FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Magyarok Finnorszagban

Sziasztok!

Na, akkor en kezdem. Bemutatkozom,hogy ne csak egy nev legyek a forumon. Laczkó Veronika a becsuletes nevem. Finnorszagban vagyok EVS-es,mint amilyen Csiszi is volt (szoval az EVS-röl a honlapjan olvashattok-Köszi Csiszi!) A Kivijärvi partjan, Piispalaban (www.piispala.fi) töltöm a szolgalatomat 2003 augusztus 2-tol most aug. 1-ig. Gyerköcöknek vezetek szabadidös programokat. Föleg kezmuves foglalkozasok ezek. Sajna a finnel nem nagyon haladok...nincs tanarom, csak nehany regi könyv...szotar es persze Csiszi szortarasmile Eleg sokat ertek,ugy erzem, de nehezen beszelek...Szertetnek majd otthon valami nyelvtanfolyamot csinalni, vagy valahogy finnt tanulni magyar nyelven. Ha valaki tud valami lehetöseget, akkor kerem, ossza meg velem.


Amugy biosz-környezetvedelem szakos vagyok Egerben a fösulin. Meg van ket evem.

Remelem, masok is jönnek, es bemutatkoznak, s lassan megismerjuk egymast. Kesöbb mas dolgok is kiderulnek majd rolam, most ennyi.
Puszi mindenkinek!
Vera
Teljes mértékben egyet értek veled!!!
22.
Gever
18 éve
Köszönöm a válaszod!
Kaptam néhány e-mailt az ottani pénzviszonyokkal kapcsolatban és azokban is ugyan azok voltak, mint amiket te is írtál.Ez tényleg elkeserítő, de ha az ott élés nem fog sikerülni akkor 2hetet mindenféle képpen megér az, hogy láthassam azt a szép országot.Lehet hogy ez a kifejezés sablon domának tűnik, de gondolom te is egyet értesz ezzel.
Miért bak az ha sokat isznak Szent Iván-éjkor...? smile Az csak jó lehet!smileErre az ünnepre csak azért mennék el mert (ahogy olvastam) mindenki kimegy az utcára...,máglyagyujtás...,tánc... ez csak jó lehet...!!Viszont a Helsinki napon vásár és mindenféle program.Lehet, hogy mind a kettő szóba jön de az 11-12napomba kerül, ami csak az ottani pénz viszonyok miatt el keserítő.
Én is kívánom neked, hogy teljesűljön ez az álmod és ha elöbb ki jutsz oda mint én(fogok irni majd elötte ide és akkor is amikor haza jöttem)akkor kérlek MINDENRŐL számolj be!!! smile


Szióóó!
21.
rasmusgirl85
18 éve
Boldog születésnapot!
Onneksi olkoon!
20.
Gever
18 éve
Sajnos én nem tudok segíteni, mert még én sem voltam Finnországban, de az én álmom is az, hogy egyszer kiköltözzek!
Annyit tudok csak (ami meglehetősen elkeserítő), hogy ott kinnt minden nagyon drága, legalább is a mi pénztárcánkhoz képest. (Erről pont mostanában olvastam egy cikket.) De szerintem, akkor is megéri gyűjteni!
Engem a Szent Iván Éj roppantul érdekelne, szerintem nagyon érdekes lehet, bár állítólag sokat isznak olyankor, bár mikor nem? wink)
De sok sikert kívánok ahhoz, hogy akár mikor is mész, de kijuss! Ha meg ki is költözöl, akkor gyakorlatilag mindegy lehet, hogy melyik ünnepre mész, hisz egyszer úgy is az összeset láthatod majd!!
19.
Gever
18 éve
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, mert nem beszélek finnül. Hogy mondják, hogy boldog születésnapot?

Előre is köszi smile
18.
Lelina
18 éve
Sziasztok!

