FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
szia unkarilainenentyttö hány éves vagy én most kezdtem a finn tanulását nekem a magyartanárom tanítja ő már letette a felső fokút belőle a nővérem pedig kint él msn-en szoktam vele beszélni nagyon szeretem a finn számokat és nagyon mag akarok tanulni finnül ezt az oldalt a googlee-ben találtam mert olyan szavakat kellett keresni ammibe-ba lehet menni.
67.
Marci
18 éve
szia lin!

nekem is a kivenkantaja a kedvencem (lehet azért mert ez volt meg először) ezen is a második számot imádom legjobban!

verisaketet is nagyon szeretem, igaz annak kicsit több idő kellett!

összességében ami velük kapcsolatos, azt mind imádom smile
66.
moonsorrow
18 éve
Hei!
Tul.képpen az összes albumukat ismerem, a Verisaketet kevésbé, az nem annyira tetszik.
Kedvencem a Kivenkantaja, de sztem a Suden Uni is majdnem olyan jó.
65.
Lin
18 éve
hei!

ha találsz olyan finnországban élő magyart, nekem is tudnál szólni!
lécccccíííííí!

előre is ezer köszi!!!! laugh
64.
moonsorrow
18 éve
hei lin!

örülök, hogy te is ott voltál!
hihetetlen élmény volt nekem is!

én is szereztem autogrammot, de én nem ott, hanem december 29-én kecskeméten!
sajnos én nem találkoztam vele, barátom kért nekem egyet! pedig milyen jó lett volna, ha én is tudtam volna beszélni ville-vel! sad face

de majd legközelebb! smile
melyik albumait ismered?
63.
moonsorrow
18 éve
Hei Moonsorrow!
Voltam a koncerten, életem legjobbja volt!
Teljesen extatikus élmény volt, nagyon profin csinálták. Csak azt bántam, hogy nem volt ráadás a végén. Pedig tök lelkes volt az egész közönség.
Persze utánuk jött még a Sin Of Kain, és már óriási csúszásban voltak, szóval gondolom a szervezők ezért nem engedték vissza őket.

Ja, szereztem Villétől autogrammot. smile
62.
Lin
18 éve
Sziasztok!
Én fél éve tanulok finnül. Lehetőségem nyílt ingyen tanulni: a kollégiumunkba egy új nevelőtanár érkezett és órákat tart. Sajnos nincs elég idő, ezért nem tudok minden órán részt venni, de most a szüntben igyekszek minnél többet tanulnismile Ha van vki, aki tud magyarul (legalább egy kicsit) és finnországban él, az írjon nekem légyszi, mert szeretnék minnél jobban megtanulni finnül és meglátásom szerint minnél több helyről annál jobban fog menni. Egyszer én is nagyon szeretnék kiutazni, de ez majd csak a távoli jövőben lehetséges...nagyon sajnálom, de egyszer mindenképp ki szeretnék jutni!laugh
Remélem minnél többen írtok!!!és hogy jó barátok lezsünk!!!laughlaughlaughlaughlaughlaugh
pussz mindenki: Kitti
61.
unkarilainentyttö
18 éve
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Egy hétre Helsinki-be szeretnék utazni és mivel diák vagyok, valami olcsó repjegyre lenne szükségem.

Ha van valamilyen infótok ezzel kapcsolatban légyszi írjátok meg!
Az utazás február közepén lenne. Esetleg ha valaki tudna ajánlani egy honlapot, vagy telefonszámot, ahol ezzel kapcsolatban érdeklődni tudok, már az is jó lenne.

Köszönöm: Barbara

aalida##kukac##freemail.hu
60.
Barbara
18 éve
hei mki!

volt vki moonsorrow koncerten a múlt héten?
isteni jó volt!!!! smile
teljesen jófejek voltak!

barátom írt nekik ímélt és már másnap válaszoltak rá!
ez azért ritka (tapasztalatom szerint)
szóval látszik, hogy finnek! smile

jók legyetek!
puszka
59.
moonsorrow
18 éve
az előbbi hozzászólásomat mindenki szabadon értelmezheti..smile elbénáztam:-( na mindegy, jó tudni hogy már mások is látták a starwreck-et.
nekem a Tiina eléggé bejött, persze nem emiatt néztem meg. Az űrben száguldozós felrobbanós megmenekülős részek nagyon tutira sikerültek.

üdv.,
58.
uskalias
18 éve
57.
uskalias
18 éve
MrG!tök jool hangzottak,amiket írtál!irigy vok..smile
56.
Lintu
18 éve
Letöltöttem a filmet. Nagyon tuti! smile
55.
csiszi
18 éve
azért annyira nem 1szerű a dolog, de az 5 találatoshoz is elég egy szelvény, csak jó helyre kell rakni az x-eketsmile -kicsit régen jártam itt, ha még nem mondtam volna ajánlom mindenki figyelmébe az IN THE PIRKINNING című finn sci-fit amit okt-től letölthetsz a http://www.starwreck.com -ról.
nagyon király!!!! és még pólót is rendelhecccsmile
54.
uskalias
18 éve
Udv!

