FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnek és magyarok

Sziasztok!
Egy olyan helyet szeretnék csinálni, ahol a magyarok a finnekkel, a finnek pedig a magyarokkal tudnak beszélgetni. remélem sikerül és új barátokat szerezhetünk.
)finnül is szerettem volna ugyanezt leírni, de sajna ennyire még nem tudok, szal ha vki lefordítaná nagyon megköszönném!)
pussz mindenki: unkarilainentyttö smile
Hát Espooban csak valami havas eső szerű trutymák esik, fújj a szél, hideg van, mi ebben a tök jó ??
146.
zinaida
16 éve
Leesett az első hó Finnországba!Igaz csak fél centi de tök jó!smileSzép napot mindenkinek!
145.
finland
16 éve
Oké szivesen, nincs mit.smile
144.
Finlandia
16 éve
Megtörtént,köszi laugh
A legegyszerűbb megoldás már nem jutott eszembe,jellemző laughlaugh
143.
csilla.85
16 éve
Egy másik verzió : Írd be a googleba hogy maamme és kijönn sok oldal. Ott az egyik maamme laulura kattincs.smile
142.
Finlandia
16 éve
Az írással nincs bajom,szeretek körmölni...viszont megint bézázok,nem találom az oldalon laugh Mind1,nekiesek mégegyszer laugh
141.
csilla.85
16 éve
Még csak 3 vers szak kell nagyon hosszú én 3 vers szakonként írom és így nem fárasztó.
140.
Finlandia
16 éve
Na én meg sem néztem,hogy jól van-e írva,úgy tűnt,hogy az,amit máshol is olvastam már :S
Svédet meg mondjuk le sem írtam még...
Felmegyek akkor én is oda laugh
139.
csilla.85
16 éve
Köszi ,de ezt az oldalt ismerem és nem jól van leírva az egészt. Megtaláltam a himnuszt finnül a helsinki.fi oldalon. smile
138.
Finlandia
16 éve
Még mindig nem vagyok kibékülve azokkal a verssazkokkal laugh de mivel más magyar fordítást azóta sem találtam,beletörődök,hogy úgy van és kész laugh
http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=mgclub&id=1147270282
nézd meg ezt az oldalt,valami verseket irogatnak oda,nem igazán figyeltem,a lényeg,hogy ott le van írva a teljes himnusz finnül és svédül is.
Megnéztem az oldalt,nekem nagyon tetszik,be is raktam kedvencekbe laugh
137.
csilla.85
16 éve
Azt a napló címet kell keresni hogy Minden ami finn a naplóknál. smile
136.
Finlandia
16 éve
Én meg a finn himnuszt keresem de azt hiszem meg van, márcsak a magyar szöveg van hátra. Már mint azt keresem. De a svéd nyelvű is kéne. smile
Én egy olyan oldalon vagyok ahol naplót is lehet írni az a neve hogy hoxa és oda írogatok minden ami finn . Vagyis csak finnországgal kapcsolatos dolgokat pl rock vagy metal bandák,kultúra,kikeresem a finn honlapokat és ami érdekes szótárral lefordítom stb. smile Ha kiváncsi vagy nézzetek bele http://www.hoxa.hu
135.
Finlandia
16 éve
sziasztok smile

Épp a finn himnusszal foglalatoskodok smile A finnel,Finnországgal kapcsolatos füzetembe körmölöm éppen,de máris felbosszantott,mert sztem az egyik versszak rosszul van magyarra fordítva,vagy valami kavarodás lehet,ugyanis magyarban az ötödik versszak a finn hatodiknak felel meg,a hatodik meg a finn hetediknek,stb...aztán lehet,hogy én néztem el valamit,mert igaz,hogy nem tudok folyékonyan finnül,de magamban tanulgatom azért,és valahogy nekem nem egyezik,de lehet,hogy csak szimplán rosszul értelmezem...és neten nem találtam más fordítást csak ezt...ráadásul az említett versszakban kérdőmondatok vannak,fordításban meg csak egy ilyen van,tehát még felcserélve sem lehet,csak arra tudok gondolni,hogy rosszul van fordítva...Vagy esetleg ez szándékos,hogy így van ? smileKellően összekavarodtam mostmár,nem értem,hogy mi ez a csúszás...vagy én vagyok hülye laughlaughValaki tud ezzel kapcsolatban valamit ? smile
134.
csilla.85
16 éve
Az operett se jön be. Pl a mamám nagyon szereti hallgatni meg nézzni. Ja ha én sértő voltam én is elnézést kérek. smile
133.
Finlandia
16 éve
És ebben teljesen igazad van!Elnézést az opera rajongóktól..
132.
Ors
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.