FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Finn metal/rock

Közkívánatra.

Személyes kedvenceim:
MOONSORROW, Nightwish, Stratovarius, Turmion Kätilöt, Norther, Finntroll, Velcra.

Tetszik még az Eläkeläiset is.
Elän humppalla!
én tuti ott leszek smile hurrá-hurrá smileőrizgetem a jegyet már majd' egy hónapja laugh smile
248.
anna
17 éve
Vasárnap Amnon Amrth a Wigwamban! Előtte lesz Tyr és Wintersun is! http://www.metal-archives.com ez az egyik kedvenc oldalam, 1722 Finn banda van fent! smile
247.
viking
17 éve
ezzel csak egyetérteni tudok smile)
246.
anna
17 éve
JUJJ de nagyon nagyon jó volt péééécslaughD
245.
pancake
17 éve
Anna: légyszi ide küldj képeket: kuoleman.enkeli##kukac##citromail.hu
Kiiiiiiiiitos!!! smile
Megjelent Tarja (Turunen, nem Halonen) első szóló kislemeze!!! Hurrá! laugh
244.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Persze nekem könnyű beszélnem, de szerintem ne bánkódjanak azok akik nem jutottak be a Korpiklaanira, lesz egy csomó jó koncert: Amon amarth, To/die/for, Therion... és még mások is. Ráadásul a Korp nem egy olyan zenekar, hogy tízévente egyszer jönnek, biztos lesztek még Korp koncerten! Lehet, hogy akkor mégjobb számokkal, színpadi látvánnyal... (én vettem Korpiklaanis polót, Shaman's drumosat, tök jó!laugh)
243.
viking
17 éve
Nem baj majd jövőre megnézem őket otthon smile
242.
Watis
17 éve
huhh, ez tényleg hosszú lett, namind1 :/
watis : nekem is volt pár ismerősöm fenn, ők se jutottak be sad face(( nagyon szar lehetett, szóval őszinte részvétem sad face egyébként én is majdnem felmentem a pesti koncertre is(csak családi ügyek, meg hát a pénz szólt közbe),de így jobb is,hogy nem mentem... sad face
241.
anna
17 éve
jajj, de rég voltam itt smile
én pécsi bulin voltam, de az valami FANTASZTIKUS volt smile ide is bevágom a beszámolómat, hosszú lesz, de talán van, akit érdekel (sic!) smile
(...)egyszer megyünk ki sörért, még elég korán volt, állunk a sorban, egyszercsak nézek, hogy milyen ismerős ez a csávó, és hát nem a matson volt az? smile utána felfedeztem, hogy ott áll juho meg jarkko is smile szóval velük van közös kép, aláírás is, meg dumcsiztunk is, haláli fejek smile szegény jarkko már nagyon unta(persze csak mosolyogva), hogy minden második szava után lefényképezem, és mondta, hogy adjam már oda a fényképezőt, és ő is lefényképezett engem laugh hát nem volt gyenge smilecsak ilyen sablon témákről beszélgettünk, hogy hogy tetszik nekik M.o., mondták, hogy sajna nem sokat látnak belőle, meg kedvenc együttesekről volt szó,(jarkko-flogging molly pólóban volt, juho turisas-osban, matson meg shámaniac-osban laugh) és jarkko nem szereti a moonsorrow,de jóban vannak, kiderült, hogy az összes moonsorrow hegedűbeétet hittavainen játszotta fel smile amikor kérdeztem, hogy a többi tag hol van, mondta, hogy backstage, meg hogy jonnénak fáj a torka, azért nem jön ki, erre öt perc múlva kijött ő is smile szóval tőle is van aláírás+közös fotó smile
sear bliss is nagy volt, első sorban,kicsit balra álltam (sear blisstől kezdve ott álltam,kalapácson és moby dicken keresztül, szóval korpira már kicsit rogyadoztam, de aztán természeten erőre kaptam a zenétől meg némi sörtől smile ) mivel jonnénak fájt a torka, számítani lehetett rá, hogy sok instrumentális szám lesz és ím, a tracklist:
journey man, happy little boozer,korpiklaani, spring dance,tulikokko, cottages and saunas,pine woods,let's drink,wooden pints, pellonpekko,hunting song,juokse sinä humma,midsummer night, beer beer,+ before morning sun, li lea voimbi smile
a hangulat végig megvolt, és megint rájöttem, hogy ez az, amiért élni érdemes smile
beer beer alatt dobálták a szalonokat a közönségbe smile csináltam egy csomó fényképet, persze alig egy kettő lett jó, de hát semmi sem lehet tökéletes smile
aztán koncert után persze kipateroltak minket, de előtte még vettünk korpis sapit (3700 huf sad face ) meg egy plakátot (500ft) de volt még ott póló, meg öv is, csak pénzem nem volt annyi laugh
de tök poén volt, mert bátyám vett egy sapit, utána én is odamentem, mondom nekem is kell sapi, meg plakát, szal vettünk, aztán ott ácsorogtunk még a pult előtt, én meg rávigyorogtam az eladósrácra, meg ördögvilláztam erre a kezembe nyomott még 4 (mivel négyen voltunk-bátyám,egyik barátnőm,bátyám haverja) korpis szórólapot, amik alá voltak írva (csak hittavainen nem írta alá sad face- kezdek gyanakodni, hogy nem is tud írni tounge biztos azért nem jött ki se) smile szóval szépen mosolyogni érdemes laugh
240.
anna
17 éve
Ott voltam, de sajna nem jutottam be elfogyott a jegy sad face
239.
Watis
17 éve
Voltam a Korpiklaani koncerten és iszonyatosan jó volt! Igazán kitettek magukért az Erdő klánja. Bebizonyították, hogy ők az egyik legjobb banda a Finn folkmetal terén. Jonnetől kaptam aláírást meg kezet is fogtam vele, Canenel meg csak simán kezet fogtam koncert után!laugh Nagyon mosolygott! smile meg persze én islaugh
238.
viking
17 éve
Mert volt valami ökör családiizé meg pénzem se nagyon volt...sad face Milyen volt?
237.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Kuoleman miért nem jössz?
236.
Watis
17 éve
Mért nem indították el a finnet?:C
Finn a Nightwish-tól: 'Kuolema Tekee Taitelijan', és részben a 'Lappi' is.
Vasárnap Korpi!!!...és megy egy csomó haverom, csak én nem...sad face
235.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Merirosvo!

ugyan lágyabb zenét játszanak, de szintén finnül énekel az Eppu Normali nevű csapat. Ja nem elhanyagolható hogy érthetően. A nightwishnek is vannak finn nyelvű számai.
234.
Watis
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.