Iza vagyok Bp.-ről. Nagyon örülök annak hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert igy megismerhetek olyan embereket akik szintén szeretik Finnországot. A baráti társaságomban(kb.100fő)rajtam kívűl csak egy valaki szeretne még kijutni oda. Úgy volt, hogy most nyáron megyünk, de sajna nem sikerült össze szedni a pénzt, ami valjuk be nem kevés.Így jövő június tájékára csusztattuk. Szeretnék tőletek tanácsot kérni...!!Mire érdemesebb kimenni?: Szent Iván-éj-re vagy a Helsinki napra? Ott milyen az árfekvés? Mennyivel drágább vagy olcsobb mint Magyarország? Az ottani munka lehetőségeknek illetve a lakások árainak hol tudok utánna nézni? Ugyanis kb.4-5év mulva szándékomban áll ott élni azért is szeretnék minél elöbb ellátogatni oda, hogy ismerjem meg jobban azt az országot az ottani embereket stb.
Ha valaki válaszol a levelemre annak előre is köszönöm.


Sziasztok!!!!!!!
Puszi:
Iza
17.
rasmusgirl85
18 éve
hi !!----To ROSA
Im Peter from Hungary. Now im studying (working) at HUT (TKK) in Helsinki.-Otaniemi
Im a trainee by IAESTE till 4th of Sept.
I would like to practice my english ,and some finnish also.smileA magyar tanulås könnyen megy..smile
peter##kukac##netlab.hut.fi

Cheers,Peter
16.
peter
18 éve
Szia Rosa!
beszélek finnül&angolul&németül!
Írj, ha szeretnél velem e-mail-ezni!
címemshocklenunkarilainen##kukac##vipmail.hu
15.
Musta Kivi
19 éve
Szia!

Én sajnos még nem lakom Helsinkiben,
de ha tudok segíteni így írásban,
akkor szívesen segítek...
=
Unfortunately, I do not live in Helsinki yet,
but if I can help you in writing,
I will, no problem...

I am planning to live in Finland
because

- the language is so musical
- my wife love cold (unlike me)
- the teachers are respected and paid there
- I need good quality wood to manufacture
the guitar I have invented lately.

Do you happen to know any spiritual
guitar maker in Finland?

Much love,
György
14.
hgyi
19 éve
sziasztok!
finn tanárt keresek aki belém verne egy két finn szótsmile
szeretnék kimenni finnországba nyáron ezért bárki aki tudna segíteni, ajánlani szállást és utazási utvonalat ha esetleg nem repülővel mennék írjon az emilemre: b_barna##kukac##citromail.hu
hi!
13.
Teemu
19 éve
Sziasztok!

Most talaltam meg teljesen veletlenul ezt a forumot.

Ket evet eltem Finnorszagban, amikor meg sok magyar elt arra (2000 kornyeken)

Volt egy eleg jo linkgyujtemenyunk, nem tudom ma mennyire mukodnek az abban levo linkek, de ha erdekel, akkor nezz korul http://yossarian.elte.hu/salohun/ cimen.

Sok szep (es nem annyira szep, de erdekes) Finnorszagi fotot talalhatsz itt: http://kaliban.hu/foto/

es meg egy csomo informacio itt: http://kaliban.hu/foto/help/szolgalat.html

Udv
seci
12.
seci
19 éve
Sziasztok! Én egy 22 éves fiú vagyok és Budapesti finn tanárt keresek. Ha valaki tud nekem segíteni írjon e-mailt! 3 évig tanultam finnül, de sajnos egy baleset miatt 2 éve abbahagytam.:-( Ha minden jól megy, akkor 5 év múlva kiköltözök Helsinkibe egy ismerősömhöz, de ahhoz kell még egy kis nyelvtudás, úgyhogy légyszives segítsetek!
11.
marshall
19 éve
Päivää!
Jajj!Én is ugy mennék!!De még 2 évet ki kell birnom!!IMÁDOM HELSINKIT!
10.
Lotta
19 éve
mázlistasmile
9.
Mika
19 éve
én iswink
8.
Mika
19 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.