FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
Voltam! Joo volt! Suomi on KAUNIS!!! smile)))
52.
Hirvi
18 éve
hi

mindenképp beszámolnék róla, és mindenkinek csak erről beszélnék, ha egyszer végre kijutnék!

még nem száz, hogy hotelben alszunk, mert akivel megyek, annak van egy távoli rokona malmö fele, és lehet hogy ingyen lenne szállásunk!
az aztán jó lenne!
de ha ott leszek, ott is készítek fotókat, és elküldöm neked, ha akkor még megtalállak itt! smile

én egy olyan könyvet találtam a könyvtárba, amiben az összes skandináv ország le van írva!
minden féle izgis dolgot írnak benne egy csomó városról!
ki is akartam hozni, de nem lehet!
kicsit csalódott lettem... smile

csövi
51.
moonsorrow
18 éve
Szia!
Nem még nem voltam, de oda szeretnék majd menni júniusban. Nagyon jó képeket láttam róla a honlapon. Megnéztem a térképen is a helyet és eléggé közel van a tengerhez....! Ha mész oda léci majd számolj be és csinálj képeket is!!!!! laugh laugh laugh LÉCI!!!!!!
Majd megadom az e-mail címemet és oda elküldhetnéd azokat (ha megkérhetlek.... smile ).
Ha ezt választod, remélem fog tetszeni és nem okozok csalódást!!!!!!! smile
A Marco Polo könyv sorozat Finnország c. részét megvettem (Libriben találtam rá) és abban találtam. Több város szálláshelyei is megtalálhatók benne, éttermek és szórakozóhelyek is. Érdemes megvenned mert jó tippek vannak benne a barangolásokhoz. 2190 Ft-ba került de, megérte....!

Hei Iza (rasmusgirl85)!!!!!
50.
rasmusgirl85
18 éve
köszi szépen rasmusgirl85!
amúgy te honnan ismered?
voltál már ott?
49.
moonsorrow
18 éve
Szia!
Az EuroHostel-nek jó árai vannak!!!!!
http://www.eurohostel.fi
ezt nézd meg!!!barátságos szobák és árak.Ezt tudom a legolcsobbnak!!!!!!
Hei
48.
rasmusgirl85
18 éve
sziasztok!

affelől érdeklődnék, hogy nem tudna-e valaki valami olcsó szálláslehetőséget helsinki, ill. stockholm környékén?
vagy hogy hol keressek utána?

ha valaki tud segíteni, akkor... LÉGYSZÍÍÍÍÍ!!!
47.
moonsorrow
18 éve
Köszönöm válaszod!
(Bár az irigység mindig folytogat, ha mások siker történeteiről hallok...)

Ausztráliába? Az egy kicsit messze van... de azért sok sikert! wink)
46.
Gever
18 éve
hei neked is,

most hallottam 1 lokálisabb köszönési formát:-morjensta, egy tamperei kolléga jóvoltából. hátha valaki más is hallotta má...

a történet úgy kezdődött hogy kedvem lett volna északon szétnézni, mivel rendelkeztem a szükséges kamionos ismerőssel akinek az útvonala arrafele tartott ezért úgy gondoltam hogy belevágok a dologba.

időközben azonban új állást keresgéltem, és itt jött be az hogy finn céghez kerültem, így aztán nincs szükség 'stoppolásra'. röviden ennyi...

a legegyszerűbb ha nézel egy járatot, szállást és kiruccanszsmile bár ez a megoldás kissé drága.

most épp egy hajózós ismerőst keresek aki ausztráliába tart... smile
45.
uskalias
18 éve
Hei uskalias!
Bocsáss meg a tolakodásomért, de ez a dolog engem is nagyon érdekelne érdekelne!
44.
Gever
18 éve
Szállással kapcsolatban a következö linkeket kaptam:

Hostel Academica: http://www.hostelacademica.fi/eng/index.htm

Hostel Satakuntatalo: http://www.srmnet.org/esittelyt/englsatakunta.html

EuroHostel, Katajanokka: http://www.eurohostel.fi/rates.php

Stadion Hostel: http://www.stadionhostel.com/index.html

Az árak ideiek, de nem hiszem hogy különösebb változás lenne jövöre.

Üdv,
Zoli
43.
Zoli
18 éve
Szia,

A Malév és Finnair közösen üzemeltet járatot Budapest és Helsinki között. Nem tudok olcsóbb légitársaságot mint ezek, az ugynevezett fapados járatok sajnos nem járnak erre.
Javaslom, hogy mind a két légitársaságnál nézz utánna a neten, hogy mennyibe kerül a jegy arra az iöre amikor utazni szeretnél. És foglald le a jegyet idöben!

Olcsó szállás lehetöségröl nem tudok, de megpróbálok utánna nézni.

Üdv,
Zoli
42.
Zoli
18 éve
küldtem 1 villámlevelet remélem sikerült.
41.
uskalias
18 éve
hi!!

lassítsunk!!!
mi van??!!!

elindultál kamionstoppal, erre felvettek egy finn céghez?!!!
nekem ez kicsit magas!

keresztapám is kamionos, de nem szokott állásközvetítőt játszani!
szóval avass már be a részletekbe légyszi! smile

és mit dolgozol? (pontosan)

és nem tudnád megmondani mit jelent ez:

KIVENKANTAJA (lehet, hogy van egy
N a végén, már nem
emlékszem smile )

szótárba akartam megnézni, de így nem volt benne!
valamit hordozó? vagy mi?

csövike!
40.
moonsorrow
18 éve
Sziasztok!!!

Valaki tudna nekem abban sehíteni, hogy nyáron mi a legolcsobb mód a szállásra Helsinkiben...?Persze a sátrat leszámítva...smileÉs melyik légitársasággal lehet a legolcsobban utazni Bp.-ről.
Előre is köszönöm a válaszokat!!

Hei!!!!!!!!!!!!!!!!

Iza
39.
rasmusgirl85
18 éve
hei!

válaszoltam mert engem is vonz az a vidék... de nem akarom kedved szegni félre ne értsd, nem azért írtam. Én például kamionstopppal mentem volna, erre felvettek egy finn céghez...

1ébként finn cégnél dolgozom, ahol több finn emberkével is tartani kell a kapcsolatot, néha telefonon, de van amikor személyesen.

mielőtt felvettek volna persze utánanéztem nemcsak a cégnek hanem finn barátainknak is.smile Nagyjából illik rájuk az amit útikönyvekben, leírásokban, stb helyen lehet róluk olvasni.

ja, a név, ez tulajdonképpen egy szótár moonsorrow!!! gondolom már megnézted mit jelent, szóval a 3 közül az 1ik.(találd ki!)smile

az english-t pedig nem árt ha jól beszéled mielőtt kiruccansz északra. Valamiért ez náluk természetes hogy beszélnek angolul.(néha elég mókásan, az Y ami náluk ugye Ü azt ők egész ügyesen beépítik más nyelvekbe is pl. system - szüsztem. és hasonlóksmile

na jó, most mennem kell.
ciao
ha szeretnél még írni akkor a találkahelyen +találjuk 1mást.
38.
uskalias
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.