FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
Úgy néz ki Januárban megyek ki..de akkor csak látogatom a kis drágámat ^^ De szeretnék hosszabb időre kimenni majd még jövőre...minden vágyam kint élnismile Csak itthon le kell rendezni a dolgokatsmile
112.
kaunotar
15 éve
Sziasztok!

Magyar Kedd minden második héten kedden este 7-től az M-barban Helsinkiben, a Mannerheimintie és a Salomonkatu sarkánál! Nyitottak vagyunk és mindenkit szeretettel látunk, legközelebb szeptember 16-án.

További infó: Facebook, "Unkarilainen tiistai"-csoport.
111.
kirahvi
15 éve
Olivér!Nincs magyarul kommunikáló finn ismerősöd?Vagy az sem baj,ha csak angolul beszél,de idősebb nállad?Olyan,aki dolgozik...Vagy valaki másnak esetleg?
110.
Ors
15 éve
Sziasztok!
Az origo.hu-n van egy olyan rész, (iWiW a világ körül), ahol külföldön élő magyarokat mutatnak be. Egy ideje olvasgatom, általában tetszenek a "riportok". Rá lehet keresni országokra, városokra... Nosza, nézzük Finnországot... Hát senki... Valaki igazán jelentkezhetne a "kintiek" közül, jó lenne, ha egy-két finn pötty is felkerülne a térképre.
Köszi smile Ciklámen
109.
Ciklámen
15 éve
a toldalékok ugyanúgy mennek mint a magyarban.. magas hangrendő szóhoz magas toldalék, mélyhez mély.. vegyeshez is mély.. ha jól tudom..
108.
viljamimi
16 éve
már csak 11et kell aludni, és finnországban vagyok...laugh
107.
viljamimi
16 éve
Ugyanabban a szóban nem lehet "a" meg "ä", ha jól emlékszem, valószínüleg igen. Szóval igen, a szó tövétöl függ hogy milyen magánhangzó van a toldalékban. (Most veszem észre hogy nem mindig a szó végén levö máshangzó szerint van a toldalék.)

passi (útlevél) pässi (kos)

-> passilla, pässillä
106.
Jégember
16 éve
köszi a segitséget,
mitől függ h mondjuk adessivus-ba a juna-ból junalla és nem junallä lesz? picit általánosabban: mitől függ h melyik hangrendű toldalékot adom a szótőhöz adott estekben? mindig a tő tövétől?
105.
mrbalu
16 éve
"S"-ként. De ilyen nincs finn szóban, csak jövevényszavakban, külföldi nevekben található (pl. šakki (sakk), Šostakovitš (Sosztakovics) stb).
104.
Jégember
16 éve
š -t hogy kell kiejteni?
103.
mrbalu
16 éve
Igen.
102.
Jégember
16 éve
jégember felvehetlek msn.-re ha netalántán vm egetrengető kérdésem támadna a finnről?:$
101.
mrbalu
16 éve
Sziasztok!
Uhh meg nem igazan olvasgattam vegig itt az uziket meg az oldalt is csak annyira ismerem h miota kint vagyok (azaz 3 honapja) neha keresgettem itt szavakat, de ez a forumozas jo otletnek tunik.
Magamrol annyit h 17 eves srac vagyok, cserediak 50km-re Turku-tol lakom, es mi mas meg kene tanulnom ez a "hulye" finnt laughlaugh
100.
Andee
16 éve
Jégember
16 éve
heippa kaikille!
van itt olyan, aki Suomiban él és nagyon jól (mondjuk anyanyelvi szinten laugh) tud finnül és magyarul is, és lenne kedve/ideje néha velem beszélni finnül? illetve nem beszélni, hanem email v msn...
Jégember, igazából rád gondoltam, csak nem akarok nagyon rámenős lenni wink
98.
Akasa
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.