FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Finn metal/rock

Közkívánatra.

Személyes kedvenceim:
MOONSORROW, Nightwish, Stratovarius, Turmion Kätilöt, Norther, Finntroll, Velcra.

Tetszik még az Eläkeläiset is.
Elän humppalla!
végre megvettem az Apocalyptica jegyem!!!!!!! ugye jön akkor innen vki???
428.
korppi
16 éve
Igen itt is vannak tehetségek. smile
427.
Finlandia
16 éve
Én egyre több tehetséges zenét vélek felfedezni. Nem csak Finnországba, de Magyarországon is. Zeneoktatás ide vagy oda szerintem sok mostani fiatal rendelkezik egy veleszületett tehetséggel. Az más kérdés, hogy még mindig kevesen futnak be közülük. De ez már egy másik történet, inkább ne soroljuk az okokat.
426.
Merirosvo
16 éve
Igen, vannak persze jó zenészek is. Pl a Children of Bodom Janne szintijátéka is tetszik és Alexi is nagyon tud gitározni. De még sorolhatnám ki a jó. Látszik hogy finnországban a zene oktatás nagyon jó pl majdnem minden metál ,rock együttes tagja a Sibeliuson végzet ami egy ugró deszka a leendő zenészek számára. Pl Tarja is ott végzet, Lauri Porra, Paula Vesala, stb.
425.
Finlandia
16 éve
Szerintem egyértelműnek kellene lennie,hogy két teljesen más személyiségről és emberről beszélünk.Nem Tarja a NWish,még szöveget sem írt soha.Imádom őt,szó se róla,de Anett jobban illik a képbe,szerintem...Tuomasnál nagyszerűbb zeneszerzőt pedig nem ismerek "metal" berkeken belül,biztosan van,de én műveletlen vagyoksmile.Minden tiszteletem az övé!Az "igazi rajongó(k)" pedig (szerintem) nem szűntek meg emiatt szeretni a Wish-t.Én legalábbis.Meginogtam,de nem lehet nem szeretni,na!smile
424.
Ors
16 éve
És igen Tuomas nagyon jó zenész.
423.
Finlandia
16 éve
Én mind a kető énekes nő hangja tetszik és mindig hallgatom a Nightwist. Nem tudom minek kell hasonlítgatni őket. Teljesen igazad van.smile
422.
Finlandia
16 éve
Én most hétvégén beszéltem egyik ismerősömmel, aki mellesleg énekes, és hát nem lepődtem azon amit mondott. Ő neki már nem tetszik a Nightwish. Nyílván tiszteletben kell tartani, hogy az érem másik oldalán ott vannak azok, akik Tarja hangja miatt hallgatták leginkább a Nightwish. Én sokkal inkább Tuomas zsenialitása és az egyre komplexebb zene mellett voksolok. Szerintem lehet akárki a Nightwish énekese(persze azért épp ész határain belül gondolkodjunk itt)a Nightwish zenei világa és szövegbeli mondani valója mindig hasonló lesz ahhoz amit még a legelején elkezdtek. Nem is lényeg, ezt mindenki tudja.
A bajom azokkal van, akiknek nincs miből eredeztetni a zene ellen irányuló "gyülöletüket". Azoktól meg végképp kiakadok, akik azt hiszik, hogy a Nightwishnak msot eccere két énekesnője van és akkor őket össze- vissza kell hasonlítani. Egy sima lemezkritikát sem tud az ember úgy elolvasni, hogy ne ütközzön két ellenkező, és elveit mindenkire ráerőltető "Nightwish- pártra". A probléma akkor lesz megoldva, amikor rájönnek arra az "Nightwish rajongók" ( akik mellesleg már azt hírdetik, mellüket verve, hogy ők nem is szeretik az együttest), hogy a véleményük érvényesítésével nem értek el semmit.
Ohh, micsoda kis szösszenet lett belőle. Hát ez van. laugh
421.
Merirosvo
16 éve
Teljesen mindegy,a lényeg,hogy varázslatos eredmény,ahoz képest,hogy mindenki "lemondott" a NWishről Tarja miatt.
420.
Ors
16 éve
Óóó akkor bocsi rosszúl fordítottam le. smile
419.
Finlandia
16 éve
Tudom, hogy Tarja is ad majd koncertet, de hogy őszinte legyen engem az túlságosan nem érdekel. Tarja remek énekes, de Tuomas számomra több mint egyszerű zenész. Úgyhogy ha az életben többször nem is, de egyszer mindenképp látnom kell őt a színpadon.
Mellesleg az új album, bizonyára nem azért lett platinum mert letöltötték az emberek, hanem mert annyian vették meg az eredeti CD-t, hogy az elegendő legyen a platinumhoz.
418.
Merirosvo
16 éve
Én mindjárt utánna nézek hol lehet jegyet kapni, mert nem engedik a rendelést nekem. Remélem nem fogy el. Jövőhéten lehet hogy megyek megint Pestre és megveszem de még nem biztos. És ha nightwish. Az újalbum nemrégen platina lett a finn iltalehti szerint mert sokan letöltötték az albumot és ez segített hozzá.
417.
Finlandia
16 éve
Szerintem,én fizu után villám üzemmódban megveszem azt a jegyet,de én úgy tudtam eddig,hogy februárban jönnek..de így is jó,szülinapi ajándéknak tökkéleteees laugh
416.
Ors
16 éve
megnéztem a ticketportalt télleg ott vannak!! és 'csak' 6000 a jegy. tök sok finn előadó jön most, ja meg Tarja külön is koncertet ad, azt nézted????
415.
korppi
16 éve
ez komoly?????? télleg jönnek??? huuu hát az még odébb van, de nagyon meggondolandó.még ugyse voltam 1 koncerjükön se.
és honnan van már jegyed?
414.
korppi
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.