FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnországi állások

Gondolom, aki komolyabban keresett már állást Finnországban az ismeri ezt a két linket, de talán a többieknek hasznos lehet: http://www.mol.fi/tyovoimapalvelut/paikat/ és http://europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentId=52&level=2 az eures sajnos sokszor nem működik, a telítettség miatt, érdemes munkanapokon délelőtt próbálkozni smile
itt további linkek vannak a témával kapcsolatban: http://www.mol.fi/tyopaikat/index.html
Sikerese keresgélést mindenkinek!

Piros
Kedves Kihravi,

Köszi szépen! Nagyon alapvető dolgok már mennek, de a nyelvtanfolyamot még megpróbálom folytatni. Itthonról küldözgetem be az önéletrajzomat a profilomnak megfelelő álláshirdetésekre, de sajnos pozitív választ még sehonnan sem kaptam. Interjúra se hívnak be, gondolom ha van csomó finn aki ugyanarra jelentkezik akkor minek utaztatnának valakit Magyarországról. Vagy ez, vagy csak nagyon nem tetszettem nekik (remélem nem ez az eset áll fenn, mert tényleg szakmailag rendben lett volna a dolog). Most azon gondolkozom, hogy spórolok pénzt és kimegyek valamikor jövőre 3 hónapra - hátha úgy adnak esélyt, ha látják, hogy az országban vagyok.
134.
myca
10 éve
Szrapkom: a tapasztalataim túlnyomó részét és esszenciáját megtalálod ezeken az oldalakon - elnézésed kell kérnem, de levélben csak ugyanezeket írnám le. Ráadásul ha ide írom őket, többen is látják, sokkal hasznosabb. Ha konkrét kérdésed van, szívesen megválaszolom.

Myca, igen bejött smile (Bár ugye a siker érzése jórészt attól függ, milyen célt tűzünk ki magunk elé.)

Mindenki; még mindig azt gondolom, hogy NYELVTUDÁS a minimum, amivel el lehet indulni.
Szoftveresek, au-pair-lányok, orvosok mérnökök általában kivételek, a nagy többség azonban interjú-szinten beszéljen finnül: ki vagyok, honnan jöttem, miért Finnország, mik a terveim itt. Természetesen otthon nehéz a finn nyelvtudás megszerzése, ámde ami Magyarországon egy egységnyi energiát követel, itt tizet. Pénzben, energiában.
Ha otthon eléred, hogy alapkérdésekre tudj válaszolni, akkor itt is boldogulni fogsz.
Nem árt, ha az embernek versenyképes szakmája van: óvodai ezmegaz, kórházi nővér, ápoló, bármilyen sofőr.

Írtam már, talán más is, hogy a Sillat Oy magyar nyelvű infógyűjteménye nagyon hasznos. http://www.sillat.fi/uploads/dokumentit/infopaketti2012.pdf

Sok sikert mindenkinek!
133.
kirahvi
10 éve
Kedves Kirahvi!
Olvasgatom a hozzászólólásokat, látom hogy már régen kint él Finnországban. Én már nem vagyok túl fiatal, de már egy ideje érik a gondolat, hogy lányommal együtt Finnországba költözünk. Mindketten tanulunk finnül, és igyekszem alaposan előkészíteni ezt a "kalandot". A tapasztalatairól bővebben, ha lehetne, minden infó érdekel. szrapkom##kukac##gmail.com Köszönöm.
132.
szrapkom
10 éve
Sziasztok!

Szeretnék majd kiköltözni Helsinkibe, nézegetem itthonról az állásokat de szinte mindegyyik finnül van (ami teljesen érthető). Az angolom nagyon jó, ha esetleg valaki tud majd a jövőben munkalehetőséget, megköszönném, ha szólna smile Finnül már tanulok, de még nagyon kezdő szinten vagyok.

Egyébként kinek mi a tapasztalata? Megtalálta, amit keresett? smile
131.
myca
10 éve
Nem nagyon jár erre a madár se smile (csak a zsiráf laugh )

Üdv Finnországban smile
130.
kirahvi
11 éve
Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit,aki itt van!
Egyáltalán van itt valaki?
Itt élek Finnországban,ha valakinek van kedve írjon. Szeptembertől kezdek finnül tanulni,addig marad az internetes interaktív tanulás.
Angollal találtam munkát,de óriási szerencse kellett és ismeretség.Azt tanácsolom,hogy aki itt akar élni az nagyon intenzíven tanulja a nyelvet,mert már a takarításhoz is kérik!
Email címem: yivemily13##kukac##gmail.com
129.
prinsessa
11 éve
Castor, a Mol oldalain, miképp az oldal tetején is láthatók a linkek, illetve a szokásos fejvadász-cégek oldalán. Monster, manpower, carrot, vmp +.fi, ilyenek.

