FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnországi állások

Gondolom, aki komolyabban keresett már állást Finnországban az ismeri ezt a két linket, de talán a többieknek hasznos lehet: http://www.mol.fi/tyovoimapalvelut/paikat/ és http://europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentId=52&level=2 az eures sajnos sokszor nem működik, a telítettség miatt, érdemes munkanapokon délelőtt próbálkozni smile
itt további linkek vannak a témával kapcsolatban: http://www.mol.fi/tyopaikat/index.html
Sikerese keresgélést mindenkinek!

Piros
Mindjárt gondoltam, hogy ott se kolbászból van a kerítés smile De szeretnék (?) néha rosszat is hallani Finnorszáról, azon kívül, hogy rövidek a nappalok ősztől tavaszig smile
29.
Ciklámen
16 éve
Hé, azért álljon meg a menet egy pillanatra! Azt hiszitek, hogy Finnországban mindenki csak úgy elmegy Braziliába vagy Borneoba nyaralgatni? Mert ha igen, akkor jó nagyot tévedtek. Itt is, úgy mint máshol is, csak azért nöl a pénz a fákon, mert papírból van. (Gyengébbek kedvéért: a papírt fábol csinálják tounge ). Tehát ne írjatok ilyen baromságokat (már elnézést), hogy "igen, ott így megy". Ez hülyeség, úgy ahogy van.

További szép álmodozást!
Olivér
28.
Jégember
16 éve
Hello Ciklámen

igen, ott így megy smile
nekem van levelezőtársam és megengedhetik
maguknak az évente egyszeri kirándulást
gond nélkül. ( Brazilia stb... )

amugy helló mindenki új vagyok a forúmon laugh

és bocsi a témától való eltéréstől smile

Balázs
27.
Balázs
16 éve
Én 2004 óta szerelmes vagyok Finnországba smile A Finnagoráról lehet elérni Niklas Sjöblom fotoblogját, mindig azt nézegetem és sóvárgok...
A másik viszont a 3 gyermekünk... nem lehet csak úgy menni, hogy "majd lesz valami munka", mert mi van, ha nem lesz egy ideig... Az is egyértelmű, hogy kinn vmi igen kaki munkánk lenne, amíg meg nem tanuljuk a nyelvet, de nem bánnám, ha van kilátás rá, hogy jobb legyen. Nálunk nem a tej-kenyér dráma van, de pl. pár éve még havonta vettünk 1-2 könyvet, mostanában egyet sem...
Egy "vicces" párbeszéd tavalyról egy finn barátunkkal:
(Én)toungeete, most pár napig nem leszünk, mert megyünk Brnoba.
(Pete): Tényleg? Hú, az nagyon jó hely, már búvárkodtunk arra kétszer!
(Én): ????
(Pete): Borneo-t akartál írni, nem?

Hozzátenném, hogy nem milliomosok, egyszerű, kedves fiatal pár... smile

Vélemény?

