FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnországi állások

Gondolom, aki komolyabban keresett már állást Finnországban az ismeri ezt a két linket, de talán a többieknek hasznos lehet: http://www.mol.fi/tyovoimapalvelut/paikat/ és http://europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentId=52&level=2 az eures sajnos sokszor nem működik, a telítettség miatt, érdemes munkanapokon délelőtt próbálkozni smile
itt további linkek vannak a témával kapcsolatban: http://www.mol.fi/tyopaikat/index.html
Sikerese keresgélést mindenkinek!

Piros
Sziasztok!
Látom, nem túl aktív a fórum, de egy próbát megér. 24 éves vagyok, lassan körvonalazódik bennem, hogy szeretnék 2-3 éven belül kijutni Helsinkibe rendezvényfotósként. Van erről bárkinek bárki infója, hogy ez hogy működik? Például a nagyobb klubok, szórakozóhelyek hogyan foglalkoztatnak fotósokat, ha egyáltalán van saját rendezvényfotósuk? Bármilyen infónak örülnék. Sajnos finnül még nem tudok, 6-7 éve tanultam egy fél évig, de az kb semmit nem ért. Van itt Budapesten olyan nyelviskola, ahol érdemben tanítanak finnül?
149.
darksoul
9 éve
Sziasztok!

Február óta kint vagyok, Hyvinkääben. Sajnos a szerződésem június 30-ig szól csak, de szeretnék tovább kinn maradni. Jelenleg a munkanyelv az angol, így a finn tudásom elég gyerekcipőben jár. Ha esetleg valaki tud valamilyen munkalehetőségről, azt megköszönném! Jogsim nincs, otthon adminisztratív területen dolgoztam csoportvezetőként, itt kinn pedig egy ifjúsági házban teszek-veszek.
148.
myca
9 éve
Sziasztok!
Én 21 éves vagyok, jövőre szeretnék elkezdeni egy autó szerelői tanfolyamot Budapest-en, tanulgatok finn nyelven is, jövőre már fogok tanárhoz is járni, viszont az lenne a kérdésem hogy nem tudjátok mennyire hiányszakma ott kint Finnországban az autószerelő??
147.
Patrick01
10 éve
Nos, faipari mérnökként azt hiszem, lenne mi keresnivalója Finnországban. További eredményes fülrágást kívánok smile
146.
kirahvi
10 éve
Helló,

EVS az egy Uniós projekt, melynek keretében 18-30 évesek kimehetnek külföldre önkéntesnek (további infó: http://www.fiatalalternativa.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=58). Elég jó cucc, csak sajnos nehéz Finnországba kikerülni, az a tapasztalatom, hogy nagy a túljelentkezés.
Párom most végzett faipari mérnök szakon, rágom is a fülét rendesen, hogy Finno-ban nagyon sok lehetőség lenne számára. Egyelőre még csak néhány szót/kifejezést tud, mert tanulni nincs sok kedve, de nem adom fel smile
145.
myca
10 éve
Üdv újra mindenkinek!

Úgy tűnik, más a kintiek közül tényleg nem jár erre, pedig igazán nem szeretném kisajátítani a fórumot.

Hasznos link a finnországi FIZETÉSekről: http://www.palkkahaitari.fi/palkat2.html
Miből van hiány/kereslet? A jó munkásemberből, szektortól függetlenül.
Szinte mindenki máshogy kerül ki, szubjektív meglátásom szerint azonban körvonalazódik néhány csoport: hölgyek: au-pair, volt erasmusos, és/vagy beházasodás. Férfineműek: mérnökök, szoftveresek. Remélem nem hagytam ki senkit. Többiek: kalandorok, tíz kapaszkodó körömmel. Mivel ez utóbbi csoportba tartozom(-tam) én is, nincs jogom azt mondani, hogy itt bármi is lehetetlen. smile

! FINNÜL KELL TANULNI !

Valamint: minden lehetséges fórumon, közösségi oldalon, akárhol kérdezősködni, ismeretséget és információt gyűjteni. És finnül tanulni. Említettem már? wink

ancsikaa: pl. egészségügy, idősápolás, beteggondozás. Hacsak nem áll tőled igazán messze.

Myca: az "előre fizetünk" az mindenképpen becsapás. Tudtommal vannak ingyenes au-pair közvetítő honlapok is. Mi az az EVS?

Szép napot smile
144.
kirahvi
10 éve
sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem. arra vagyok kíváncsi, hogy kinn Finnországban mik a keresett szakmák, miből lehet egyesül megélni? És végzettség nélkül milyen lehetőségek vannak a kijutásra és az elhelyezkedésre?
Jelenleg gyűjtésben vagyok, szóval 1 éves időintervallumról lenne szó, és még akár tanulnék is olyan szakmát, ami kint keresett.
Köszönöm előre is a segítségeteket! smile
Szép napot mindenkinek!
143.
ancsikaa
10 éve
Heippa,

Januárban egyedül, majd márciustól egy EUs ingyenes tanfolyam keretében tanultam a finnt. miután véget ért úgy döntöttünk páran, hogy még folytatjuk a nyelvsulinál.

Jól hangzik az óvodai kisegítő, au-pair oldalon is nézegettem de a "fizess, ha jelentkezni akarsz" dolgokban nem nagyon bízok.

