FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
Hello mindenki!laughlaugh
..Jégember!smile..lehetne egy kérésem?smile..felvehetnélek msn-re?..laughlaughsmile
155.
veszna
15 éve
csak túrista ként megyek majd két hétre szal nem hinném hogy azalatt nyerek karibi utzaást xD de azért köszi smile
154.
varis
15 éve
Elég a személyi is, de ha van, akkor vidd az útleveled. Sosem lehet tudni, mikor nyersz egy Karib-tengeri nyaralást wink
153.
kirahvi
15 éve
sziasztok

útlevél még mindig kell a beutazáshoz? shock nem úgy van hogy EU-n belül elég a személyi?
152.
varis
15 éve
Na megvan a kártya..megvan a biztosítás..a Malévnál kötöttem..és megvettem a jegyet is smile
Köszi,hogy mondod ezeket,majd szólok az ismerősömnek ő tuti tudja.Elvileg úgyis körútra megyünk kocsival ilyen városokbasmile Szal remélem jó leszsmile
151.
kaunotar
15 éve
Helsinkiben ne hagyd ki a mókus-etetést Seurasaarin, illetve az Állatkertet Korkeasaarin. (Ez utóbbival kapcsolatban ne legyenek óriási elvárásaid, a mediterrán állatok ugye nem élnek itt meg...)
Napos idôben ne hagyd ki Suomenlinnát, illetve az Olimpiai Stadion tornyát sem!
Az ötnapos turistabérlet 12 euro, érdemes beruháni rá - vagy a múzeumlatogatos, ami majd' háromszor ennyi, de benne van az ingyenes közlekedés.
150.
kirahvi
15 éve
Köszi mindkettőtöknek!! Majd én is utánanézek, szólok, ha meg lehet valahol rendelni/szerezni. Antikváriumban sok ritka könyvet meg lehet találni smile
149.
Lauria
15 éve
Szerintem logikus smile a megyei Egészégbiztosítónál. Az átfutási idôre nem emlékszem - eggyel több indok, hogy még ma elmenj oda smile
148.
kirahvi
15 éve
Kiitos^^ És ezt hol lehet kiváltani kb? És ugye benne van egy hónapban ,mert január 1-én megyeksmile
Na igen igyekszem spórolni,bár szerencsére vendégelneksmile
147.
kaunotar
15 éve
Nem kell semmi papír az útlevélen kívül. Váltsd ki a Európai Egészségbiztosítási Kártyát, ingye adják, ha van érvényes TAJ-kártyád. Gondolkozz el utasbiztosítás kötésén is, mert itt a gatyádat is ráfizetheted, ha valami baj utolér. Pénzt hozz sokat smile
146.
kirahvi
15 éve
Ja és még én se beszélek nagyon jól finnül még.
145.
Finlandia
15 éve
A finn nyelv és kultúra magyar szakosoknak ebből a könyvből tanulok egy ismerösöm segítségével.
144.
Finlandia
15 éve
Szia. Szótárakból tanultam..könyveket meg könyvtárakból szerzek be..de egy könyvet nem találok ami igen jó nyelvtankönyv volt..
Maticsák Sándor és Anna Tarvainen-Finn nyelv. Na most neten is néztem sok helyen..de nem nagyon lehet rendelni..nem adom fel..Meg mostanság inkább a Finn történelmről olvasgatok.
Esetleg itt valaki tudja milyen papírok kellenek,hogy kimenjek úgy 10 napra? Januárba mennék.Útlevelen és személyin kívűl kell e még intéznem valamit?
143.
kaunotar
15 éve
Szia Kaunotar!
Könyvből tanulsz vagy neten? Mert könyvet még sosem találtam amiből lehetne...neten meg nem akarok tanulni, mert ott annyi hülyeséget lehet összeolvasni meg nincs is sok időm hogy itt üljek a gép előtt..Ha könyvből akkor leírnád a szerzőt, címet, kiadót? Köszi!!
142.
Lauria
15 éve
Sziasztok! Én igyekszem tanulni..pár éve magamtól, de persze ez így nem gyors.Most egy finn segít benne..így azért könnyebb smileDe annyira szeretném már úgy beszélni mint a mi kis magyar nyelvünketsmile
141.
kaunotar
15 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.