Ciklámen
26.
Ciklámen
16 éve
Ha a pénzügyi oldalát nézzük a dolognak akkor tényleg jobb. Én ugy gondolom, hogy itt sokkal nehezebb munkát kapni mint otthon. Ráadásul a kiköltözés is rengeteg pénz tehát akinek otthon annyira rosszul megy, hogy gondolkodnia kell, hogy kenyeret vagy tejet vegyen annak esélye sem lesz megvenni a repjegyeket, kifizetni az albérletet és megélni addig amig megkapja az első fizetést. Ráadásul pokolian nehéz otthagyni mindent családot, barátokat, magát az országot.. Itt nehezen lehet barátokat szerezni, tudni kell ha nem is finnül de angolul nagyon jól, hogy boldoguljon az ember. később persze már könnyebb, meg jobbak a lehetőségek mint otthon. Semmivel sem vagyok boldogabb mint otthon, hiába keresek több pénzt, és vannak jobb lehetőségeim. Én ugy láttom, hogy azok érzik igazán jól magukat itt akik nem azért jönnek, hogy jól (vagy jobban mint otthon) éljenek, henem akik e mellett nagyon szeretik ezt az országot, a kulturáját és az embereket.
25.
zinaida
16 éve
A lényeg teljesen más ez az ország!Itt nem azon gondolkoznak az emberek hogy most kenyeret vegyen e vagy tejet,és nem számolgatja az aprópénzét hogy ki tudja e fizetni.Tökéletes egyensúlyban van az ország gazdasági nézete és a társadalomra való odafigyelése.Aki teheti jöjjön ki,mert otthon csak rosszabbodik a helyzet tudom én is!én 4 hónapja vagyok kint de megváltozott az életszemléletem.Úgymond van lehetőségem tervekre és azok megvalósitására nem mint otthon hogy csak álmodozik az ember hogy hátha történik valami,amitől jobb lesz!De ez az én véleményem!További szép napot mindenkinek!JA LEESETT AZ ELSŐ HÓ!Seinäjokiban.igaz csak 2cm de szép
24.
finland
16 éve
Hmm, hát én itthon is rendesen fizetem az adót, meg TB-t stb... De mégis egyre jobban azt érzem, hogy el innen, mert egyre rosszabbul élünk. Hogy fogom az okos gyerekeimet egyetemre járatni? Több és több kölcsönt felvéve? sad face
23.
Ciklámen
16 éve
Igaz, hogy nagyon jó a szociális hálózat, de az emberek itt elég komolyan fizetnek adót. Itt kicsit magasabbak is az adók (bár függ attól is mennyit keresel..) Nagyon komolyan veszik, a cégek, alkalmazotak tisztán adóznak nem ugy mint otthon.. Tehát elsősorban az emberek becsületének is köszönhető, hogy ilyen jól élnek. Lehet, hogy Te ugy láttod, hogy nem elvesznek hanem adnak, de ha megnézed egy átlag finn mennyit adózik, akkor ez nem teljesen állja meg a helyét.
22.
zinaida
16 éve
Szia!Itt csak az az ország célja hogy mindenki jól éljen ne kelljen nélkülöznie!Képzeld van mindenhol közértbe bevásárló helyen egy egy játékgép,és annak a bevétele az állam zsebébe megy és a nyugdijasok és a tanulók javára forditják!itt nincs szegénység,sött ha valaki megbetegszik és nem tud dolgozni pl.1-2hónapig kap 1000euro segélyt hogy talpraálljon az elmaradásaiban!Persze ehez vagy finnek kell lenned vagy 3évet le kell dolgoznod itt kint!De akkor se elvesznek mint otthon hanem adnak!
21.
finland
16 éve
Mármint a nehéz megélhetés. Gondolom ott többet foglalkoznak az országgal és nem azzal foglalkoznak hogy az emberektől menyit vegyek el a saját kasszámban. MOst csak hangosan gondolkoztam
20.
Finlandia
16 éve
Köszi Finland neked is jó hétvégét. Hát igen sajnos itt ez a helyzet.
19.
Finlandia
16 éve
Sziasztok!
Finland írja, hogy a családot hiányolja. Nos, mi családostul mennénk. Szerintetek 2 kereső és 3 gyerek milyen eséllyel indul? (A megélhetés itthon egyre nehezebb... de ezt azt hiszem tudjátok sad face )
Ciklámen
18.
Ciklámen
16 éve
Sok sikert a kijövetelhez!Szerintem ha kijössz nem akasz majd hazamenni,bár embere válogatja.én mióta kijöttem csak a családod hiányolom.nyugodt az élet jó a megélhetés,nem kell azon gondolkozni hogy kenyeret vegyek e vagy tejet!nem úgy mint otthon!Jó hétvégét!smile
17.
finland
16 éve
Köszi csak kiváncsi voltam. De lehet hogy csak kilátogatok nem tervezem mégse hosszú távra. De ez még a jövő kérdése.
16.
Finlandia
16 éve
Szia Finlandia!Igen el tudsz helyezkedni van elég sok eladói állás.csak ahoz tudnod kell finnül.meg nem árt az angol se,ha a finn még nem megy!elég sok szó van amit nem tudnak angolul!
15.
finland
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.