FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

finnországi állások

Gondolom, aki komolyabban keresett már állást Finnországban az ismeri ezt a két linket, de talán a többieknek hasznos lehet: http://www.mol.fi/tyovoimapalvelut/paikat/ és http://europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentId=52&level=2 az eures sajnos sokszor nem működik, a telítettség miatt, érdemes munkanapokon délelőtt próbálkozni smile
itt további linkek vannak a témával kapcsolatban: http://www.mol.fi/tyopaikat/index.html
Sikerese keresgélést mindenkinek!

Piros
Sziasztok!
Én is kicsit elmaradtam:-( Annyit szeretnék mondani aki önkéntesként akar kimenni az minél előbb tegye meg. Önkéntesnek jobb kimenni, mert nagyon biztonságban vagy és mellette tudsz helyezkedni, vagyis tudod építeni a kapcsolatokat. http://www.mobilitas.hu oldalon lehet megtekinteni mik a lehetőségek. De sajnos sok embernek fejtörést okoz a szabályzat. Sokat tapasztaltam-e téren.Jót is, de rosszat is.
Aki hosszútávban gondolkozik annak azt tudom tanácsolni, hogy próbáljon meg érdeklődni a Mobilitás irodákban is és a munkaügyi irodában. Ha nincs ismeretségetek kint a Finnországban nehéz csak úgy kijutni. Akik itt vannak az oldalon és tényleg komolyan veszik a kinti életet vagyis a munkát, akkor akik kint vannak azoknak kellene segíteni esősorban. Tudom, minek ha nem ismerjük a másikat. Én tudom milyen érzés csak a semmibe kimenni, semmi ismeretség vagyis nyelvismeret nélkül. De sikerült és 1 évig kint voltam. Most is készülök ki, vagyis készülünk. Nehéz úgy segíteni nem tudom kinek és ehhez kellenek a személyes találkozások is. Én így gondolom. Miért, mert azoknak nem szívesen segítek akik nem úgy állnak a munkához és a segítséghez. Konkrétan arra akarok kilyukadni, hogy akárkiknek nem segít az ember. Szerintem sokan így vagyunk.
Én szívesen segítek, ha tudok és természetesen az is segítség ha elmondja az ember a tapasztalatait és mit, kit kell keresni ilyen ügyben!!!
.........
119.
katus
13 éve
Kedves Prettybird. Nagyon eltüntél, pedig Tőled várjuk a "megváltást". Tudnál segíteni? Hogy sikerült kimenned? Hogy tudtál jelentkezni a tanfolyamra? Mik a feltételek? Előre is köszi.
118.
Gerda
13 éve
Sziasztok.

Elmaradtam egy kicsit. Tehát Engem is érdekelne a szociális rendszer, ha lehetne. gerdaszakos##kukac##freemail.hu
117.
Gerda
13 éve
Szia prettybird Engem érdekelne a finn nyelvtanulási lehetőség. Pár hónapja már kértem infót ezzel kapcsolatban angolul, de nem teljesen tiszta a kép a részvétellel és a feltételekkel kapcsolatban. Ez az integrációs program része? Örülnék, ha megosztanád velem, hogy hogyan tudtál belekezdeni. Gábor gjon##kukac##freemail.hu
116.
gjon
13 éve
Szia,

új belépő vagyok, olvasgatom itt a hozzászólásokat és igen furcsa nekem, hogy szó sem esik a finn támogatási rendszerről.Vagy csak elkerülte a figyelmemet? Én 4 hónapja élek Tamperében, az állam által finanszírozott finn nyelvtanfolyamra járok.Ez egy beilleszkedési terv része, amely államilag támogatott. Természetesen ennek is meg vannak a feltételei, ha szeretnél (szeretnétek) erről többet megtudni szívesen megosztom a tapasztalataimat.
115.
prettybird
13 éve
Jó estét mindenkinek!
Sajnos újat én se tudok mondani! Nincs sehol semmi! Olyan érzésem van, mintha ezekkel a külföldi munkákkal kapcsolatban megállt volna minden. Ez már az év végi vég lenne? Ahhoz nincs még korán?
Remélem azért mindenki jól van, egészségileg, lelkileg...megkezdődött az iskola, az óvoda, vége a nyárnak. Nagyon hideg van errefelé, sajna. Nem szeretem az őszt, és a telet! Lehet, hogy mégis inkább valami melegebb országba kellene költözni? smile
114.
P.K.
13 éve
Sajnos megint eltelt egy hét ,és semmi nemtörtént.Nem kaptam semmilyen biztató állás lehetőséget.
113.
Csiszi00
13 éve
Sziasztok.

