FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
Megintcsak szia mindenkinek!
Úgy látszik rászoktam erre az oldalrasmile
Gever, mit szólnál, ha őszi szünetben taliznánk? Addig sajna eléggé be vagyok táblázvasad face
Naaaa...írj 1 időpontotsmile
Már jobb a kedvem
attól függetlenül, hogy vasárnap volt Berlinben Robbie Williams koncert és én nem lehettem ottsad face
sad facesad face

Írjatok mindenfélét,nyelvvel, országgal kapcsolatban(gondolom az nem kérdéses, hogy melyik ország)
Hei-hei!!!
25.
Iltatähti
18 éve
Ne legyél szomorú!!!!! Nálam úgy sem lehetsz pechesebb! (Különben is, vasárnap Kimi győzött, így ma akár milyen szar napom is volt, még sem keseredek el!) smile)

Ui.-ra válasz: Bárhol, bármikor! wink))
24.
Gever
18 éve
Szió, hátja, mondhatjuk hogy mázlista vagyok de most is mindjárt bőgök mert annyira rossz kedvem van meg amúgy is minden összejön mindig és olyan peches vagyok, szóval amit nyerek a vámon azt elvesztem a hídon, vagy hogy is van ez????
sad face

Jaj.Gondolom mindenkit idegesít hogy it sopánkodom. Puszi mindenkinek.
Kata
Ui: Gever, mikor?hol?
23.
Iltatähti
18 éve
szia iltatahti!

olvastam, amit írtál és baromi irígy vagyok rád!
én is szívesen elfogadnék egy ilyen anyukát! smile

hát csak ezért írtam.
hogy tudd milyen mázlista vagy! smile
22.
moonsorrow
18 éve
Ha szeretnétek találkozni hozzátok hasonló finnbarát fiatalokkal, gyertek el szombaton (okt. 8.) kirándulni a Börzsönybe!

Találkozó 8.30-kor a Nyugati pályaudvaron a belföldi jegypénztárak melletti információnál. Indulás vonattal Zebegénybe, majd gyalogtúra Nagymaros felé.

Ez egy ismerkedős kirándulás lesz, ha összejön egy jó kis társaság, akkor további klassz finn témájú programokat szervezhetünk.
Úgyhogy gyertek!
21.
cililii
18 éve
SZIA!
Nem tűnök el, csak egyenlőre elég nehézkes az internet hozzáférésem... (Bár van, aki azzal gyanúsít, hogy teleportálni szoktam, de ez más téma... wink)) )
Amiket írtál azok teljesen ledöbbentettek... mindez annyira szuper!! (Még mindig nem tértem magamhoz!)
Benne volnék, hogy együtt menyjünk el! Sőt, tök jó lenne! smile)
20.
Gever
18 éve
Sziasztok!

Én Észtországban éltem ahol is megismerkedtem a Finn Ultra Bra együttessel. Nem tudjátok véletlenül, lehet-e Mo-n is kapni tőlük CD-t?

Köszi,
Bálint
19.
Bálint
18 éve
Szió Gever, és mindenki más is,
tökjó, hogy reagáltál, már azt hittem, örökre eltűnsz...
áááá...sok kérdésed volt.Na, menjünk szépen sorban: most tizenegyedikes vagyok, szóval 2007-ben érettségizem, bár a matek nem erősségem, szóval nem vagyok biztos az évszámbansmile
Vagy ez inkább töri?? Ah.

beszélek valamilyen szinten, mert anyu első férje finn volt, szóval ő 10 évet élt kint és tökjól megtanult beszélni, aztán elváltak és anyu hazajött és megismerkedett apuval és aztán megszülettem én,és anyu elhatározta hogy nem hagyja veszendőbe menni a finn nyelvtudását, ezért kicsi korom óta finnül beszélt velem, így nekem a magyar tul.képppen az apanyelvem smile
Mostanában már anyu is magyarul beszél, a kisebb tesvéreim már nem is beszélnek finnül, de mindegy, mert nekem mostanra már rengeteg barátom van odakint, a keresztmamám is kint él...
épp most kerestem meg egy nyelvtanárt akit nagykövetségen ajánlottak, hogy nem készítene-e fel a nyelvvizsgára, most hogy túl vagyok a németen...
Apropó, nagykövetség! bp,kelenhegyi út, öööö talán 16/c ??nem tom, őszintén, de ha ott mész fölfele akkor egyszer csak belebotlasz, 10-4ig van nyitva hétköznaponként.Tudod, ott a gellért fürdőnél szállj le a 18asról és menj fölfele, és egyszer csak ott leszel.Sok magyar nyelvű könyvük is van finn szerzőktől vagy simán finnországról.
Akár együtt is elmehetünk egyszersmile
(két infantilis lány finneket hajkurász)
Írj!!!!


