FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Finn metal/rock

Közkívánatra.

Személyes kedvenceim:
MOONSORROW, Nightwish, Stratovarius, Turmion Kätilöt, Norther, Finntroll, Velcra.

Tetszik még az Eläkeläiset is.
Elän humppalla!
visszatérve egy kicsit az időjáráshoz->én mindig azt próbálom meg szeretni,ami van laugh
én amikor meghallgattam a once-t, már sejtettem, hogy valami lesz... úgy értem, innen még feljebb lépni nagyon nehéz lett volna, azt meg simán el tudom képzelni, hogy tarja megváltozott a siker hatására... de attól még ugyanúgy szeretem a hangját+ kíváncsian várom, hogy mit alkot a "maradék" nightwish smile
173.
anna
17 éve
A nevet én is innen vettem annó, és én sem tudok MÉG finnül egy kukkot sem, csak annyit, hogy a kuolema a halál, és a 2 szó így egyben tökéletes volt! wink

De jó lenne neked, ha ki tudnál menni! Remélem, hogy sikerül! (És akkor esetleg lenne egy kis beszámolód is!wink)

Az, hogy Tarja-t kirúgták, az egy elég szerencsétlen lépés volt. Bár lehet, hogy igazuk volt. Én amiatt izgulok, hogy kit találnak a helyére. Nem hiszem, hogy lesz olyan jó, mint Tarja, de azért nekem nem lesznek előítéleteim. Valószínűleg más lesz, nem a megszokott, de attól még lehet nagyon jó. Csak ki kell várni... Ha bárki bármi fejleményt tud ez ügyben, akkor szóljon!!!
172.
Gever
17 éve
A nevem innen vettem, ahogy bedobtam keresni az angyalt.Sajna egy mukkot sem tudok finnül. És MSN-em sincs.sad face
Finnország jó, mert sötét is van, meg a fehér éjszakák is! TÖKJÓ LEHET!!! laugh
A barátnőm bowlingozik és lehet, hogy Finnországban lesz az edzőtábora, és lehet, hogy beszervez hivatalos kisérőnek!!! IMÁDNÁM!!!
Tarja kirúgásáról mi a véleményetek?
171.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Furcsa Kuoleman Enkeli-t olvasnom itt, csak mert msn-en régen sokáig ez volt a nevem.smile
A "Partwish"-t még nem hallottam, de nagyon tetszik! (Bár azért szebbet is kilehetne rá találni!) smile Amúgy imádom a zenéjüket. Sajnos sokan utálják, de azok persze a metál zenét sem szeretik! smile
Mostanság sikerült végre beszereznem a Turmion Kätilöt-öt. Érdekes... Én sokat nevettem rajta. smile (Közben az Enternal Tears Of Sorrow is lassan teljes lesz!)

