FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
Ez az "összefogdosás" engem is érdekel, mert tavaly a ponthatárok 120 körül voltak, ami azért kicsit ijesztő.
85.
kpingviini
18 éve
Debrecenen már én is gondolkodtam, csak akkor kollégiumba kéne költöznöm, ami nem feltétlenül nekem való és a szüleim sem nagyon örülnének neki. De ezen még sok minden átgondolni való van.
De mi az, hogy "összefogdosni"? Ha oda akorok menni akkor sok esélyem van, hogy fel is vesznek?
84.
Gever
18 éve
Debrecenben is van finn szak, erdemes bongeszni a felveteli tajekoztatot, a DE-n peldaul valtakozik: van amikor finn, van amikor finnugor szak indul.

Finn szakon egy "kicsit" kevesebb a nyelveszet, van irodalom (bar a finnek irodalma "kevesebb" a magyar irodalomnal, bocs a jelzoert smile es a finn mellett csak esztul kell tanulni.

Es nyugodtan telefonald korbe a lehetseges tanszekeket mielott dontesz, ugyanis azokon a szakokon, ahol ugy kell "osszefogdosni" az embereket, keszsegesen elmondjak hogy mi is var rad!

Sok sikert smile
83.
MrG
18 éve
hát,lehet,hogy baráti kör(jó vagyok,mi?smile )
na.szal.joo volt az óra,bár én nem az elejétől járok,és a többiek mondták a szövegeket mi meg néztünk,hogy aha...de azér fölfogtam mer kaptunk vmi másolt könyvet,ami szntem így illegális,de ez nem nagyon izgat(bocs..)
82.
Lintu
18 éve
Kösz!!!!!!!!!!
Akkor finnugor szak! Vogulul, meg cseremiszül is akarok tanulni! De attól még lehet, hogy beadom sima finn szakra is, majd meglátom.
Gevikém, neked meg ezek után azt tanácsolom, hogy te se add fel az elveidet! 24 évnyi tapasztalatból csak ennyit tudok tanácsolni.
Na megyek finnt tanulni...
81.
kpingviini
18 éve
Kedves kpingviini!

Én azt tudom mondani, hogy csak akkor menj finnugor szakra, ha nagyon elszánt vagy és nagyon szereted a nyelvészetet. A finnugor nem = finn szak. (Nálunk például néhány másik finnugor nyelvet is kell tanulni a finn mellett, legalább kettőt, ezeken felül nem árt, ha tudsz németül, angolul, oroszul, svédül és beleásod magad a nyelvtörténetbe és az összehasonlító hangtanba. Gondolom, ha finn szak lenne más lenne a követelmény.) Ha csak a finnel kapcsolatban vagy elszánt, akkor finn szak, amiről úgy tudom, hogy csak az ELTE-n van. (Persze jövőre bolognai rendszer lesz... nem tudom, hogy a kicsi szakok mennyire maradnak meg...ennek utánna kell kérdezni) A másik, hogy nekem is csak ezt mondogatták, hogy menjek szálloda szakra, meg bankárnak, meg ilyenek... én meg közöltem, hogy ez érdekel, ezt csinálom. Ha nem érdekel valami teljesen fölösleges ellőni 4-5 évet rá és egy rakás pénzt kidobni az ablakon, mert úgy sem azt akarod majd csinálni és mást keresel vagy nem fogod olyan jól csinálni, mint azok, akik elszántak. Persze otthon azóta sem nagyon tudják megemészteni a finnugor szakot, de ez van. (Nem mondom, hogy degeszre fogom keresni magam, ha egyszer lediplomázom, de legalább azt tanultam, ami tényleg érdekel. Nekem ez fontos.)
...és ha tényleg elszánt vagy, akkor nem múlik el... nekem sem múlt... wink
80.
Hirvi
18 éve
Nem inkább Kalevala Baráti Kör? Csak kérdem.
79.
Hirvi
18 éve
Én MÉG nem voltam kint, DE akkor is tudom, hogy a világ legjobb helye!!! Bocsánat országa! Amúgy nekem is kb ezt mondják, hogy "majd elmúlik", pedig nem fog!!! Én ezt már most tudom! Kijutok oda és ott is maradok! Engem, ha a legvacakabb egyetemre sem vesznek majd fel finn (rosszabb esetben finnugor) szakra, akkor inkább nem megyek sehova sem, mert ezen kívül semmi sem érdekel. Az ég atta világon semmi! Ez szörnyű, de már kezdek beletörődni. Nézem a jó oldalát: legalább érdekel valami és az viszont NAGYON! Mások véleménye meg nem érdekel. Megszállottá váltam és ez van. =))
78.
Gever
18 éve
Sziasztok!
Kedves Hirvi! Én is finnugor szakra készülök, de kicsit tartok tőle, hogy csomó haszontalan dolgot tanulnék. Igazából a többség mondja ezt, és én meginogtam, pedig évek óta keresek egy értelmes szakot, ami érdekelne is, és ez olyannak tűnik. A legtöbben lenézően mosolyognak -"Jól van, majd elmúlik!"- Én meg mondom: "Finn az jó!" Erősíts meg, ha tévednék, vagy ilyesmi!

Ti egyébként miért tanultok, vagy érdeklődtök a finn iránt?
77.
kpingviini
18 éve
jah,igen ezt elfelejtettem:zenében a HIM!az a mindenem!smile
76.
Lintu
18 éve
héé!finnül fogok tanulni-ha minden jól megy,meg ha bírom az angol meg a kezdő francia mellett:S
találtam egy nyelvoktatós izét,a neve Kalevala baráti társaság
holnap megyek előszőr bnőmmel.izgi..
75.
Lintu
18 éve
HEI!

Itt az élet jelem! =)) Annyi felé áll mostanában a fejem, hogy már mindent el is felejtek...szörnyű. Csak lélegezni, lélegezni.
Mikor visszed vissza a DVD-t? Mert ugye tudod, hogy elszeretnélek kísérni! =)
74.
Gever
18 éve
Egyetemen tanulok finnugor-magyar szakon (másod év), hát így "tok" finnül, meg már tanultam előtte is, de az csak "hobbi" volt. (Majd szeretnék finnre specializálódni, ergo sajnos az még enyhe túlzás, hogy tudok finnül... sad face mondjuk, hogy tanulok... smile )
Heippä hei!
73.
Hirvi
18 éve
eccerű.semmit nem csináltam érte.anyu államplgár, mert kint élt kb 10 évet, és akkorban még lazábban osztogatták az állampolgárságot. smileehhe
szóval anyu gyereke is állampolgár smile aki én vagyok

és te honnan tucc finnül?
heips
72.
Iltatähti
18 éve
Szerintem nem olyan gáz... (persze csak az egyes... a többes meg a bonyolultabb barátai már ujuj... :/ ) minden ami nem más, az partitivus... wink

Hogy sikerült kettős államporgásságra szert tenned?
71.
Hirvi
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.