FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
szia Rosa!

bár én most Budapesten élek, szívesen leveleznék veled! esetleg messengeren is beszélgethetnénk! én is szeretnék megtanulni finnül! Segíthetnénk egymásnak smile
7.
vidra
19 éve
Sziasztok!

Én egy magyar egyetemista lány vagyok, és hobbiból tanulok finnül (és mert kell nyelvvizsga). Remélem egyszer eljutok Finnországba is. (Egyszer már sikerült 1 napra.) smile
6.
Turorudi
19 éve
Sziasztok!

Finn vagyok és Helsinkiben lakom. Beszélek egy kicsit magyarul... Kerestem egy barátot. Hol vagy a barátom?smile Finnországban laksz? Beszelsz finnül vagy angolul?

As you can see above...My Hungarian needs practising. So I'm looking for a Hungarian speaking friend from Finland who could teach me to be a better speaker.smile And of course I can help in Finnish if it's necessary.smile

And good days to everyone!
5.
Rosa
19 éve
Én 1 finn lánnyal levelezek!
4.
Eszter
19 éve
Sziasztok!

Én Fábián Bertalan vagyok. Múlt pénteken érkeztem (ismét) Jyväskylä-be, itt dolgozok programozóként. Elöször 2001-ben, a Jyväskylä Ammattikorkeakoulu IT-PRO programja segítségével jutottam ki az akkor számomra még teljesen ismeretlen Finnországba egy évre. Azóta minden nyarat itt töltök - munkával, most sincs ez másként, de reményeim szerint most már hosszabb idöre maradok.
3.
pertsi
19 éve
szia
sánta katalin vagyok (a pirkko tényleg nem sokat árul elsmile, és rettentően meglepődtem, amikor írtad, hogy piispalan dolgozol! de mit, és hogy kerültél oda? bevallom, még nem néztem meg a weblapot. de nem is mondtam, hogy miért néztem nagyot: én is voltam piispalan, igaz, csak 10 napig, de talán életem legszebb 10 napja voltsmile eszméletlen az a hely (nomeg persze egész finnországsmile, igazán kíváncsi lennék a sztoridra!
jó éjt, kedves alakuló fórumsmile
kati
2.
pirkko84
19 éve
Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
1.
Vera55
20 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.