A téli sötétséget a többség nem szereti. Én szeretem. Nagyon tudom utálni a napsütést. De hát ez van. sad face Finnországban hiányolnám a nyár esti sötétet, de lehet, hogy a hosszú tél után még örülnék is neki! smile
170.
Gever
17 éve
Ez utóbbival maximálisan egyetértek.
Enkeli (ugye nem baj, ha így szólítalak?): a jó öreg Partwish-t ki NEM szereti?? smile smile
Na igen, ezt a "nem tudok tenni a meleg ellen"-dolgot én is pont a múlt héten fejtettem ki egy "kiselőadás" keretein belül, amelyben szídtam az időjárásfelelős felmenőit. smile
A hideg ellen is csak azért ágálok egy kicsit, mert tudom, mi az fagyoskodni: mínusz fokokban több, mint öt órát ácsorogni a sárban egy vékony kabátkában meg gumicsizmában... A téllel amúgy elsősorban nem a hideg a bajom, hanem a sötét: lehangol. Nem, NEM tesz depresszióssá -szerintem nálam olyat már nem is nagyon lehet -, de egy kis tört napfény csodákat képes művelni a hangulatommal. Nem, mintha ezt egy kiadós séta a fenyők közt nem tenné meg... smile
(Na, ez részemről is jó terjengős lett. Ha így folytatom, legközelebb megírhatom a Kalevala 2-t... wink )
169.
Calkyarha
17 éve
Finnországba én is kimennék...smile
De minnél gyorsabban!!!
A meleg kikészít!
168.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Nightwish-t vki szereti?
167.
Kuoleman Enkeli
17 éve
smile régebben én azt hittem, szeretem a meleget is, de most érzem, hogy nem -> énis szívesen élnék Finnországban... bár az én igazi nagy vágyam, körbeutazni egész Európát, lehetőleg gyalog/bicajjal smile (sőt tulképp úgy érzem, nem is tudnék egy helyben lakni, egyszerűen szükségem van az utazásra...)
a faházas dologgal teljesen egyetértek... smile
a távolság meg szerintem is elég cikis tud lenni, de nemhiszem, ha elromlana a kapcsolat,az atáv. miatt lenne... hű de sok lett smile
166.
anna
17 éve
Távolság jó esetben nem lenne, mert én ott szeretnék élni. smile
Az emberek egyfolytában panaszkodnak vmiért, vagy túl hideg, vagy túl meleg van. Részemről én csak a meleget utálom, mert az ellen nem tudok mit tenni. De akár milyen hideg is legyen, legalább fel lehet öltözni, tűz mellé ülni (ha esetleg nincs rendes fűtés). Annyira szép lenne a természet közepén egy kis faházikóban melegedni a hideg téli estéken... smile Nyáron pedig a ház előtti tóba ugrálni, vagy csak a stégen ücsörögni és nézni mind azt ami körül vesz! smile
Fúúú, de elkezdtem álmodozni! (Nem véletlenül, hiszen ma tényleg azt álmodtam, hogy elmentem Finnországba!) smile
165.
Gever
17 éve
Na persze sosem tudni... Olyan negatv voltam az imént...
164.
Calkyarha
17 éve
Jah, csak nem olyan poén, ha a nagy Ő ezer km-rel északabbra lakik... Az nem szokott jót tenni a kapcsolatoknak. :/ Én meg úgy vagyok vele, hogy nem szeretem ez az irdatlan nagy meleget (pfúj! smile ), de azért a mínusz negyven fok sem olyan poén. Nagyon tetszenek a mindenféle finn dolgok, de tényleg! De nem tudom, hogy bírnám a téli "nemkimozdulós" nagy hidegeket. Viszont egy rénszarvassal szívesen összehaverkodnék...
Ja, csak elmélkedtem...
163.
Calkyarha
17 éve
na igen, ebben is van valmi, ha tényleg a nagy Ő az, akkor egy is elég belőle... smile))
szerintem nem közbe- hanem hozzászóltál smile
162.
anna
17 éve
Bocsi, hogy közbeszólók...
Nekem nem ilyen nagyok az igényeim... Először is: nem szeretem a sört, másrészt nem a mennyiségre, hanem a minőségre hajtok: ilyen srácból elég egy is, ha tényleg odateszi magát.
A dúgazdagból meg csak annyi kell, hogy a nagy tajgánlófrálás közben ne haljuk éhen.
Amúgy szép álom... smile smile smile
161.
Calkyarha
17 éve
Nekem még nincsen meg... És akivel eredetileg mentem volna, még sem tud jönni. sad face De azért megy más is! Csak úgy félek, hogy vmi közbejön! Már én is nagyon a kezemben akarom tudni a jegyet!
160.
Gever
17 éve
smile))
a sört csak azért írtam egyes számban, mert mindig az épp aktuális adagra gondoltam... wink
megvannak a sziget napijegyeim jipííííí smile csak attól félek, hogy sárothelyem az már nem lesz ...%(
159.
anna
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.