FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

mi

Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
hei!
szilyasztokk!

émmeg dani vagyok. s ha nem is lakok százhalombattán, de itt dolgozom a múzeumban, mint néprajzos.

engem úgy kurvára nem érdekelt Finnország, pubertás koromba pedig kifejezetten Belső-Ázsiába vágytam, bár én nem foglalkoztam ilyen dilemmákkal hogy finnugor vagy nem finnugor vagyok...
ez most sem érdekel.

viszont most nyáron voltam a kaustineni népzenei fesztiválon. A fesztiválon túl az ország is nagyon bejött.
Bár a táj kevésbé izgalmas mint itthon, Egy kezemen meg tudom számolni, hogy 600 km-en keresztül hány féle objektumot fogunk látni (nyárfa -fenyőfa-tó-nyárfa-fenyőfa-tó...)
és persze - ja ez csúnya szó finnül - szóval a finn muzsikuslányok is lehengerlőek - a finn pasikra most valahogy nem koncentráltam.


és finnül szeretnék tanulni.

dani
10.
kobzosdani
18 éve
Hei vain kaikki, tytöt ja pojat! / Szóval Sziasztok!
A látszat sajnos csal, mert én még nem tudok finnül, de már dolgozom rajta! Van 2 nyelvkönyvem + 2 finn nyelvű kazettám (az egyik könyvet antikváriumban vettem, a másikat pedig a kazettákkal együtt a könyvtárból vettem ki és lemásoltam). Így próbálgatom egyedül felfedezni a finn nyelv alapjait.
Engem már egy ideje megszállt valami, de nem tudom, hogy pontosan mitől, minden esetre beleszerelmesedtem Suomi-ba szőröstül-bőröstűl. Minden-minden érdekel, ami vele kapcsolatos. Méghozzá oly annyira, hogy (bár még csak 16 vagyok) már az egyetemi szakokat nézegetem, hogy hol tudnék minnél többet megtanulni róluk. (Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni!)
Más részt érdekelne, hogy Finnországban van-e olyasmire lehetőség, hogy innen kimenjen valaki oda dolgozni kb. 1 hónapra valami teljesen egyszerű és közönséges munkára.
Mostanában sikerült beszereznem pár könyvet finn íróktól (+ még sok egyebet is) és most ezeket olvasgatom. Nagyon tetszenek! Nem rég a Kalevalán is sikeresen átrágtam magam, és rájöttem, hogy nem is olyan szörnyű! Sőt még élveztem is!
Amúgy a Nightwish tényleg szuper jó! Bár nálam az Apocalyptica egy fokkal feljebb áll! (De csak egy kicsit!)
Kimi-nek néha már annyira szurkolok, belefájdul a fejem!
wink
9.
Gever
18 éve
Ó, igen, a Nightwishnál nincs is jobb... Nem tudom mi lehet a finn csapvízben, hogy ennyi jó banda van ott. smile
8.
shadowgirl
18 éve
Budapesten lakom, és 1970-ben születtem. Fizikus és csillagászat szakot végeztem. Mostanában egyre jobban érdekel a nyelvészet és rokonságunk kérdése, ami jelentős szerepet játszott benne, hogy elkezdtem finnül tanulni bő egy évvel ezelőtt. Nagy nehézséget jelent számomra, hogy hiába tanulom meg a szavakat és a nyelvtant, a beszédet nem értem meg. Sajnos ez nyelvfüggetlen (tehát az angollal is így vagyok), ami egy kutatónak meglehetősen kellemetlen probléma.
7.
Imre
18 éve
Sziasztok !

Vácott élek 44 éves vagyok.
Gyülekezetünknek van Finn testvérgyülekezete, akik 2 évente meglátogatnak bennünket, így ismerkedtem meg egy finn hölgyel.
Már 2 éve levelezünkk, készítettem egy levelező programot is, amit folyamatosan fejlesztek, nyelvtanulás céljára is.
Beszélni még nem tudok, de idén új látogatónk lesz akivel már Finnül szeretnék pár szót váltani.
Üdv: Attila
6.
Zimóka
18 éve
Én a finn zenéket szeretem. smile No, most komolyan. Szetetek én sokféle zenét. Majdnem mindent. Najó, nem is. Leginkább a Nightwisht, Sonata Arcticat, Satöbbit, egyszercsakot, Timo Rautiainent és a Trio Niskalaukaust, 69 Eyest, meg még sok mást is. De leginkább ilyen féléket.
5.
aso
18 éve
Én Százhalombattán lakom.
Szeretek kajakozni, olvasni, zenét hallgatni, rajzolni. Gondolkodom rajta, hogy a rajz irányában megyek tovább, de vannak más területek is, amik szóba jöhetnek.
Milyenzenét szerettek?
A finn nyelvet egyelőre nem tanulom, de majd ha több időm lesz mindenképpen elkezdem, mert gyönyörű.
4.
shadowgirl
18 éve
Itt vagyok én is. Budapesten lakom, és most kezdtem finnül tanulni. Azért, mert vicces.

Satöbbi Rulezsmile
3.
aso
18 éve
hello!
en Csenge vagyok,Romaniaban elek de magyar vagyok mint latjatok.
Erdekel a finn nyelv,mert kivancsi vagyok hogy mennyire hasonlit a magyarhoz es nem utolso sorban a finn pasik aranyosak.
Amit tudni kell rolam az hogy 16 eves vagyok,Nagyvaradon lakok.Szeretek zenet hallgatni,es bolondulok a Forma1ert,termeszetesen Kimi a kedvencem,es a vizilabdaert.

Nagyjabol ennyi,irjatok ti is!
2.
newseeka
18 éve
Sziasztok!
Ha ez a Találkahely, akkor gondoltam, hogykéne egy ismerkedős topicot nyitni.
Szóval írjatok magatokról, levelezzünk stb. !
1.
shadowgirl
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.