Én legszívesebben finnországba mennék, de ha máshol akadna munka akkor oda. Már canadában is gondolkodtunk. Egy jobb élet reményében. Nem meggazdagodni akarunk, csak egy normális életszínvonalon élni. Nagyon szertnénk ezt a finn munkát, de már olyan rég óta várunk. Nálunk is az a terv, hogy először a Párom menne, és ha minden ok, akkor utánna Én.
112.
Gerda
13 éve
Sziasztok!Nem csak finnben gondolkodunk,de az északi országokban talán nincs annyi külföldi.Más országok is érdekelnének,de ugy beszéltük a párommal elösször csak én mennék,s ha ugy alakulna minden ahogy tervezzük akkor 2-3-4 ho után kijönnének utánam.
111.
Csiszi00
13 éve
Szia Kriszta!

Kokkolában önkéntes voltam, de kaptam érte pénzt, de nem annyit, amennyi a fizetés. Teljes ellátás és zsebpénz és kaja pénzt is kaptam pluszba.

190 euró zsebpénzem volt és 120 euró kaja pénz. Szállás és melóhelyen kaja ingyen volt és a bérlet.

Jó volt nagyon és szerettem kint lenni. Voltak nehézségek, de hol nincsenek? smile

Kata
110.
katus
13 éve
Szép napot mindenkinek!
Kedves Katus!
.....DE, érdekel! Pont azt írtam, hogy mindenkinek a tapasztalata, és véleménye fontos, és számít. Azt meg nem értem, hogy miért nem érted, miért nyűg egyeseknek, másoknak meg miért jön be a külföldi lét? Merthogy ez pont így van! Van akinek egyáltalán nem jön össze! Az nyilván csak rosszat tud mondani az adott országról, és van, aki évekre ott marad, vagy visszavágyik, mint például Te.
Önkéntes munka? És mennyiért? sad face

Kedves Solomty!
Remélem, a fog-gondod megoldódott! Tudnál esetleg mondani valamit a nyugdíjrendszerről? Igazából az érdekelne, hogy ha oda van bejelentve az ember, és fizeti az adót, TB-t..., akkor hány ledolgozott év után kap finn nyugdíjat (is)? Kap-e egyáltalán?

Kedves CsisziOO!
Jól emlékszem, hogy te a családoddal mennél ki? Más ország is szóba jönne esetleg, vagy csak Finnben gondolkodsz?
Üdv, Kriszta
109.
P.K.
13 éve
Szia Kriszta vagyis P.K. és Mindenki!

Krisztának is igazat adok, csak egy dologban nem, hogy lehet az egyik embernek totál nyűg és nehézkes minden.Ezt úgy értem, ha valaki esetleg kimegy finnekhez és ott próbál szerencsét nem biztos, hogy mindenki ugyan azt éli meg min mondjuk én. Tehát, ez mind és szép és jó, de én mivel éltem kint és úgy mentem ki, hogy még angolul sem tudtam csak a családomat eltudtam mondani mit csinálnak. Ennyi volt a nyelvtudásom. És nem volt akadály. Jó nekem annyiból volt szerencsém, hogy én önkéntes voltam kint. Kicsit tudok finnül és mondjuk az angolt jobban tudom.

Csak annyit szeretnék mondani, hogy felvettem a kapcsolatot a volt főnökömmel aki egy Ifjúsági Centrumban dolgozik és én is dolgoztam ott. Szóval aki esetleg szeretne hozzám, hozzánk csatlakozni, mert úgy néz ki a tavasszal ki is mehetünk a párommal. Aki szeretne Kokkolába jönni az írjon nyugodtan!!!!!!!!

Nem írok le most mindent, mert ha nem érdekel milyen volt nekem a tapasztalatom nincs értelme körmölnöm smile

Mindenkinek szép napot!