Nudli90, lásd fent, plusz vándorolj be a Mol egyik központjába, ha Helsinkiben vagy, akkor a Mikonkatura.
128.
kirahvi
11 éve
Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan oldalt ahol finnországi álláshirdetések közt böngészhetek?
127.
Castor009
11 éve
hello!
Úgy látom már rég írtatok...
Mi lehet ennek az oka?
Én 1hónapja érkeztem ide Finnországba.
Munkát keresek, de tanulni is tanulnék.
Erről valaki valamit?
126.
nudli90
11 éve
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Kint vagyok Finnországban már 5 hete. A munka amit ajánlottak az nem jött be. Átverés volt. Nem tudom, hogy mitévő legyek. Szeretnék kint maradni ezért bármilyen munkát elvállalnék. Köszönöm a segítségeteket.
125.
viragszal
11 éve
Németül és/vagy angolul beszélő, ipari állványozásban szerzett tapasztalattal rendelkező szakembereket keresünk külföldi munkavégzésre. A nyelvtudás előnyt jelent!

Jó kereseti lehetőség, hosszú távú munka!!!

http://www.rohrundstahl.hu
124.
RuS
11 éve
Finnországi munkavégzésre keresünk ipari állványozásban (erőmű, finomító vegyi üzem), felmérésben és nagyobb létszám irányításában szerzett tapasztalattal, angolul legalább középfokon beszélő állványozó szerelésvezetőt.

A nyelvtudás, a minimum középfokú szakmai végzettség és a több év szakmai tapasztalat alapkövetelmény!

Kiemelkedő kereseti lehetőség, hosszú távú munka!


http://www.rohrundstahl.hu
123.
RuS
11 éve
Sziasztok! Kérhetnék én is infot nyelvtanulással kapcsolatban? Régi álmom Finnország és most érzem itt az időt hogy kimenjek (bár 30 éves fejjel nem könnyű, de nem állunk meg).
Olvasgattam a fórumot. Angollal is lehet boldogulni? Ez mennyire igaz? (most iratkozom be finn nyelvtanfolyamra, egyelőre heti 1x2óra)

Üdv
Sanya
122.
Sany
12 éve
Kedves Kirahvi és mindenki!

Természetesen igazat adok az előttem lévőnek. Miért, mert nem mindenki segít és azért olyan embernek nem segítünk aki nem érdemli meg... Nehéz bármit is leírni és mondani, mert minden egyes emberhez másképpen állnak hozzá, mivel nem vagyunk egyformák. Nyelv alapismeret alapszinten kell. Akár angol, akár finn.

Ismeretség is jó ha van, mert nagyobb esélyed van.

Nem könnyű segíteni is, mert esetleg nem ismerjük a másik félt. Lássuk be ettől is félünk.

Egyenlőre ennyi..Majd jövök..
121.
katus
13 éve
Kedves Katus és többiek smile Üdv a kintiek közül, s elöljáróban gyorsan le is írom, hogy ha valaki kikerül (Helsinki és környéke), akad magyar közösség, akik segítenek a segítségre szorulóknak. Nagy kérdés, hogy ki a segítségre szoruló (hiszen ezen múlik minden); a skála egyik végén a "szerezz nekem lakást-szállást", a másikon a "segítek neki, ha hasznom származik belőle". Természetesen Ti otthon nem vagytok olyanok, s nagyon remélem, hogy a kintiek nem emilyenek. Az igazság valahol ott lesz, hogy ha valaki nem tudja, merre induljon, annak adunk tanácsot, hadat járt embernek többet is segítünk. Nagyon nehéz ezt így leírni, igyekszek objektív, reális, és realista lenni. Természetesen nem azért írom ezt, hogy elmondjam, hogy mi miért nem segítünk, vagy hasonlók, hálistennek sok segítőkész emberrel találkoztam itt (és néhány hálátlannal is), személy szerint ha látok Finnország iránt érdeklődő embert, igyekszem segíteni neki. Talán picit többet, mint mások, annyival, hogy nekem több a szabadidőm az átlagembernél. Nagyon csúnyán kifejezve, ez a saját véleményem, a segítségünk kb. 10%, a maradék 90%-et látnunk kell a másikon. Állás...: már másutt leírtam, de ide is leírom. Nyelvtudás a kulcs. Finn, és nem angol. (Alapesetben.) De hogy mondjak is valami konkrétumot: (finn) államilag támogatott bevándorló-iskolába lehet jelentkezni, ahová egy rövid felvételi nyelvi tesztet kell kitölteni. A képzés - ide járok én is, innen az infó - fél éves, a teszt nem vészesen bonyolult, utána van egy rövid elbeszélgetés is. Aki erre fel tud készülni (és persze ide költözik, stb-stb, nem könnyű dolgok, tudom!!), az jelentkezhet, be is kerülhet. Elég sok képzést támogat az állam, ez azt jelenti, hogy pénzt kapunk a tanulás után, hogy mennyit, az embertől függ, de a minimumból is meg lehet élni. És a kulcs, hogy nyelvet tudjatok.... smile Sok sikert kívánok mindenkinek!!
120.
kirahvi
13 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.