FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnek és magyarok

Sziasztok!
Egy olyan helyet szeretnék csinálni, ahol a magyarok a finnekkel, a finnek pedig a magyarokkal tudnak beszélgetni. remélem sikerül és új barátokat szerezhetünk.
)finnül is szerettem volna ugyanezt leírni, de sajna ennyire még nem tudok, szal ha vki lefordítaná nagyon megköszönném!)
pussz mindenki: unkarilainentyttö smile
Itt van elég sok, vagy talán majdnem az összes online finn nyelvkurzus, érdemes többet is megnézni:

http://www.infopankki.fi/fi-FI/suomen_kielta_internetissa/

Üdv, Iván
86.
Ivanjoe
17 éve
Moi

Anna olyan kérdésem lenne a Lappföldön mennyire lehet elhelyezkedni. Esetleg hol érdemes munkát keresni. Angolul egész jól beszélek viszont finnül még csak nemrég kezdtem el.

Kiitos

Atis
85.
Watis
17 éve
hali,
külön be vannak itt állítva nekem billentyükimbinációk az ékezetes betükre, csak elég hosszadalmas volt álandóan bepötyögtetni öket, föleg mikor gyorsan akarok haladni.. úgyis mindenki érti, mit akaroksmile de kösz a tippet,igy valamivel egyszerübb, és gyorsabb.
megmutattam az ittenieknek is a magyar betüket,hát.. kicsit sokallták is, mennyi repülöékezetes betünk vansmile de a legproblémásabbak talán a szibilláns és a lágyított mássalhangzóink.
84.
annatyttö
17 éve
Ékezet, nem ékezt smile
83.
Jégember
17 éve
Úgy látom nem tudsz ékezeteket csinálni. smile Egy rövid útmutató az ékeztcsináláshoz: A "Backspace" billentyü mellett (tudod, amivel törölni lehet, balra mutató nyíl van rajta) van egy gomb, két csíkkal. Na, ezek a csíkok az ékezetek. Ezt a gombot kell megnyomni, aztán azt a betüt, amire az ékezetet szeretnéd rakni. Így nem kell "å" betüket használni. tounge : áćéíĺńóŕśúýź (ezekre a betükre lehet ékezetet csinálni, a többire úgy látszik nem... Pontokat meg úgy kell rakni a betükre, hogy az "Enter" billentyü melletti gombot (két pont, egy ~ meg egy ^ van rajta) nyomod meg, aztán azt a betüt, amelyre a pontokat szeretnéd rakni. Hosszú "ö"-t vagy "ü"-t sajnos nem tudok csinálni. Ha valaki tud, akkor elmagyarázhatná, azt hogy kell smile
82.
Jégember
17 éve
Moi korppi,
Helsinkiben csak a repulögep landolasaig tartozkodtam.. persze tervem, hogy oda is elmegyek, esetleg hosszabb tåvra is, de innen eleg messze van (több, mint 300 km); egyenlöre inkåbb elvezem a nyugalmat, itt, Kerimäkiben (Savonlinnåtol 25km-re).
en aupair-kent dolgozom itt, eleg hamar talåltam csalådot, vålasztek is volt böven. az egyik csoporttårsam mondta, tervezi, hogy kimegy, nos en ezt meg is valositottam, nem sokat haboztamsmile es nem båntam meg! csak annyi feltetele volt, hogy gagyogjak valamilyen nyelven, annak meg kulön örulnek, hogy beszelek finnul. modjuk az tulzås, hogy beszelek, inkåbb csak ertem neha, amit mondanaksmile erdekes egy nyelv, az biztos.. ha gondolod, utånajårhatok, neked milyen lehetösegeid lennenek itt, turistakent ugyanis -anyagilag- eleg huzos.. ja, es kerdezz nyugodtan!
(az email-em: spanyol18##kukac##gmail.com)
udv mindenkinek: annatytttö
81.
annatyttö
17 éve
Szia anna!
Finnországon belül hol vagy?Helsinki?És szabad tudni mit dolgozol?Semmi előre tervezés,szervezés,csak kimentél?Na nem bombázlak több kérdéssel.Csak informálódok, mert foggalmam sincs h mennek a dolgok.De egyszer én is ott leszek, sztem jövőre, ha nem is munkaerő, akkor túrista.Ha vki irni szeretne, tegye:yami1##kukac##freemail.hu-n megtalál.
80.
korppi
17 éve
Sziasztok,

Terveim szerint szeptemberben koltoznek ki helsinkibe. Ha van olyan aki kint lakik, az meg tudna mondani hogy mit dolgozik, ugyanis en meg csak most tanulok finnul, de azt se tudom merre keressek munkat, ugyan beszelek angolul es franciaul folyekonyan...
79.
czaffika
17 éve
sziasztok,
en is szivesen beszallok a levelezesbesmile håtha segiteni is tudok valamit.. nekem sikerult kijutnom, itt vagyok mar masfel honapjasmile nekem se volt egy forintom se.. összeszedtem a repjegyre, es most itt dolgozom szeptemberig, szoval meg penzt is keresek, tanulok , meg jol is erzem magamsmile tenyleg szivböl kivanom mindenkinek, hogy kijusson ide egyszer..
78.
annatyttö
17 éve
Szia Zsolti!!
Írtam neked mailt. Mielőbb reagálj ok?
Pusz mindenkinek!!
77.
Anyita
17 éve
Üdv Jégember!

Ne vedd tolakodásnak hogy így próbálom felvenni a kapcsolatot veled, de szükségem lenne némi információra a finnországi turisztikai sajátosságokkal, látnivalókkal kapcsolatban. Szigorúan szóbeli segítségre gondolok, kötetlen levelezés szintjén!Ha van időd, kedved segíteni, a címem kettővel lentebb találod.
76.
zsolt106
17 éve
Moi!
Nekem a tervem megvan, de most se pénzem, se időm sincs rá, csak a lelkesedésem töretlen.Bár ezt kihagyni?!!De drukkolok h nektek mihamarabb összejöjjön!!!!
De ez nem rossz ötlet.
75.
korppi
17 éve
Üdv mindenkinek!

Kicsit vontatottan működik mostanában ez a fórum, nehéz információkat összeszedni. Ha valakinek hasonlóan komoly terve van egy nyári finnországi útra, szívesen leveleznék vele /zsolt106##kukac##citromail.hu/ , talán erdemes lenne egy kisebb társaságot összeszedni.
74.
zsolt106
17 éve
Sziasztok!
Nekem is egy álom egy finn út, de remélem kijutok vmikor!
Am én Szolnoki vok.
73.
korppi
17 éve
Sziasztok!Szolnokiak vannak?
72.
julcsi17
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.