FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
Szia kaunotar! Gratu!
Melyik telepules lesz az "ott"?
Otthon - tudtommal - nem sok ugyinteznivalo van, esetleg ha volt mo.-i jovedelmed, akkor az online adobevallashoz ugyfelkaput nyittatni; meg hasonlok. Esetleg egy utasbiztositas jol johet, barmikor erhet barkit baj, s nem hianyzik gondolom neked sem egy parszaz (-ezer) euros szamla.
A legjobbakat!
k.
127.
kirahvi
15 éve
Hello mindenkinek újra..nem olyan rég jöttem haza.
És ma hallottam,hogy akiknél voltam szereztek állást..és összeköltözök a sráccal is,akivel voltam ott..szal márciusban utazok kismile
Azt valaki tudja milyen fontos dolgokat intézzek el még itthon? És ide akkor most milyen biztosítás kell?
126.
kaunotar
15 éve
juan77
15 éve
szia én nivalaba lakok 150km.-re van déltre van msm cimed vagy tel.sz, enyém +358 044 9999 044 msm cim aszabojanos77##kukac##windowslive.com hei juan
124.
juan77
15 éve
nivalaba vagyok tel.+358 044 9999 044 tied menyi iwiwen rajta vagyok szabó jános juan igy könyen megtalász msm cimem aszabojanos77windowsluve.com hei
123.
juan77
15 éve
Szivesen, kár, hogy nem tudtam segíteni. smile Sajnos nem írtad-írod le, milyen végzettséged van, vagy milyen munkát szeretnél, mire vagy alkalmas, így nehéz segíteni wink De azért az ember (kirahvi) ahol tud, segít. smile
122.
kirahvi
15 éve
Köszi kirahvi!
Bár én nem ilyen jellegű munkára gondoltam amilyet javasoltál.De azért köszönöm a segítséget!
121.
Finiki
15 éve
Sziasztok!

én nyárra tervezem első utamat egy 4 tagu ismerős család mellé szegődve...eleterveztük hogy amennyire csak lehet körbejárjuk az országot és sok sok szépet megnézünk.az utazást 2 hétre tervezzük (ebbe benne van az oda út kocsival is)
tudna valaki ajánlani olyan helyeket amiket úgymond tilos kihagyni? és így 5 főre (3felnőtt 2picigyerek) valami olcsó szállást más más városokban?
aki tud segíteni előre is köszi... smile
120.
varis
15 éve
Finiki, a legjobb az az, ha Mo.-ról szerzel kint állást. Elég nehéz, ráadásul már a hirdetések böngészéséhez is elengedhetetle finn tudás/szótár. Au-pair-nek is jelentkezhetsz (pl Aupairworld) a neten, a dolog kipróbált, működik.
Ajánlom az Inde Fórumában a "Finnország, segítség megyek" topicját, fél évre visszamenőleg olvasd át.
119.
kirahvi
15 éve
És hogy kéne majd hozzákezdenem? Úgy értem hogy kellene vhol laknom is de semmi ismerős nincs:S És a munka után is hol tudnék érdeklődni?
118.
Finiki
15 éve
Komolyan ,lassan utaznék már a repülővel és pont akkor van strike a Ferihegyen..járattörlések minden..ma is eltöröltek egy Helsinki-járatot :##kukac##:##kukac##:##kukac## Méghozzá határozatlan időre..mentem agyvérzést kapok...
117.
kaunotar
15 éve
Ha finn nyelvvizsgát,akkor feltétlenül. Készülj sok türelemmel és pénzzel.
116.
kirahvi
15 éve
Hali
A tanulmányaim befejezése után szeretnék kimenni Finnországba dolgozni.Az egyik legnagyobb vágyam hogy ott éljek és dolgozzak! Nehéz lesz munkát találni és beilleszkedni? Nyevvizsgát még teszek le mielőtt kimegyek.Így egyszerűbb lesz a dolog?
115.
Finiki
15 éve
Hát..nemrég ismertem meg ,úgy 1 hónapja.
Milyen papírok kellenek..v valaki tudja mi az aminek mindenképp kell nálam lennie a passporton kívűl?Esetleges extrák..
114.
kaunotar
15 éve
Akkor talán könnyű lesz neked ha van kint olyan akit ismersz.
113.
Finlandia
15 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.