Tegnap sajnos elszallt az uzenetem, most ujra probalom! Szoval udv mindenkinek laugh Ime egy-ket altalam gyujtott tapasztalat (2005 nyara, egy honap, felturista):

A kijutas Finnorszagba a Malevvel iden nyaron atheni atszallasal volt a legolcsobb (olyan 40-44e HUF, ha jol emlekszem), egyebkent marha draga a jegy. Jo hir viszont, hogy marciustol (a datum nem biztos) lesz fapados Helsinki es Budapest kozott, bovebben http://www.sterlingticket.com/

A nyaron ugy oldottam meg a kijutast (es masok is mentek igy Finnorszagba), hogy Stockholmig WizzAir (pentekrol szerdara foglalassal 100euro, korabban meg olcsobb lehet), majd a repterrol a belvaros ~16 euro, onnan pedig VikingLine komppal ~44 euroert Helsinkibe (magyar diakra kaptam 10% kedvezmenyt). Ez igy ~160 euro, meg olcsobb volt az atheni atszallasos Malevnel is smile

Szerda 6tol csutortok 10-re ertem oda (helyi ido), egy kis Stockholmi varosnezessel, tehat annyira nem is hosszu. Es a kompon persze nem volt halofulke foglalva, de van sleeping room, illetve lehet elhagyatottabb szegletekben is aludni (visszafele Helsinki es Tallin kozott egy felreeso lepcso alatt aludtam a csomagon, nem rossz az smile

Anno nezegettem egyebkent a buszos (Eurolines) utakat is, Lettorszagig vagy Stockholmig lehet menni, hosszu, es nem is biztos hogy megeri, kiveve ha idoben foglal az ember. (Mondom, en penteken talaltam ki hogy a rakovetkezo szerdan megyek). A vonat Tallining majd komp (ami 20 euro korul mozgott) megoldas nem tudom, mennyibe kerulhet, sajnos nehez a vonatarakrol netes informaciot szerezni.

Erdemes itthon fotot csinaltatni (kint 5e korul mozog a fotoautomatas sorozat, es igy nem kell digitalisfotoztatni magad majd valahogy nyomtatni, nekem ez nyari egyetemen kb 3 oraba kerult, es ott volt kb 30 ember meg nyomtato).

Ugyanis ha valaki diakkent megy ki (en egyetemista vagyok, na vajon milyen szakos? smile , a buszra lehet 5 euroert 1 honapra (asszem, meg kene nezni, no majd pontositok) 50%-os kedvezmenyt biztosito berletet valtani, mindenkepp igy a legolcsobb kozlekedni (a vonat gyorsabb, de joval dragabb: Riihimaki-Kuopio 46 euro vonattal, Jyvaskyla-Helsinki valami 20e volt busszal, ha jol emlekszem! Sajnos regen (2 honapja) volt sad face

Ja, es lazan megadtak a kedvezmenyt a magyar diakomra is! Azert egy nemzetkozi is elfer, de nekem makom volt smile

Helsinkiben 2 napot toltottem kempingben (udv a szegedi finnugristaknak smile a Rastila kempingben, ami ugyan kiesik a varosbol viszont olcso! (Metrozni kell, 2e/fuvar, de: "Vain 17 minuuttia metrolla Helsingin keskustaan!" / "Csak 17 perc a kozpont metrovel", es gyakran jar), Bovebben: http://www.hel.fi/liv/rastila/rastilaenglish.html
Ja, es csak a satorhelyert kell fizetni, nagy satorba ugye tobben fernek, gondolom nem kell ecsetelnem az elonyoket smile

Ha veszel kempingkartyat 3 nap utan a 4. ingyenes meg hasonlok, utana meg egy napra mehetsz hostelbe rendeset aludni smile Indulas elott nezzetek meg a nyari programokat is, Helsinki juliusban az atletika EB (nem vagyok egy nagy sportfan, asszem ez volt) miatt dugig volt, az olcso szallasokat is mar jo elore lefoglaltak.

Metalosoknak pedig kulon orom, amikor a kemping tele van Tuska-ra meno, reszeg finn fiatalokkal, akik egesz nap Catameniat, Ensiferumot es Wintersunt hallgatnak, es 17 evesen es reszegen is jol beszelnek angolul, ha pedig megtudjak, hogy magyar vagy, biztos kedvesek lesznek (engem 10 perc alatt kb. 4 fajta itallal kostoltattak, cigicsere, stb. smile

Utikonyvbol az utikonyv.com-nak van egy teljesen hasznalhato Finnorszag kalauza, az ara sem veszes.

Hmm... meg valamit akartam...

Moonsorrow:
Kivenkantaja: kivi -> ko -> kiven (kivi gen.),
kantaja -> hordozo : a ko hordozoja (angol forditasa Stonebearer, a zkr honlapja angolul is irja altalaban a cimeket meg a dalszovegeket).

Ha meg valami eszembe jut, irok, ha kerdesetek van, neha felnezek, de csak most regisztraltam smile

A szotar egyebkent remek es rendkivul nagy segitseget jelent szamomra!

Moi moi!
53.
MrG
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.