FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
Szia "kirahvi"! Köszi a választ, hát nem túl biztató, de nem reménytelen szerintem, hogy megértsen dolgokat és a saját területén beszéljen finnül vmit. Te hol élsz? A férjem Nurmo-ban dolgozik, Helsinkitől még repültek kb 1 órát.
Te mióta vagy kint?
Mégegyszer köszi a segítséget! Üdvözlettel: A.
170.
amper
14 éve
Szia! Három hónap alatt "meg"tanulni finnül? Elég lehetetlen vállalkozásnak tűnik, főleg, ha dolgozik is mellette. Ha nem dolgozna, ajánlanám neki a Helsinki Egyetem kurzusait, azt hiszem júniustól indul, teljesen kezdő szinttől augusztus végéig (ha jól emlékszem). Tudtommal bárki részt vehet, csak nem olcsó, 90 euró egy kurzus. (Ha jól tudom, öt, vagy hat van.) A finn nyelv nyelvtana elég kemény, kb. mintha magyarul kellene megtanulni a nulláról.

De hogy pozitívat is mondjak, itt kint egy fajta szótárat lehet kapni, a "kis piros, nagy W-vel az elején", 17 euró körül van. Viszonylag jó, és a legújabb kiadása idei.
Sok sikert!!
K.
169.
kirahvi
14 éve
Sziasztok! A férjem kb 2 hete dolgozik Finnországban és 3 hónapon belül meg kell tanulnia finnül. Szüksége lenne vmilyen nyelvkönyvre és szótárra. Mit tudtok ajánlani?
Előre is köszi a segítséget!
168.
amper
14 éve
Sziasztok!

Segítséget vagy társat keresek! Van egy weboldalam ami magyar nevekkel foglalkozik. Eddig lefordítottam angolra, most készül a német, olasz, szlovák, román, finn és észt változat is. A kérdésem az lenne, hogy esetleg szeretne e valaki beszállni a finn vagy észt projektbe?

Feladat:
1. Én fordítok, te leellenőrzöd a helyesírást.
2. ketten fordítunk és egymást ellenőrizzük, így gyorsabban kész lenne.

Természetesen felkerülne a neved a fordítók között. Käännetty "te neved, én nevem". Társat keresek, az esetleges bevételekből megbeszélés alapján akár részesedést is kaphatsz. Fizetést sajnos nem tudok adni, mert én csak egy egyetemista vagyok, ez egy önkéntes munka.

Finnek jelentkezését is szívesen fogadom. Lehet Angolról finnre, vagy magyarról finnre is fordítani, amelyik neked könnyebb.

Jelentkezni az imredavid##kukac##magyarnevek.hu e-mail címen jelentkezhettek.
167.
idavid
14 éve
En ugyan nem vagyok valami nagy nyelvesz fajta, max hobbi szinten erdeklodo, es gyerekem is csak lesz par honap mulva, de en mindenhol azt olvastam, hogy gyerekek kepesek akar megobbento mennyisegu nyelvet (pl 6-8db) megtanulni egyszerre anyanyelvi szinten, kulonosebb keveres/keveredes nelkul, es tobb professzor is kifejezetten ajanlja, a problema persze csak az, hogy nyilvan akkor azt beszelni is tudni kene szuloknek _jol_, mert kulonben a gyerek sem fogja jobban megtanulni. A masik meg az, hogy ugye minden gyerek ugy szuletik, hogy kepes elvileg barmilyen emberi nyelvet es benne hasznalt fonemakat kiejteni, csak aztan az anyanyelvi hatas miatt utana mar sokkal nehezebb megtanulni masokat, vagy akar felismerni, allitolag az is hatasos, ha nem tanitod mas nyelvre, de gyakran hall a gyerek/baba idegen nyelvu szoveget is, az allitolag kimutatott teny, hogy utana a gyerek kesobb is konyebben "all at" egy masik nyelv hangzasvilagara. Persze, nem vagyok am szakerto, es nem is vitatkozni akarok, csupan azt meselem el, en mit hallottam innen-onnan smile
166.
lgb
15 éve
A neved magyarul, vagy finnül "hinta"?
165.
kirahvi
15 éve
kirahvi
15 éve
Helló! Kicsit kezd üresedni eza társalgó.
Örülnék h írna pár sort Finn-ben élő magyar ember,mert mindne nagyon érdekel ami finnel kapcsolatos..akár időjárás,akár bármismileNagyon szeretnék egyezer kijutni oda,de erre nemsok lehetőségem van még..sad face
163.
Hinta
15 éve
Ha valakit érintene, újra lehet kapni a kis piros marokban is elférő szótárat a Helsinki Egyetem könyvesboltjában. Magyar-finn finn-magyar egyaránt megtalálható benne. Augusztus óta vadászom rá smile
950 oldalas, az ára kissé borsos: 16,90 €.
162.
kirahvi
15 éve
Szia!érdeklödnék melyik szótár:a kis piros vagy a nagyobbik?
köszi
161.
finland
15 éve
Eladó egy FINN- MAGYAR kéziszótár újszerű állapotban, ha valakit érdekelne, írjon: handi26 (kukac) citromail.hu. köszönöm!
160.
Marisela
15 éve
Köszönöm. Pontosan erre voltam kiváncsi. Az igaz sokat kell gyakorolni.
159.
Finlandia
15 éve
Nem teljesen világos, mit akarsz kérdezni, de azért válaszolok: Azt gondolom megtaláltad, hogy mikor mi változik mire. (kk -> k, stb) Hogy melyik szónál, azt részben megtalálod a szótárban (csillagozva), részben gyakorlat útján fogod megtanulni - a kettő együtt azt eredményezi, hogy idővel "kihallod" az adott szóból, hogy valami sántít, ennél a ragnál "nem szokott" pl "pp" lenni: kauPPa -> kauPassa, és NEM kauPPassa. Gyakorlat után kihallod a mäessä-ből a mäki szót is.
Van, amit be kell vágni, vagy nagyon-nagyon sokat gyakorolni: azt, hogy mikor használunk gyenge, vagy épp erős tövet. Pl. az -as végű igék "riKas" szótöve "riKKaa", mert az a szabály, hogy gyenge "tő" változik erősre, plusz az -as -aa-ra.
De mondjuk az -us végű igék szótő-alkotásánál nincs fokváltakozás (ez a szabály). (Csak az -us változik -ukse-re.)

Ha valami badarságot írtam, profik, kérlek javítsatok ki!!
158.
kirahvi
15 éve
Mármint megérteni
157.
Finlandia
15 éve
Hogy tudnám megtanulni a fokváltakozást a nyelvtani részben? Valahogy nem értem.
156.
Finlandia
15 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.