FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, q, r, s, s (ruotsalainen), t, u, v, x, y, z, a (ruotsalainen o), ä, ö
Annyi. 29. smile
(Csak tippeltem a 36tal.)
De van egy rakat diftongosuk, amiket tulajdonképpen magánhangzóknak vehetünk, csak ugye nem önálló mghként jelölik, hanem két betűvel. (Ha kevés az msh egy nyelvben, akkor sok az mgh és fordítva.) smile
55.
Hirvi
18 éve
Én úgy tudom, hogy 29, de ebből se sűrűn használják a q-t, w-t, x-et. Meg b, g, c, z sincs túl gyakran. De hát te tudod.. Mondom, hülye vagyok.
54.
kpingviini
18 éve
Igen finnből és kb. 36 betű van az ábécében.
53.
Hirvi
18 éve
Legalább finnből? Mondjuk azt nem nehéz, mert a szavak tök hasonlítanak egymásra olyan kevés betű van az ábécében. Vagy csak én vagyok a hülye? smile
52.
kpingviini
18 éve
Most írtam egy 2es szódogát... sad face brühühüüüüü izé... bryhyhyyyyy.... (ez aztán a katasztrófa!!!!) nem mintha ez bárkit is érdekelne, de gondoltam megosztom... me mé ne? smile
51.
Hirvi
18 éve
A kazetta is a könyvtárból van! Lemásoltam!
50.
Gever
18 éve
kazetta??? Hány éves vagy, hogy még kazettád is van hozzá???? Kb. 5 éve kajtatom mindenfele és mindenki azt mondja, hogy már rég nincs forgalomban, nem is lesz... (már, aki nem röhög körbe) tounge
49.
Hirvi
18 éve
ääääää smile Köszi! (Nekem csak Alt Gr-el ment.)
Abban a könyvben vannak képek, de leginkább párbeszédre épül... De van a könyvhöz kazetta!! Igaz, hogy régi felvétel, de jobb, mint a semmi! Jobban megragad az emberben. Vannak rajta dalok is...nagyon sokat szórakoztam rajtuk! wink)
48.
Gever
18 éve
Naná, hogy a F1ben Räikkönen!!!! Ki más?????????
47.
Hirvi
18 éve
hát igen.. nem tom mi lenne, ha mindenre egyszerre válaszolnék... és talán nemcsak én lennék egy oldalon... tounge na mindegy... szval... marha mázlista vok, yliopistossa... smile
Olyan, mint egy átlagos nyelvóra, semmivel sem különb vagy nem különb, mint pl. egy angol óra.
46.
Hirvi
18 éve
smile
45.
Hirvi
18 éve
Nekem a Teach yourself Finnish van meg... a könyv nem egy nagy durranás (pláne, hogy kétszer kinyitod és szétesik), de a kazetta hozzá joo, akkor főleg, ha szereted a szép, angol kiejtést a finn mellett... smile
44.
Hirvi
18 éve
Jaaa... meg ha valaki nagyon sokat forgolódik a Finn Nagykövetség könyvtárában az találkozhat Suomea suomeksi nevű (fantörpikus) tankönyvvel, mint neve is mutatja teljesen finn. Nem árt, ha van az embernek egy kis alapja vagy joo képfelismerőkéje és következtetőkéje. Esetleg egy faintos tanár is megteszi. smile
43.
Hirvi
18 éve
Hei!

A könyvben van Antti, Kaisa, Hilka meg egyéb emberek. Tele van képpel, de a címe finn nyelvkönyv 1. (vagy finn 1? ) és a Tanuljunk nyelveket sorozatban jelent meg. Elég jó, de lehet, hogy már csak antikvárban kapni. (A második részét bizonyosan.) (Nyelvtani kifejezések dögivel vannak.) tounge
42.
Hirvi
18 éve
Sziasztok!

Elvileg a napokban megyek könyvtárba könyvet másoltatni (csak ugye az nem 2(kaksi)perc!), és akkor ezeket fogom keresni. Ez az Antti és Kaisa mit tud? Jó ez? Nem ilyen gyerekkönyv? Csak a címe alapján. Mondjuk én csak olyan könyvet vagyok hajlandó olvasni, amiben sok a kép smile Most már nagyon kéne egy rendes könyv, mert hiányzik a tematikus tanulás, és így nem sokat jegyzek meg. Szóval kösz az infókat!!

Gever! Az ä-t az ALT+a billentyűkombinációval éred el. Így: äääääääääääääääääää

Iltatähti! A neved Esthajnalcsillagot jelent egyébként?

Na pá!
41.
kpingviini
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.