szia Iltatahti!

Köszönöm az ötletet. Elindulok ezen az úton. Bár sok reményem nincs, mert tíz év az nagyon sok idő. Majd meglátjuk...

Tetszik a névválasztásod. Beszélsz finnül?
Én még csak most ismerkedem vele. Nagyon szép nyelv.Még Angliában voltam egy buszos kiránduláson, - mint egyetlen magyar - a buszon mögöttem finn lányok ültek, de mikor meghallottam a beszédüket odakaptam a fejem, hirtelen azt hittem magyarul beszélnek. Azt hiszem a nyelvrokonság miatt is vonz a finn nyelv. Amúgy is mindenhonnan az angol meg a német folyik... Ez legalább egy kicsit más. Bár úgy vettem észre könnyebben boldogul a finn nyelv tanulásával az, aki angolul is tud. Több az angol nyelvű magyarázat, legalább is a neten.
Hát, ez egy kicsit hosszúra sikerült. Remélem nem baj. Ha van kedved, írj. Addig is szia.
117.
zsuzsi2170
18 éve
hűha, Zsuzsi, fogalmam sincs, hogyan lehetne..nincs olyan au-pair weboldal, ahol a régi tagok adatait nyilvántartják?

ajajj, az elina nálam van, és már a határidő is lejárt, úgyhogy márc 11re igyekszem visszavinni azelőtt viszont nem valószínű hogy odáig jutok
bocs.
116.
Iltatähti
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.