18.
Iltatähti
18 éve
Jaj, de nagyon örülök neked!!!

Hogy értve fosz jövőre éretségizni? 2006-ban vagy 2007-ben? Én csak 2007-ben fogok, de nem árt, ha már előlre gondolkodik az ember, főleg, ha egy olyan (nem valami jó) tanuló, mint én, mert a szent cél érdekében talán belehúzok.
Jó, hogy van más, hasonlóan "megszállott" ember is, mint én!

Hogyhogy tudod már a nyelvet? Jársz/Jártál külön tanárhoz?
A nagykövetség könyvtáráról még nem is hallottam. Hol van és milyen?
Olyan érzelmesen írtál a tájról, hogy egészen meghatódtam... Ha megint mész majd ki, Vigyél engem is!!! smile Ígérem jó kislány leszek!! smile)

Amúgy meg írjál bármiről! Engem minden érdekel, főleg, mert olyan nagyon tudatlan vagyok!

17.
Gever
18 éve
Heips!!!
Gever,Gever, de jó, hogy megtaláltalak!!!Azokból, amiket írtál,tisztára magamra ismertem, mert én Finnországért élek, halok, a táj a mindenem,a sziklák,a tavak,a zordon fenyvesek, ahol pici manók járnak körtáncot a mohaszőnyegen, a nyírfák, a sötét, a hideg, minden, minden,jaj és már úgy hiányzik,mert 5 éve voltam kint utoljára, és tudom hogy idegesítő lehetek mert most biztos azt mondod hogy én legalább már voltam meg minden,de az valahogy úgy van, hogy ha már egy falatot kaptál,akkor még akarsz,amikor pedig még csak látod a kaját amit egyszer majd megehetsz,akkor csak valami néma és bánatos melankólia fog el...

A nyelvet elég jól beszélem, bár még van mit csiszolni rajta...sajnos elég ritkán beszélhetem...persze törzsvendég vagyok a nagykövetség könyvtárában és videótékájában(ezt 1ébként mindenkinek ajánlom,mert tök ingyenes,és szuper,és mindenki nagyon kedves)de ott meg sem merek mukkanni finnül...(még jó hogy tudnak magyarul is)
Ja,és én is finn szakban gondolkozom, bár az érettségim még csak jövőre esedékes...

Puszi mindenkinek, írjatok,áradozzunk együtt a finnekről...smile
16.
Iltatähti
18 éve
Sziasztok!

Finn nyelvtudással keresek munkatársat egy vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó céghez. Kellemes a munkahely, érdekes a munka, és egész a jó a fizetés is.
Ha érdekel valakit, keressen a 20/9 806 630-as telefonszámon, vagy a contact##kukac##humanmanufaktura.hu címen.

Üdv: Körösi Márta
15.
Humánmanufaktúra
18 éve
Tényleg családostul lenne az igazi, de az én családom sajnos nem nagyon alkalmas az ilyesmire. Eddig a nénikém mondogatja, hogy ha sikerül az éretségi, együtt kimennénk, de ez még elég távoli. sad face
De azért a szüleimnél megállás nélkül pedzegetem a témát.
Amúgy lenne egy "nagy" kérdésem! Mennyire vannak ott szúnyogok? Mert ahol most voltunk (Zalaegerszeg közelében), ott hemzsegtek, mindig egy vérszomlyas szúnyog felhő jött utánunk. Ez persze a mostanában leesett nagymennyiségű csapadéknak köszönhető. De Finnországban meg sok ugye a tó, de talán ott az éghajlatot nem szeretik annyira, mint itt(legalább is ebben reménykedem).
(Bocsánat ezért a hülye kérdésért!) smile
14.
Gever
18 éve
Dani, nem hiszem h ismerlek, bár lehet. Kobzos..
Nem ismerős. smile
Hol lax?
13.
shadowgirl
18 éve
a fiúkat talán legközelebb... hm

a tavakban az a rossz, hogy legszívesebben mindben fürödne az ember. ahol mi voltunk, csak ott volt vagy tíz tó a környéken, pedig mi a tóvidéktől jóval odébb voltunk.

én is azon vagyok, hogy újra kijuthassak újra. lesz mirt szervezni, mert legalább egy évre volna érdemes- ráadássul csalláddal.

danyek
12.
kobzosdani
18 éve
Mit meg nem tennék, hogy láthassam azt a változatos tájat! (fák és tavak!)
Én még sosem voltam ott, de nagyon remélem, hogy Legkésőbb 2 év múlva kimehetek!
(Kár, hogy csak a finn lányokat figyelted meg, a fiúkat meg kihagytad!) smile
11.
Gever
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.