FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
Szia Kirahvi!
Köszi a segítséget és a címeket, aranyos vagy, ezt a susweb.com-ot próbáltam, dobtam is egy mailt már 3-om napja de még nem kaptam választsad face De a másik címnek is utána nézek hátha sikerül valakit szerezni. Mert itthon csak úgy hogy mi ketten tanuljuk az nem elég mert nehogy véletlen rosszul tanuljunk meg valamit. Hát rokon nyelv ide vagy oda némelyik szó kimondhatatlannak tűnik pl remélem a 99-et sem kell kimondanom sűrűnsmile Itt a fórumokon találtam fenn könyveket azokat nézegetjük hátha ránk ragad valami.
Az, hogy melyik városba megyünk még sajna nem tudjuk mert most várja a férjem a cégek papírjait, hogy ki mit ajánl és majd választ egyet. Tőlünk Kiskunmajsáról és a környékbeli falukból sokan mentekki a Ruukki-hoz Kurrikába (remélem jól írtamsmileA csávó aki a férjem munkahelyét intézi mondta, hogy a családtagoknak tényleg ingyen van a tanfolyam. A férjem viszont azért szeretné hamarabb még itthon elkezdeni mert akkor a cég átveszi saját dolgozójának ha már elkezdte a nyelvet, külön albérletünk van és a család is kint van. Addig viszon a közvetítő cégnél vagy és az viszont a fizuból von le valamennyit nem sokat de az is számít.
Figyu csak a ä-t minek ejted nyitott e-nek vagy á-nak? Most éppen ezen vagyunk egy picit meg akadvasmile
110.
Bmwkrafti
15 éve
Szia Bmwkrafti!

Hová fogtok költözni? Akad itt kint ingyenes tanfolyam is, és (kivételesen) semmilyen regisztrációs adat (henkilötunus, vagy bármi) nem kell hozzá.

Szegeden próbálkozz a egyetemek környékén, vagy üsd be a google-ba,nekem több tanárt is kidobott:
http://www.susweb.com/
mintha itt lenne finn-oktatás: http://www.fodorj-szeged.sulinet.hu/ , érdeklődd meg, vállalnak-e magántanítványokat.
109.
kirahvi
15 éve
Sziasztok!
Magamról csak annyit, hogy 27éves vagyok és a férjemmel szeretnénk megtanulni finnül mert ha minden össze jön akkor nemsokára költözünk ki mert a férjem kint fog dolgozni.
Szia Lauri nem tudom azóta találtál-e Szegeden magán tanárt? Mert ha igen akkor ha nagyon szépen megkérlek meg adnád a címét mert nekünk is Szeged lenne közelebb mert mi Kiskunmajsán lakunk. Előre is köszi.
108.
Bmwkrafti
15 éve
Számolni ? Az nehéz feladat legtöbben már az egynél elvesznek smile
107.
Muokkari
15 éve
Moi!

Szegeden hol tudnék finnül tanulni?
Magántanár is érdekel!
106.
Lauria
15 éve
Tietää

tiedän
tiedät
tietää
tiedämme
tiedätte
tietävät
105.
auringonlasku
15 éve
Ja már elfelejettem ki küldte.
104.
Finlandia
15 éve
smile Nem csoda, én küldtem azt is, és ugyanez volt... wink
103.
kirahvi
15 éve
Ismerem nekem is meg van eben a formában.
102.
Finlandia
15 éve
Kolleginák, kollégák, ha valakit érdekel, megtaláltam a linket amit a fordításos fórumban emlegettem:
http://mek.oszk.hu/04800/04896/04896.pdf

Finn tankönyv, magyarul.

Jó böngészést, tanulást!
101.
kirahvi
15 éve
Jaj de jó neked. És merre voltál ott.
100.
Finlandia
15 éve
A kiejtés még a legkönnyebb a finnben, mikor kint voltam és ott tanítottak szavakra mindig megdicsértek milyen jól ki tudom ejteni. Ők persze bajban voltak a magyarral, pedig csak számolni tanítottam meg őket smile
99.
Luci
15 éve
Szerintem a finn kiejtése nem bonyi, legalábbis nekem nem az.
De áltban megkell lennie mindenkiben a ráérzésnek a kiejtéseknél ha valamilyen nyelvet kezd tanúlni az ember. Nekem szerencsére van érzékem hozzá smile
Anteeksi ha nem érhtető a mondatom, de néha nem tudok magyarul fogalmazni (köszönhetően a nyelvek tanulásának) tounge
98.
DYNASTY
15 éve
Szerintem nincs a finnben magyaroknak szokatlan fonéma (betü), csak éppen máshogy írják némelyiket:

ä = e
y = ü

Legfeljebb a finn "a", a magyar "a" és a szintén magyar "á" közötti árnyalati különbségek okoznak néha kisebb gondokat. De igazából az a helyzet hogy a finneknek nehezebb megtanulni a magyar kiejtést, mert egy csomó olyan fonéma van a magyarban, ami a finnben nincs, például zs, s, cs, ty, ny stb.

Hyvää matkaa!

97.
Jégember
15 éve
Szia!


Nem kell félni a finn kiejtéstől, a betűk közt elvétve akad szokatlan, a szavak hangsúlyozása pedig pont olyan, mint a magyar szavaké: az első szótagon van a hangsúly. Talán az ä betű lehet érdekes, illetve hogy az ipszilont ü-nek ejtik. Ugyanúgy ragoznak, ahogyan mi, vannak hangrendi illeszkedések, stb... Szóval nem kell félni.
(Nem akarok "észt osztani", csak fél éve tanulom, tehát ha valaki máshogy tudja, nosza, szóljon!)
Szerintem simán iratkozz be egy kezdő csoportba, ahol éppen indul - nincsenek sokan - és bízz magadban. Mindenki fog tévedni, normális tanár az elején tisztázza, hogy nevetünk is a másikon, nem KInevetjük, hanem csak azon a mókás dolgon, amit mondott. Errare humanum est, vagyis tévedni emberi dolog.
Jó tanács, ha megengeded:
Nagyon-nagyon fontos dolog, hogy a tanulás során motivált legyél. Vagyis: tanuld meg, amit meg kell. Minden más másodlagos, mert hiába költenél nagy hatásfokú egyszemélyes okatásra, ha negyedjére sem megy, hogy a 5 az viisi, akkor csoportban sem fog (olcsón). Ez persze egyénfüggő... Csoport helyett egy alkalommal egyedül voltam a tanárral, a közvetlen gyakorlás - és izzasztás - legalább három-négy órával ért fel! (Tehát mi is az olcsó?)
Sok sikert, a finntanulás útjn pedig:
Hyvää matkää!
96.
kirahvi
15 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.