FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
sziasztok! helsinkiben nem tudtok olyan programokat, ahol magyarokkal is összefuthat az ember (esetleg csak magayarokkl)? smile
97.
enke
16 éve
Esetleg, ha MSN-ni tudnank, elkuldhetned a cimedet villamlevelben, meg hogy mikor lehet elerni,
96.
kalamajkaa
16 éve
Az erdekelne, hogy letezik-e magyar nyelvu altalanos iskolai oktatas? Illetve ha nincs, akkor van-e olyan lehetoseg, hogy 1/2-1 eves hiperintenziv nyelvtanfolyam gyerekeknek, hogy utana tudjanak iskolaban akar finnul, akar angolul is tanulni? Tulajdonkeppen ez lenne a sarokkove, hogy egyaltalan gondolkodjak-e munkavallalason finnorszagban.
95.
kalamajkaa
16 éve
Igen, én. Hozzáteszem, hogy nem szülöként... tounge
94.
Jégember
16 éve
Hello!

Van valaki, aki csaladdal lakik finnorszagban (magyarra gondoltam termeszetesen)? Lenne par kerdesem hozza.

Koszi
93.
kalamajkaa
16 éve
én most foglaltam jegyet.. finnair. nekem az a blue one valahogy nem működik:S viszont "viszonylag" olcsón megúsztam, mert oda-vissza december27-január6 71000ből kijött.

a blue1-nál pedig úgy emlékszem, hogy még a nyáron 278 eurós fix árak voltak oda-vissza utakra. ami szintén nem túl fapados.. de sok sikert!!!
92.
viljamimi
16 éve
Szia dzsonny!a BLUE 1-nél nézd meg a rep.jegyeket mert ott van olcsóbb!én is azzal szoktam hazamenni.annyi hogy a sztyuárdeszek csak angolul meg finnül tudnak!
91.
finland
16 éve
HEllo bye0630!Érdeklődnék, hogy melyik légitársaság mondta neked hogy szeptembertől akciók lesznek Helsinkibe a járatokra!Segítséged előre is köszönöm!Én néztem és a malév visz kb 59000ért...semmi olcsóbbat nem találtam!Ha láttok valami akciót szólnátok?NAgyon fontos lenne!A barátom van kint és szeretném meglátogatni!
90.
dzsonny
16 éve
Sziasztok!Tudna valaki mesélni egy-két dolgot Ouluról?Hogy érdemes-e ott próbálkozni mondjuk állásügyben,vagy más városban több eséllyel indulhatnék-e...(Szociális gondozó és jövő év szeptemberére Csecsemőgondozói végzettségem lessz)Előre is köszi!(mail;www.satakieli##kukac##freemail.hu)
89.
Ors
16 éve
A Ryanair-járatokat is érdemes megnézni, bár Magyarországról nincs egyenes összeköttetés. Néha kicsit körülményes tud lenni (éjszakázás a "Londoni" repülötéren tounge) de van amikor így is megéri. Tehát: ryanair.com
88.
Jégember
16 éve
SZiasztok!Segítséget szeretnék kérni...Turkuba hogy jutok el a legköltségkímélőbben?Köszike...VAlami fapadosra gondoltam...
87.
dzsonny
16 éve
Helló mindenkinek!

FApados járat szeptembertől indul Helsinkibe! Onnan tudon,hogy megyek Finnországba tanulni és aug. 28-ra kinnkell lennem,és kérdezték miért nem megyek szept 1-én mert akkor indul a fapados akció!!!
86.
bye0630
17 éve
Én nem a civilizáció előrehaladottságában, csupán a talajviszonyokban kételkedtem. Dehát végülis, ott kemény a talaj (annak ellenére, hogy soka a tó). Arra lehet sineket építeni... Az igaz... Ja amúgy jó vonatozást! De mennék én is!
85.
Calkyarha
17 éve
Hümm..
http://www.vr.fi
szerintem vannak ott is vonatok.Én legalábbis hét órát fogok vonatozni pont egy hét múlva,észak felé.
de nézd meg a honlapot, és ítélj a járatsűrűségekből.Civilizált országnak tűnik...
84.
Iltatähti
17 éve
Offos technikai kérdés - ha már itt tartunk: Finnországban mennyire jár vonat? (Csak kíváncsiságból kérdem.) Merthogy ott elég ingoványos lehet a talaj, és a sorozatos befagyások meg apály-dagály sem tehet valami jót a sínpályáknak... Csak elgondolkodtam a dolgon. Ugyanis tavaly voltam kinn hat napot, és a hatórás buszút alatt, amit Helsinkitől északra tettünk meg, egy fél vonatot sem láttam (vagy hatod vonatot - ha követni akarom a számtendenciát wink )...
83.
Calkyarha
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.