FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
Sziasztok!

Én is nagyon szeretem a Finn nyelvet és szeretnék is megtanulni Finnül,de szerintem egyedül nagyon nehéz,szinte lehetetlen ... Ha viszont Finn tanár tanít,az a legjobb,mert a helyes kiejtés is fontos,meg ha valami rosszul rögzül,azt már nehéz korrigálni. :S (Meg a többi ... )
Találtam egy oldalt http://www.idegennyelvek.hu ahol lehet tanulni Finnül,és minél többen vannak egy csoportban,annál olcsóbb!
Az oldalon mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban,még az árak is fel vannak tüntetve meg minden és szerintem megéri,mert egy magán tanár elkérheti a kétszeresét/háromszorosát is és ugyan azt adja le ...
Azt hallottam még erről az oldalról,hogy kevesen ismerik ezt az egészet és azért nem indítanak olyan gyakran Finn csoportokat,mert nincs meg a létszám ... :S
Általában mindenki az olcsóbb megoldást keresi,és az is egy másik szempont,hogy ,,idegenekkel" nem tud az ember olyan könnyen tanulni,mert fél,hogy kinevetik,ha esetleg nem tud valamit ... Gátlásai vannak ...
Én arra gondoltam,hogy ha valaki(k) kedvet kapott(tak) hozzá,és már többen is vagyunk,akkor úgymond mehetnénk is együtt ...
Egy kicsit jobban összeismerkednénk többen és úgy könnyebb lenne egy fokkal a tanulás ... Meg hát ugye (esetleg) új barátok szerzése ...
Arról nem is beszélve,hogy lehetne kivel(kkel) gyakorolni még pluszban a nyelvet,ha esetleg úgy adódna ...
Szerintem nem lenne rossz ötlet ...

CuPpPpPp mindenkinek :*
95.
ZsóFINN@
15 éve
JÉgember

légyszives ragozd nekem végig a tud (tietáá) igét
köszönöm
94.
judit 008
15 éve
moi!
Ez a nyelv a hét törpe nyelve!!!Egyszerüen győőőnyörű! 20 éve beszélem az olaszt és meg voltam róla győződve hogy a világ legszebb nyelve. Erre jönnek a törpék és megingatnak. Egyszerüen imádnivaló...
93.
judit 008
16 éve
FINN NYELVTANFOLYAMOK

Minden kedves finn nyelv iránt érdeklődőnek ajánlom a Selyemút Nyelviskola legközelebb induló tanfolyamait:

Finn kezdõ 1. /heti 2X2, esténként, 04.22-tõl/
Finn kezdõ 2. /heti 1x3, délelõttönként, 04.29-tõl/

Érdeklődni lehet:
06 70 316 1349
http://www.selyemutnyelviskola.hu

92.
selyemut
16 éve
Halleluja!
Nem tudom kinek írkáltam eddig, de boccs utólag iss!
91.
laulajatar
16 éve
Üdv.!
90.
laulajatar
16 éve
Nem töröltelek le, és elméletileg akkor is tudnál írni nekem, ha letöröltelek volna, csak úgy látszik gyakorlatilag nem. Nálam is elöfordul ilyen. Írjál e-mailt vagy valamit ha máskor sem müködik.
89.
Jégember
16 éve
Én írtam azt hogy nem azzal van a gond ha kijavítod.
Egyébként letöröltél msn-ről? Múltkor is írni akartam neked és nem tudtam pedig online-állapotban voltál.
88.
auringonlasku
16 éve
Szerintem az, hogy nem tudsz "tökéletesen" finnül (ilyen nem is létezik, egy nyelvet nem lehet tökéletesen tudni, de ez most nem ide tartozik), még nem jelentheti azt, hogy másoknak is hibásan tanítod meg, akkor sem, ha mondjuk gépelési hibáról van szó. Lehet, hogy te tudod, hogy gépelési hiba, de más nem feltétlenül tudja. Többször nem fogok erröl írni. Ha nem szeretnéd, hogy ki próbáljam javítani az esetleges hibákat a hozzászólásaidban, akkor rendben van, nem fogom ezt többé tenni. Egyébként a többiek hozzászólásait is szoktam javítani, csakhogy ök nem írnak ilyeneket, amiket te szoktál, és ezért nincs annyi kijavítanivaló, gratulálok. "Tekevälle sattuu." Ja és elmagyaráznád még egyszer, hogy melyik "megjegyzésen" nem tudtál túlesni? Mert én nem egészen értem hogy mi lehetett az.
87.
Jégember
16 éve
Nem szabad ennyire érzékenynek lenni Auri! Nagyon jól csinálod és köszi, köszi! Én örülök minden javításnak (is), mert az is segítség nekünk.
86.
Ciklámen
16 éve
szia Bera!
írtam neked a másik topcban (finnül tanulóknak).
85.
_sztocsi
16 éve
entä sinä itse kérdést én sem szoktam gyakran használni így nem tudom mennyire helyes, viszont a finn nyelvtankönyvemből írtam ki. Egyszóval ha hülyeséget is írtam, nem teljesen az én hibám. De szerintem tök felesleges a segítsem mindeki csak a hibát keresi benne. Azzal nincs is gond ha kijavítotok csak nem kell megjegyzéseket tenni hozzá. Én azoknak próbálok segíteni akik még nem tudnak finnül. Én sem tudok tökéletesen mivel nem élek kinnt,de mihelyt szerzek egy tanárt jobban fog menni.
84.
auringonlasku
16 éve
Sziasztok!
Nem tudnátok ajánlani egy kezdő finn könyv címet?
És egy helyszínt ahol be leheet szerezni, mert eddig nem láttam sehol egy finn könyvet sem sad face
köszönöm a választ előre is!
Bera
83.
Bera
16 éve
Látom, h ez már régi hozzászólás, de nem bírom megállni... laugh BudapestissA
82.
Akasa
16 éve
Aha, igen. Akkor viszont az "itse" egyáltalán nem kell:

Entä te? És ön?
Entä sinä? És te?
81.
Jégember
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.