FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
cia uskalias!

kösz, hogy válaszoltál!
rendi vagy! smile

az nekem is eszembe villant, hogy nem olyan biztos, hogy szívesen fogadják a külföldieket - főleg, ha végérvényesen akarnak ott letelepedni - merthát itthon a magyarok sem örülnek ennek annyira, de csak nem lehet ez a probléma olyan vészes.

őszintén szólva nem tudnám megmondani miért is akarok pont finnországba költözni.

lehetne akár norvéia, vagy svédország, esetleg dánia!
az északi vidékek vonzanak nagyon!
azzal is megelégednék, ha csak évente pár napot, esetleg hetet ott tölthetnék, valamelyik tó partján, vagy a hegyek közt, esetleg vmelyik fjordban! smile

és te?
honnan vannak az ismerőseid?
(és mit jelent a neved?)
37.
moonsorrow
18 éve
Köszi a felvilágosítást smile
36.
Lelina
18 éve
szia miss helvécia!

miért szeretnél annyira finnországba költözni?? van 1pár ismerősöm arrafelé, többnyire finnek (100%) de különösen nem rajongnak a 'bevándorlókért' bár a magyarokkal egy kicsit más a helyzet. még ők is azt tanulták az iskolában hogy közös őseink lehettek...

A finn nyelvismeret szerintem nem szükséges, szinte minden finn beszél angolul. (valamilyen szinten) általában elég jól.

ciao,
P
35.
uskalias
18 éve
sziasztok!

én helvécián lakok (bács megye), és még csak most fogok érettségizni

viszont nagyon szeretnék kiköltözni finnországba, ha majd megnőttem! smile

szóval most még csak érdeklődnék, hogy milyen is ott élni

magyarok egy községen belül összetartanak?
olyan mint nálunk a hollandok, hogy mind egy utcában élnek?
és milyenek az álláslehetőségek?
ha csak angolul tudok, és időközben tanulok meg finnül az sem probléma?
vagy érdemesebb már úgy kiköltözni, hogy tudok finnül?

ha valaki közületek nagyon ráér, légyszi válaszoljon nekem!

nagyon megköszönném!
sziasztok!
34.
moonsorrow
18 éve
Kedves Csiszi, hol vannak a finn igeragozási táblázatok? Amúgy még a keszi=kéz -en kíül egy szót se tudok finnül.
33.
FindMe
18 éve
A szavak nincsenek használati gyakoriság szerint sorba rendezve. Egyelőre a legjobb, hogyha visszakeresed a találatok jelentését úgy, hogy rákattintasz egyenként a találatokra.

Csiszi
32.
csiszi
18 éve
Hello!a nevem Timi 20eves egyetemista lany vagyok Nagyvaradon elek!Nagyon erdelenek az eszaki nyelvek kulonosen a finn!ha valaki szeretne velem levelezni irjon a kovetkezo cimre timea_gonczi2000##kukac##yahoo.com!
31.
timi
18 éve
hyvää syntymäpäivää!

kösz!
30.
Lelina
18 éve
Ha beírok egy szót a szótárba, előfordul, hogy akár 6 vagy több eredmény jön fel. Van valami logikája, hogy a köznapi beszédben melyiket használja az ember? Pl.: a "tud" és a "keresztül" szavaknál akadtam meg. Számít, hogy a szótárban milyen sorrendben jelennek meg a találatok? (Legfelső a leggyakrabban használt...)

Előre is köszi a segítséget.
29.
Lelina
18 éve
Sziasztok!

Finn nyelvtudással keresek munkatársat egy vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó céghez. Kellemes a munkahely, érdekes a munka, és egész a jó a fizetés is.
Ha érdekel valakit, keressen a 20/9 806 630-as telefonszámon, vagy a contact##kukac##humanmanufaktura.hu címen.

Üdv: Körösi Márta
28.
Humánmanufaktúra
18 éve
Kiitos! smile
27.
Lelina
18 éve
A neten találsz hanganyagot, szerintem hasznosak a

http://donnerwetter.kielikeskus.helsinki.fi/finnishforforeigners/parts-index.htm (kezdő)

és a

http://www.edu.fi/oppimateriaalit/ymmarrasuomea/ (haladóbb)

oldalak.
A Tanuljunk nyelveket!-sorozatban jelent meg finn nyelvkönyv, régebben ahhoz volt hangkazetta, de ma már szerintem nincs. Esetleg könyvtárban még fellelhető.
Sok sikert és gratulálok a módszeredhez. smile
26.
cililii
18 éve
25.
cililii
18 éve
Sziasztok!

Ismét segítséget kérnék. Annak idején önnállóan tanultam meg angolul. Rengeteget olvastam, szótáraztam, néztem filmet...stb. Mire kijutottam kanadába, már egész jól ment a nyelv. Most a finnt szeretném megtanulni. A kérdés: tudja e valaki, hogy tudok finn nyelvoktató hangkazettát szerezni, a kiejtés miatt. Hiába tudom, hogy kell írni egyes szavakat, ha nem tudom kiejteni. Amíg nincs hanganyagom, nem akarok belekezdeni, hogy ne rögzüljenek bennem rosszul a szavak. Előre is köszi a segítséget. smile
24.
Lelina
18 éve
Sziasztok!

Finn nyelvtudással keresek munkatársat egy vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó céghez. Kellemes a munkahely, érdekes a munka, és egész a jó a fizetés is.
Ha érdekel valakit, keressen a 20/9 806 630-as telefonszámon, vagy a contact##kukac##humanmanufaktura.hu címen.

Üdv: Körösi Márta
23.
Humánmanufaktúra
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.