FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
En most a segedtanarnal probalkozom, ö magyar es a ferjenek talan megvansmile

Hämeenbe csak tanulok..Riihimäkiban elek de nemsokara költözöm Hyvinkääbasmile

Ezen suliba szoktunk gyakorolni ha szamtech ora van laugh Meg van a masik
http://www.peda.net/veraja/isv/suomi/hm1 ez is gyakorlos.
Amugy jo ez a suli csak finnul beszelnek az elso perctol, de ez igy a jo ,csak eleinte lestem hogy most mi van laugh hetfon kezdtem,alapfok de kedden mar ertettem mirol van szo ,mindennap 6 ora,intenzivsmile De eddig elveztem, mindig is szerettem a finn nyelvet. Csak na igen a ragozassal nem vagyok megbekulve azt magyarul szeretnem megtanulni, azert kell a konyv.
200.
henike
14 éve
Nem rossz, és köszi a linket, nem ismertem... smile Nekem egy kicsit furcsa, hogy az első leckében már "olen ollut"-ot, perfektit használnak, bár persze ez így értelmes... Hmm, nos, a módszerek különböznek mindenhol smile
199.
kirahvi
14 éve
Hátöööö... Helsinkiben, Vantaaban nincs... smile Hämenlinnaban mi jót csinálsz?
198.
kirahvi
14 éve
http://www.yle.fi/opinportti/supisuomea/

Itt van minden, nezzetek meg..gyakorolni lehet barmit (finn nyelvet persze)..Nagyon jo kis oldal.
197.
henike
14 éve
Hello mindenkinek.Epp finn oran ulok Hämeenlinnaban smile Ez a ragozas tenyleg durva de menni fog.
Maticsak fele konyvet en is keresem, egyszer kivettem konyvtarbol..de sehol sem talalom.
Egyetemi konyvesboltokban nincsen?
196.
henike
14 éve
hát én sem adnám ingyen mivel a fénymásolás nincs ingyenlaugh de egyéb plusz költséget nem kéreklaugh de utána nézek hátha megtudom szeretnismile imredavid##kukac##magyarnevek.hu az email cimem
195.
idavid
14 éve
Igen, a Maticsák-féle könyvre gondoltam, kár, hogy nem lehet kapni. Jó lesz a fénymásolat is, viszont legközelebb októberben járok Mo.-n, akkor lesz aktuális. (Természetesen nem kívánom ingyen.)
194.
kirahvi
14 éve
Jaj, persze... laugh De dinka vagyok. Azért sikerült a fals információból a lényeget kiszedned, igen, nem jár a -nen-hez fokváltozás.
193.
kirahvi
14 éve
Most a Maticsák könyvre Gondolsz? MErt tudtommal már nem nagyon lehet kapni, könyvtárakban benn szokott lenni, a debreceni egyetemtől kell megkérdezni. De ha gondolod letudom fénymásolnismile
192.
idavid
14 éve
de ez nem fokváltozássmile ha fokváltozásos lenne akkor pl: hevonen ez lenne előle pl: heposen, de már látom, hogy nem azsmile
191.
idavid
14 éve
Hűha, ez jól hangzik. Hol lehet venni? Egyedül a Libri honlpján találtam meg, de ott sem rendelhető sad face
190.
kirahvi
14 éve
Szia!
De bizony, hogy van:
-nen -> -se hevoNEN -> hevoSEt (ló-lovak)

-nut/nyt -> -nee kokeNUT -> kokeNEEt (tapasztalt-tapasztaltak), väsyNYT -> väsyNEEt (fáradt-fáradtak)

Ez utóbbi a passzívumokban fordul elő mély, illetve magas hangrendű párjai egymásnak. A kokenut (tapasztalT) a kokea-ból (tapasztalni), a väsynyt (fáradT) a väsyä (fáradni) igéből. Ennyiből a szabályt is meg lehet állapítani erre az igecsoportra, szóvégi a/ä elmarad, és hozzájön a nut/nyt a szó hangrendjétől függően.
Még egy apróság: névszót emlegettél, a fokváltozás névszókban is igékben is előfordul. smile Csak a pontosság kedvéért.
189.
kirahvi
14 éve
Én a Maticsák Sándor Finn nyelv című könyvét tudom ajánlani, nagyon korrekt és érthető módon ír le mindent a nyelvtanról.
188.
idavid
14 éve
Sziasztok! Azt szeretném krédezni, hogy a -nen, nut/-nyt végű névszókban milyen fokváltozás van? Az a gyanum, hogy semmilyen, erősítsetek meg kérlek.
187.
idavid
14 éve
Megtaláltam..na jöwő7en megweszemtounge
186.
ajvi18
14 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.