FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Akik finnül akarnak tanulni.....

Ezzel a kis résszel azoknak szeretnék segíteni akik szeretnének megtanulni finnül. Nincs mindg időm ezért előre is bocsi ha lassan fognak felkerülni az anyagoksmile, de azért igyekszem gyorsabb lenni a csigánállaugh
Ooooo, szerintem a hevoNEN -> hevoSEt, az nem fokvaltakozas ... A fokvaltakozas az a szavak eros es gyenge fokanak valtakozasa mint pl a "k" es "kk" kozott, a -NEN -> -SE- az is egy valtozas, csak eppen nem fokvaltakozas ... Vagy rosszul tudom?
215.
lgb
14 éve
Sziasztok!

A Katedra Nyelviskolában (Budapest) február 2-án indulna egy kezdő finn tanfolyam, de egyelőre csak ketten iratkoztunk be...
Ha valaki szeretne csatlakozni, még van pótbeiratkozás. Ha tudna még jönni valaki, nagyobb eséllyel el tudna indulni a csoport. wink

Andi
214.
Kira1974
14 éve
Szia!

Az, amit lent beszelunk, az nekem nincs meg. Egy nagyon tomeny nyelvteni osszefoglalot - ami nagyon jo ugyan, de kezdokent tanulni nem lehet belole - letolthetsz a Magyar Elektronikus Konzvtarbol. Van egy jo szoszedet a vegen, illtve leiras a finnekrol es Finnorszagrol a leckek utan, ezert megeri letolteni. Ha ugy egyszerubb elkuldom szivesen!
Imp92 volt szives, es elkuldte a lentebb emlitett '62-es konyvet. Valoban regi, szokni kell a nyelvezetet, de nagyon hasznos tankonyv! Sajnos eleg hosszu, nem tudom atkuldeni; 150 MB korul volt. Esetleg ho vegen osszefuthatunk valahol, legyen nalad muistitikku, azaz magyarul pendrive.
213.
kirahvi
14 éve
Hali!
Engem nagyon is erdekelne az a pdf!
Elkuldened a meteres##kukac##freemail.hu-ra?
Elore is koszi!
212.
Geri G
14 éve
Sziasztok!

3-5 személyt keresek online finn-magyar-észt szótár adatbázisának feltöltésére. Részletekért írj a nagyarpi##kukac##kuno.hu címre.

Üdv!
211.
nagyarpi
14 éve
Hi!
Én szeptembertől fogom felvenni a nyelvet egyetemen, akkor levelezhetünk (mailezhetünk) majd, mert nekem is kellene majd gyakorlás smile
210.
Lauria
14 éve
Sziasztok! Finnugor szakirányos egyetemista vagyok, év elején kezdtem finnül tanulni. Állítólag sokat segítene, ha folyamatosan gyakorolnám a nyelvet, de kevesen vagyunk, és gyakorlatilag nincs, akivel kommunikálhatnék. Aki hasonló cípőben jár, azzal szívesen e-mail-eznék finnül. (elenora02##kukac##freemail.hu)
209.
M.Timi
14 éve
Szia,
engem érdekelne a könyv. Valamiért az e-mail linkre nem reagál a böngésző... Különben privit küldtem volna.

És ha valakit esetleg érdekelne, pdf-ben tudom küldeni a tanuljunk nyelveket sorozat 62-es kiadású kötetét (Papp István féle), kicsit régi tudom, de az újabb, Karanko-Keresztes-Kniivilä könyvhöz képest sokkal részletesebb, a nyelvtan is, kifelyezések, beszédgyakorlatok vannak benne, és teljes megoldókulcs van a feladatokhoz stb.
208.
imp92
14 éve
Mondtam már, hogy aki ügyes, az ügyes(?) smile Hajrá, csak így tovább smile
207.
kirahvi
14 éve
En is most csak egy ilyen peldanyra akadtam ra...Maticsak konyvre. Egyik itt elo magyar lany fogja atmasolni nekem. smile Jobb mint a semmi.
206.
henike
14 éve
Én maradok a hagyományos, papír verziónál - majd küldök levelet. smile
205.
kirahvi
14 éve
Maticsák Sándor Finn nyelv című könyvét CD-n 1000FT+postaköltségért bárkinek megtudom szerezni.
204.
idavid
14 éve
Én is szeretnék majd kiköltözni Finnországba, de nem tudom, hogy hogyan tudnék neki kezdenismile hogy induljak el meg mi egymáslaugh esetleg, ha valaki szeretne úgy is lehet gyakorolni, hogy finnül levelezünk, én csináltam ezt, 2 barátommalsmile nagyon jó kis módszerlaugh
203.
idavid
14 éve
Ezt most nem ertem mire mondod?smile
202.
henike
14 éve
Aha, tudtam, hogy ismerem az e-címedet valahonnan. (Maradjunk ennyiben.)
201.
kirahvi
14 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.