Aktívan spórolok a kiköltözésre. Úgy voltam vele, hogy ha lenne munka akkor mennék is, de sajnos egy váratlan temetés anyagi szempontból keresztülhúzta a terveimet. Most majd EVS-el próbálkozok kijutni. Elég halvány esély, de hátha.
142.
myca
10 éve
Oho. Akkor mégiscsak úgy gondoltad, ahogy gondoltad. smile
Részemről természetkedvelő vagyok, sétálok az erdőben, néha túrázom is. Helsinki-beli lévén Nuuksioban; de ugye itt szinte erdő erdőt ér (kis túlzással), szóval igazán nem kell messzire menni. Néha, ha kerül társaság, akkor autós túra keretében meglátogatunk valamilyen közeli látnivalót; Fiskars, Fagervik, Askola és az Ördöglyukak, ilyenek. Nyáridőben úszkálással egybekötve a helyi tavakban.

Bevallom, szerintem a salmiakki és a lakriitsi borzalmas termék (főleg a jégkrém), de hát ki milyen. smile

Hogy ne tévesszük szem elől a fórum témáját: a nyelvi alapjaid jónak tűnnek. Jelenleg is tanulod valahol a finnt, vagy csak saját kútfőből próbálkozol? Van valami konkrétabb terved a kiköltözésre, vagy még minden csak ködös?
Pl. kezdetnek angol nyelvű óvodába kisegítőnek, au-pair-nek, ha ez személyesen megfelel. (Első lépcsőfokként sokan kezdték így.)
141.
kirahvi
10 éve
Hei,

arra gondoltam, h amikor epp nem dolgozol akkor milyen jobbnal jobb dolgokat csinalsz ott eszakon smile Csak hogy fajjon egy picit az ember szive ^^

Joo, olen käynyt Suomessa viime joulukuussa. Olin Helsingissä viisi päivää. Kävin puutarhassa, Suomenlinnassa, Korkeasaaressa, mueossa ja baarissa smile Salmiakki oli tosi hyvä!

"Nyaralasnak" indult, de teljesen beleszerettem a varosba es az emberek mentalitasaba. Akkor dontottem ugy, hogy szeretnek majd kikoltozni. A dolog meg sajnos varat magara, de a celt nem fogom szem elol vesziteni smile
140.
myca
10 éve
Remek, hogy a beszélt nyelvvel is foglalkoztok, ez általában valahogy' mindig kimarad az oktatásból. Kiérkezve pedig jön a meglepetés.
Gondolom arra kérdezel rá, hogy mit dolgozom - a harrastaa ige inkább a szabadidős elfoglaltságra, hobbira vonatkozik. Mun ammatti on kuski, pääkaupunkiseudun liikenteessä otan matkustajat kyytiin. Mut olin ollut kaks vuotta töissä avustajana, puoli voutta siivojana sekä opiskelija, joka kesti vuosi. Csak hogy maradjunk a topic témájánál wink
Oletko käynyt Suomessa?
139.
kirahvi
10 éve
Joo ymmärrän hyvin vähän. A tankönyvi hallgatási feladatok nagy része először irodalmi nyelven, majd utána beszélt nyelven is elhangzik. Általában frászt kapunk tőle, de hasznos smile
Mitä harrastat Suomessa?
138.
myca
10 éve
Ne aggódj, fentebb én is ejtettem hibát abban, amit írtam. Mea culpa. (hakemaan helyett hakemassa).
A tanulásban véleményem szerint nagy segítség a kinti lét, újságok, rádió, satöbbi, DE a legnagyobb rész a tanulóé. Ez az én tapasztalatom. Bármilyen segítség kevés, ha Te nem akarod, és nagyon pici segítséggel is sokat érhetsz el, ha valóban tanulni szeretnél.
Tapasztalati információim nincsenek azzal kapcsolatban, hogy kell-e munka például a "polku"-képzéshez, ami pont arról szól, hogy kb. semmit nem tudsz finnül.
Amúgy igen, valóban róka fogta csuka: megkapaszkodni csak munkával lehet, munka viszont (szinte csak) lesz, ha már kapaszkodsz. De hát ezért kihívás wink Az, hogy be tudod mutatni magad, és elboldogulsz a boltban, az már az első lépcsőfok.
Ymmärrätkö myös puhekieli?
137.
kirahvi
10 éve
Hei smile

Hát igen, úgy látom az itthoni munka melletti tanulással azért elbújhatok amellett, amit az ember egy idegen környezetben (részben kényszerből) magára szed smile

Suomen kurssi Helsingissä olisi tosi hyvä, mutta ensin täytyy löytää työtä, eikö?

Opiskelin yliopistossa englantin kieltä. Amit most csinálok annak nincs igazából se magyar, se finn megfelelője, a lényeg, hogy számítógéppel dolgozunk, megrendeléseket viszünk be amerikai ügyfeleknek és közben akár 30 embert is irányítok + quality control, stb. Customer service kategriába sorolnám magam, kint is ilyen hirdetéseket nézegetek, pl customer support via email.

Suomeksi nyt voin esitellä isteni, siivota, käydä kaupassa, maksaa bussilippun, jne. Valamint a múlt időt is most tanultuk.
136.
myca
10 éve
Hyvä myca,

Kyllä, se autta aika paljon, kun olet Suomessa hakemaan työtä. Kännykkänumero, oma sähköpostiosoite (.fi), stadin osoite, jne. Myös voit päästä soumen kielen kurssille työvoimatoimiston kautta jopa ilmaiseksi. Mikäs ammatisi olisi?
135.
kirahvi
10 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.