FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
hátja, mondjuk én abszolút magyarnak érzem magam, háromszínű lobogóban járkálnék, ha tehetném...
nincs szebb Magyarországnál!smile néha úgy érzem, hogy nem is a szememnek szép, (persze annak is ) hanem a szívemnek.Olyan fura érzés, főleg, amikor felmászunk egy hegyre mondjuk a Börzsönyben,és körülnézünk a ködben úszó de azért napsugaras tájon...hát az...hátazhátaz...az ember nem jut szóhoz!

Ja, umlautot továbbra is az Alt+0228 betűkombinációval tudsz produkálni...

Gever, adj magadról életjelet!hogy vagy, minrt vagy?
Moikka
70.
Iltatähti
18 éve
Iltatáhti:Tök cool te finn is vagy!!!Én egy kicsit német származású vagyok:SNa mind1 ez is jó!!sad face
(De azé jobb lett volna a finnlaugh!!!)
Moi!!
69.
Edkó
18 éve
Hirvi: még hogy a partitivus nem gázos???hát én kikészültem tőle, főleg, hogy kb.16 éve beszélek finnül és mindig érzésből használtam a dolgokat, de most, hogy elkezdtem tanulni, tisztára begörcsöltem, és visszafelé haladok, ha ez ugyan haladássad face Elment az a kevéske önbizalmam is...
hei-hei mindenkinek
68.
Iltatähti
18 éve
Szió, magyar vagyok, bár....na mindegy. nem igazán látszik meg rajtam, mert néha annyira fertelmesen használom a magyart hogy saját magamat fel tudnám pofozni. A finnel ugyanígy vagyok....végülis finn is vagyok, de inkább magyar.Kettős állampolgár tehát.De itt élek, Magyarországon, magyar iskolába járok, stb.
67.
Iltatähti
18 éve
Moi!
Iltatháti (bocs nem tom kiírni az umlautos á)
te most magyar vagy ,vagy finn ...!?:S
Mert láttam h a finneknek írtál ráadásul finnül!!!!!(ezt most jól megaszmondtam)
Most akkor magyar vagy ,vagy finn??????!!!!!:S
Moi!
66.
Edkó
18 éve
Köszi!
Nagy kár, hogy szombaton nincs nyitva... sad face Majd akkor péneken suli után beugrom CD-ket cserélni. A Värttinä NAGYON TETSZIK!!! Mindig jó kedvem lesz tőle! smile
65.
Gever
18 éve
Szió,
Gever: bocsi,de nem tudtam válaszolni az smsre mert nincs pénzemsad face
válaszom: nincs nyitva a nagykövetség szombaton, legalábbis tudtommal

jaja...az utcai finn nyelvet hat éve nem volt szerencsém eredeti környezetében hallanisad face
meglehetősen hiányzik
64.
Iltatähti
18 éve
szódoga csak annyi, hogy a tanár kiír egy rakat szót magyarul egy lapra, te meg írd mellé a finn változatot... nem valami különleges
sztem a partitivus nem olyan nagyon gáz... van annál rosszabb is... (többes partitvus, azért gáz... tounge )
Jah... meg hát persze, hogy a beszélt nyelv TOTÁL elüt az irodalmitól...tounge (a "Rastaskatusuomalainen"től pedig aztán hűha hűha... )
63.
Hirvi
18 éve
Jaa wink
62.
Hirvi
18 éve
gever, hogy tetszik a värttinä?

akiknek nem megy az "ä" az alt+a betűkombinációval, az próbálja ki az alt+0228-at.
sok sikertsmile
61.
Iltatähti
18 éve
Na végre.Itt vagyok, és időm is van írni.
Igen, a nevem esthajnalcsillagot jelent, legalábbis azt hiszem.Valahol hallottam, és megtetszettsmile

Engem érdekelne, hogy milyen egy ilyen szódoga,amiről itt írtatok.nincs kedvetek összeállítani nekem egyet? naaa...léccciii..nem puskázom!

Az Antti és Kaisás könyvek szerintem jók, legalábbis sok bennük a képsmileez nálam mindig pozitív
Most anyu a múltkor a kezembe nyomott egy vastag, zöld könyvet, "tesséktanulni" felkiáltással, egész jó a könyv, finnül van leírva benne a nyelvtan, most nem jut eszembe a címe, de legközelebb ideírom.
ti nem vagytok kiakadva a partitiivustól??És nagyon!Eddig nem tudatosan használtam,mindig oda raktam, ahova úgy éreztem, hogy kell, de most elkezdtem tanulni finnül, és tisztára bediliztem..nem is tudtam, hogy ez ilyen nehéz.
Folyamatosan felejtek.Legalábbis most úgy tűnik.apu erre azt mondta, hogy más az, ha az ember csacsog, meg ha tudatosan odafigyel a nyelvhelyességre, na de akkor is...
60.
Iltatähti
18 éve
jujj, nincs időm írni.
Gever, itt egy telszám, ezen elérsz, és akkor a többit megbeszéljük.puszi!
20/9236310
59.
Iltatähti
18 éve
If you were writing finnish alphabets, it's correctly:
a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z,å,ä,ö

And also... are we? isn't "olemmekö?" - "olemmeko?" is correct
and also "ovatko ystävykset".
(to be=olla...(minä) olen (vagyok), (sinä) olet, (hän) on, (me) olemme, (te) olette, (he) ovat)
-To make it question just ad -ko/-kö (olenko, oletko, onko, olemmeko...) In the cases there is vocals, which are pronounsed in the back of the throught (ä,ö,..) you should use -kö (lähdenkö, menenkö, pidänkö, näenkö...) (compared to - juoksenko, istunko, luenko, huudanko)
58.
nony2504
18 éve
Úgy értettem: Olemmekö?
57.
kpingviini
18 éve
Nem kötekedni akartam, igazából csak biztatásnak szántam. Épp kérdőszavakat tanulok, és megölnek. Mitä, mistä, missä stb. Meg hát az igék végződései is hasonlóak... nähdä, tehdä, puhua, lukea.
Onko ystävykset? (Ugye mi jóbarátok vagyunk?) smile
56.
kpingviini
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.