FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
Én is mennék Finnországba a nyáron, augusztusban.Tampere-be kéne eljutnom.Fapados járatot kéne szereznem Helsinkibe és akkor onnan tovább majd vonattal.
Ha tudtok valami olcsó Budapest-Helsinki fapados járatot kérlek szóljatok!!!!
82.
Lopez2
17 éve
Sziasztok!
Én a hét elején jöttem haza Finnországból, és jövőhéten megyek vissza. Teljesen elvarázsolt ez az ország. Az emberek nagyon kedvesek és toleránsak. Van köztetek valaki, aki Oulu környékén lakik?
81.
eila
17 éve
Szia Piros!
Hamarosan én is ki szeretnék kö,tözni Finnországba.
Te hogy érzed ott Magad? Elfogadják a finnek a külföldieket?
A barátodnak melyik kerületben kellene albérlet?
Szia!
80.
Tählivalo
17 éve
Hi! Rendet tettek!smile Nekem tetszet.
De akkor én is ajánlok egy újat.
http://www.dynerock.de/
Chaba énekel!
79.
.Apu apua !!!
17 éve
Sziasztok én csak egy új zenekart szeretnék ajánlani. smile
http://www.diaksziget.com/hotdogshit/
78.
locotus
18 éve
Szia,

Sterlingticket.com

vagy a wizzairrel próbálkozz.

Eurohostelen már vannak 20 eurotol ágyak

Ennyi, én juliusban megyek, majd utána beszámolok, mi történt velem az uton...

Mara
77.
Mara
18 éve
sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy aki volt már Finnországban pár hasznos tanácsot intézzem felém az alábbi kérdésekben: smile

-milyen repülőtársasággal érdemes utazni, ha egyik bnőmmel mennénk, én diák vagyok, de neki nincs érvényes diákja, augusztus végén mennénk, hogy olcsón megússzuk a jegyet?

-országon belül mit tanácsoltok, hogy utazzunk? vonatjegyek milyen drágák?

-nem tudtok valami olyan oldalt, ahol olcsóbb diákszállókat lehet lefoglalni?

egyenlőre ennyi, előre is köszönök szépen minden infót!

üdv!
76.
nuppu
18 éve
Helló,

ha valaki tud, segítsen nekem: ha külföldről megpályázok egy finnországi állást, vajon mennyi az esélye, hogy én kapom meg?szerintem semmi, de azért kíváncsi vagyok , hátha van valakinek ilyen téren tapasztalata?

Üdv, és köszi előre....
75.
Mara
18 éve
Hali!
Az alberlet.hu-n kerestem én anno, az egész jó. Attól függően, hogy milyen igényei vannak, talán tudnék segíteni neki... Szerintem Rózsavölgy nem rossz helysmile Mesélj róla valamit. Csak megoldjuksmile Megadom az e-mail címem, erre nyugodtan írhatsz. Egyébként kicsit beszélek is finnül, most év végén alapvizsgát is kell tennem... ( nem nyelvvizsgát, hanem egyetemen az ún. alapvizsgát), hát remélem jól fog sikerülni...
üdv: pegazus
74.
pegazus
18 éve
Help!

Segítséget kért tölem egy finn srác aki jövö szeptembertöl cserediákként fog tanulni az IBS-en fél évet. A problémája a szállás/kolesz. Az IBS havi 600 euroért akar neki lakást biztositani, és ezt nem tudja kifizentni. èn nem ismerem a pesti kollégiumokat, de nálunk csak a suli tanulói jelentkezhettek koleszba... erösitsetek meg ebben a hitemben!
Valakinek van valami más ötlete? Keressen/keressek neki (mert ugye magyarul nem tud) albérletet?

Hol lehet olcson 200 euro körül (kb 50 000 ft) rezsivel együtt lakni pesten fél évig?

Piros
73.
piros
18 éve
Szia Zsuzsi!

Küld el a címét az e-mailemre és kinyomozzuk hol a hiba!

Piros
72.
piros
18 éve
Szia Piros!
Olvastam, hogy Oulu-ban élsz. Volt egy finn barátnőm Angliában, aki Oulu környékén lakik. A címére küldött levelemre sajnos nem válaszolt, igaz 10 éve találkoztunk. A térképes keresőkön ilyen nevű várost nem is találtam. Ha valahogy eltudnám neked juttatni a címet,- netre kitenni nem akarom,- megnéznéd, hogy létezik-e ilyen város? Segítségedet előre is nagyon köszönöm.
Kiitos!
Moi-moi
71.
zsuzsi2170
18 éve
Szia H5N2! smile
Nem tudom másnak milyen tapasztalatai vannak, én Ouluban élek 3 éve. Ez ugyan elég északra van, de egy nagy város. Szóval szinte lehetetlen munkát kapni ha nincs valamilyen speciális képzettséged. Viszont házi ápolókat meg korháziakat is eléggé keresnek, de itt a nyelvtudás persze alapkritérium (tehát a finn). Ha mindkettővel rendelkezel itt találsz bőven állást amire tudsz pályázni:
http://www.mol.fi ez a finn kormány oldala munkakeresőknek.
Remélem segítettem!

Piros
70.
piros
18 éve
Sziasztok. Olyan valaki segítségét keresem, ki már finn országban él és dolgozik. Eredeti szakmám Erdőművelő és Fakitermelő, de kertészként dolgoztam fiatalon, jelenleg ápolási aszisztens vagyok (10éve) idős betegek ápolásával és otthonápolással foglalkozom. KÉRDÉSEM, KÉRÉSEM.: Ha módodban áll, segítségedet kérném. Keresek munkát, szálást. Minden infotmációt segítséget előre is köszönöm. K.Zsolt E-Mail.: h5n2##kukac##mir.hu
69.
H5N2
18 éve
Sziasztok!

Nagyon meglepődtem, s megörültem, hogy ilyen sokan rátaláltatok már a fórumra. Én az első fórumozók között voltam, mikor Csiszi elkezdte ezt az oldalt fejleszteni.

Csiszi! Van egy kérdésém: az e-mail címedet nem találom, s lenne egy pár kérdésem Future Capitallal kapcsolatban. Te csináltál ilyet? (Ha jól emlékszem, akkor igen, s Finnországban, s annak az egyik eredménye ez az oldal, ugye? VAgy rosszul emlékszem?)
Kérlek írj nekem. verus552003##kukac##yahoo.com
Köszi.
Vera (ex-önkéntes)
68.
Vera55
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.