Katus smile
108.
katus
13 éve
Helló mindenkinek!
Végre eljutottam a gépig. Első dolgom, hogy ide benézzek, mert ez az oldal azért van, hogy bárki 'papírra vesse' azt, amit gondol! Hát én ezt gondolom.
Nekem mindenki véleménye nagyon sokat számít, és nagyon fontos. Legyen az negatív, vagy pozitív. Egész más egy olyan embert hallgatni, aki a saját bőrén szerzett tapasztalatokat, és egy olyanét, aki még csak térképen látta Finnországot. Azt gondolom, sokan itt eléggé el vagyunk keseredve. Néha egy-egy üzenet nem olyan hangvételűre sikeredik, ami mindenkinek elnyerné a tetszését. Kilátástalanság, aggodalom, stressz...soroljam?
Van akinek ízlik a citrom, van akinek nem. Egy biztos, aki megkóstolta, az tudja milyen! És örülök, hogy Solomty megismertette velünk a sötétebbik oldalt is. Ha valahova készül az ember, tudni szeretné a buktatókat is, nem igaz?
És CsisziOO, tök igazad van, aki egyszer kijutott, az.....nem akar?....vagy nem tud segíteni. Nem lehet olyan egyszerű a segítség sem. Valóban féltik a munkájukat az emberek odakint is, de ez csak természetes! Az is nagy segítség, ha a negatívumokat is tudjuk!
A férjem immár 5. hete van Belgiumban, és a testvérét szeretné kivinni....bizony nem könnyű!!!
Remélem nem bántottam meg senkit!
Az a baj ezzel az oldallal, hogy olyan személytelen. Solomty, CsisziOO, Gréta....csak nevek. Tök jó lenne, ha legalább egy fényképet fel lehetne tölteni, nem? Lassan olyanok leszünk itt, mint egy nagy család! smile
Oké, nem fárasztok tovább senkit! Örülök, hogy itt lehettem.
Jó éjt mindenkinek!
Kriszta

107.
P.K.
13 éve
Sziasztok!

Hát eléggé elkeserítő az, hogy egymást szekáljátok. Jó lenne ha kicsit észbe kapna mindenki, mert ez az oldal szerintem azért jött létre, hogy egymásnak tudjunk segíteni. Tehát akkor mindenki gondolkozzon el azon ki mit tett meg ez ügy érdekében. Akik kint voltak Finnországban, vagy most kint élnek, vagy csak szeretnének kimenni akkor minden olyan lépést tegyen meg ami fontos lehet a másiknak.

Amúgy én kint éltem 1 évig Kokkolában, de most 2 éve nem tartom senkivel a kapcsolatot és jó lenne nekem is kimenni, mert szerettem és kedvesek is voltak velem.
Önkéntesként voltam kint 2005-ben.

Ui.: Aki komolyan veszi a kinti munkát vagyis kiutat akkor ne egymást cseszegessük már ezt mindenki egymás között oldja meg!!!

E-mail címem: tiimari##kukac##vipmail.hu

Katus
106.
katus
13 éve
Kedves solikomty nem kiosztva lettél,de amit irtál az szinte elrettenti azt aki mindent feladni készül,és menekül innen.Gondolom te sem azért hagytad el az országot mert itt olyan tul jól éltél.Senkisem menne sehova ha itthon is meglehetne élni és tudná holnap is lesz munkahelye.Én nem arra buzditok hogy innen menjen mindenki,de az a véleményem itt csak rosszabb lesz.PL nálunk az ukrán,kinai,lengyel,üzbég stb,menekültek szállást,munkát kapnak,aki dolgozik és magyar arrol adó formában a bört is lehuzzák.Senki sem meggazdagodni megy ki hanem élni.Biztos hogy piszoknehéz kint,barát,ismerös,nélkül,beilleszkedni,de még mindig jobb mint az áruház parkolojában kéregetni.Idegenként 150%-200%-on kell teljesiteni,hogy elfogadják a munkánkat.De az biztos hogy ha látják az akarást elfogadnak.Németországban dolgoztam és egy ismeretlen vadidegen néger segitett mikor látta hogy nem boldogulok,a magyar állt és nevetett. Magyar mentalitás.
105.
Csiszi00
13 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.