FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnek és magyarok

Sziasztok!
Egy olyan helyet szeretnék csinálni, ahol a magyarok a finnekkel, a finnek pedig a magyarokkal tudnak beszélgetni. remélem sikerül és új barátokat szerezhetünk.
)finnül is szerettem volna ugyanezt leírni, de sajna ennyire még nem tudok, szal ha vki lefordítaná nagyon megköszönném!)
pussz mindenki: unkarilainentyttö smile
Tele van hibával, a finn mindenesetre. Ezt már megírtam az ö fótumukon is, de kb az volt a válasz, hogy "mindenki csinál hibákat, a nyelvtanárok is, a hibákból tanulunk". Azóta nem nagyon nézegettem se a fórumot, sem pedig a nyelvi perceket.
101.
Jégember
16 éve
Sziasztok mi a véleményetek a napi nyelv percek programról? Lehet hogy rosszúl írtam.
100.
Finlandia
16 éve
Igen,sejtettem :'( Valahogy majd csak lessz..remélem.Nem adom felsmile
99.
Ors
16 éve
szerintem nem! úgyhogy mindenképp keress valakit aki beszéli a nyelvet mert ha nem beszélsz akkor azt is elfelejted amit nagy nehezen megtanultál!
98.
ystem
16 éve
Jégember
"Hosszú "ö"-t vagy "ü"-t sajnos nem tudok csinálni. Ha valaki tud, akkor elmagyarázhatná, azt hogy kell."

Nagyon egyszerű, egyszerűen hozzá kell adni a magyart is a választható billentyűzetkiosztások közé:
jobb kattintás a tálcán (esetedben a FI-re) > 'Beállítások...' > 'Hozzáadás...' >
'Szövegbevitel nyelve:' magyar
'Billentyűzetkiosztás vagy írásjegybevivő:' magyar 101 gombos > OK

Ezután, ha magyarul akarsz írni, egyszerűen csak bal gombbal rákattintasz a tálcán a FI-re és a HU-t választod ki.
Arra figyelj, hogy a magyar billentyűzeten az Y és Z fel van cserélve, az Í az "Y" mellett van, a maradék 8 ékezetes betű a 9-es(Ö Ü Ó), a P(Ő Ú) és az L(É Á Ű) mellett van.
97.
nzs
16 éve
Helló!Szerintetek lehet otthon,tanári magyarázat nélkül finnül tanulni?Ahol lakom nem tanítják,Pest pedig min.3 óra és dolgozom is,viszont lassan belebetegszem,hogy nem tudok szinte semmit :'(
96.
Ors
16 éve
És milyen fura, hogy a "ló" az teljesen más. Pedig a magyarban nagyon régi szó lehet, merthogy ilyen rövid. Meg a tó is ilyen.
95.
FindMe
16 éve
Jotka az a többesszám, a joka meg az egyesszám. A "lukea" (olvasni) igét így kell ragozni:

Minä luen
Sinä luet
Hän lukee
Me luemme
Te luette
He lukevat
94.
Jégember
16 éve
helló!
az lenne a kérdésem hogy mia különbség a joka és a jotka között, mikor melyiket kell használni és a lukeát így kell-e ragozni:luan, lunat, lutaa, lunamme, lunatte, lutavat? köszi!
93.
ystem
16 éve
Igen.
92.
Jégember
16 éve
tudna valaki segíteni egy pár finn szó fordításában?
91.
zilion
16 éve
Hal - Kala
Méz - Mesi
Vér - Veri
Víz - Vesi

Például...
90.
Jégember
16 éve
Hello mindenki.
Én nem tudom ez hpgy van igazából, de én azt hallottam, hogy finnben van sok szó ami magyarul is ugyanaz. Itt a szótárban rákerestekm olyan szavakra amiket hallottam hogy ugyanazok vagy hasonlók, de egyik sem volt az. Azt hallottam hogy használati tárgyak ezek meg néhány állat, ilyesmik. Semmit nem találtam... Erről tudtok valamit?
89.
HuniCsirke
16 éve
Ha más is szeretné tudni, hogy mennyibe kerül a benzin Finnországban, itt megtudhatja:

http://polttoaine.net/
88.
Jégember
16 éve
Üdv!
A meglepetések elkerülése végett tudni szeretném mennyibe kerül a benzin finnországban, és norvégiában.Sikertelenül keresek egy rapala nevű települést, valamikor létezett, de nem kizárt hogy "megszűnt". Biztos tud segíteni valaki a fórumról, a segítséget elöre is köszönöm!

Jó tanulást Jégember! ha lesz időd írj.
87.
zsolt106
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.