FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Kérdések

Sziasztok. Roppant mód érdekel finnország és a kultúrája. Nagyon szeretem a nyelvüket is hallgatni... Nem tudjátok, hogy hol lehet finnországi pólókat tárgyakat venni itt magyarországon? Van egyáltalán valami finnországgal foglalkozó bolt?

Más: Ismeritek a Värttinä együttest? Szerintem nagyon frankó smile Nem bírom nem hallgatni smile

Köszi a válaszokat előre is.

(Ja, régebben már regeltem ide Garish néven, de azóta nem jártam itt, elfelejtettem a jelszavamat stb... most ez az új. Hol lehet azt a jelszót megváltoztatni, amit a rendszer küldött villámpostán?)
Sziasztok!
Ismeritek a magyar Gire zenekart? http://www.gire.hu, még csak demóik vannak, amik letölthetők. Avantgarde metal, tiszta szürrealista lemezborítóik vannak. A Nádak, erek című szám a finneknek is ajánlható/ajánlandó, mivel kifejezett magyar és k-európai folkos hangulata van, de nem népdal feldolgozás, habár az ének miatt hasonlít a népdalokra, a szövegét meg Weöres Sándorhoz hasonlítják. Szóval, úgy gondolom ezt hallaniuk kell, ajánljátok be finneknek.
(Habár sokkal több finn dolgokon csámcsogó magyart láttam a fórumokon, és főleg csak alkalmilag ideszóló külföldieket. Lehet, hogy ez nem véletlenül FinnHun/Magyarország, van finn párja is?)

Tomi
15.
FindMe
18 éve
szia Lenke!
köszi a tippet,utánajárok.smile
14.
lon
18 éve
Szia!

Vannak nyelvkönyvek, magyarul is, de nekem csak egy ősrégi van meg. Idegennyelvű könyvesboltokban próbálkozz! Ha pesti vagy, van egy jó bolt a Jászai Mari térnél, a Bem rakparton elindulsz, és egy-két sarokra megtalálod. Nem emlékszem a nevére, talán Fabulus van kiírva...
Sok sikert!
Lenke
13.
lenkecske
18 éve
Sziasztok!
Én is szeretném megtanulni a nyelvet, de nincs időm órákra járni. Tudtok ajánlani nyelvkönyvet? Már sok helyen próbálkoztam,de semmit nem találtam.
Köszi
12.
lon
18 éve
Nem tud nekem mondani valaki olyan ingyenes levelezőrendszert, ahol a végtag az .fi-re végződik? Nagyon fontos lenne köszönöm. Ide is írhattok, vagy a probamester##kukac##citromail.hu villámlevél címre is. Köszi.
11.
Próbamester
18 éve
nanááá hogy ismerem őkte!!! Személyesen is. Nagyon jóól...aki kihagyta a koncertjüket itt MO-on, az bánhatja! hehe, én soxor hallottam őketsmile
10.
piratewoman
18 éve
Ismeri vki a Steely Wonder-t? Nézzétek meg a honlapjukat! Iszonyatosan jók...smile
Van egy magyar együttes, akik játszanak egy Värttina dalt(a Sinisia-t). A Hétrét. (egyébként mindenféle népzenét játszanak... Tök jók...
9.
Dzsungeltancos
18 éve
Sziasztok,

Milyen az ido Helsinkiben, oktoberben ?
Az egesz honapot ott fogom tolteni, es nem tudom mire keszuljek, mit vigyek magammal.

Laci
8.
Laszlo
18 éve
Szia!

Ha pesti vagy:

A Kalevala Baráti Kör indít kezdő nyelvtanfolyamot a Deák téri gimnáziumban. Érd: Kovács Ottília (06-26-355-445 vagy 06-70-561 5874)

Ezen kívül Pesten a Katedra és a Berlitz is tart finn nyelvtanfolyamot.

Ha mégis magántanár érdekel, írj, és küldök elérhetőségeket.
7.
cililii
18 éve
Sziasztok!
Én segítséget szeretnék kérni.Finnül szeretnék tanulni, és nem tudtok-e nyelviskolát, vagy akár magántanárt akitől tanulhatnék, pls...
6.
Éowyn!
18 éve
Pesten tudok egy boltot, ahol - legalábbis régebben - árultak Värttinä CD-t. Nekem az egyik onnan van. Ha érdekel, amikor legközelebb arra járok, bekukkantok, hogy van-e nekik mostanság.
5.
cililii
18 éve
Kösz a válaszokat. Akkor valahogy megjegyzem a jelszavam smile

A finn nagykövetség oldalán láttam, hogy volt a köncertjük Pesten. Ha tudtam volna, akkor mindenképp elmegyek sad face

2004. május 1-én láttam őket előszőr tévén keresztűl az EU központi ünnepségén szintén Pesten.
Akkor annyira megtetszett, hogy egyből rákerestem neten él letöltöttem a 4 albumukat. Azóta a CD-lemezüket hajkurászom össze vissza, mert ugye az eredetinek van azért valami feelingje smile

Teljesen beleszerelmesedtem a Värttinä-ba. Éjjel-nappal folyamatosan ez megy smile Körülöttem a család már teljesen meghülyűlt tőle smile Egyszerűen nem lehet lerakni. Ezzel együtt finnországot és a nyelvet is marhára megszerettem és a mániámmá vált a finnország smile

Jövőre megyek ki kollégákkal (ha összejön). Erről jut eszembe utánna kell néznem, hogy melyik utazásszervező cég szervez ilyet (1 hetes). Igazából a kiutazásunk az ingyenes lenne, mert a vasúton dolgozunk, csak a szállást kéne valahogy lefoglalni stb.

Igazából a Forma1-ért nem rajongok, de ha láttok valami finnországi pólót, amin finnországot reklámozzák, akkor szóljatok nekem, bárhol is legyetek itt hun földön, mert akkor elmegyek azt megnézem smile

vieces k-u-k-a-c citromail.hu
http://garish.uw.hu
4.
Vieces
18 éve
Persze hogy ismerjük, ki ne ismerné! smile Tényleg jók! Ott voltál a koncertjükön múlt szombaton? Nekem sajnos nem sikerült, mert más programom volt. sad face(
Szerintem nincs ilyen bolt. Még. wink)
3.
cililii
18 éve
Szia!
Nem tudom mennyire vagy F1 rajongó, de több mint valószínű, hogy az ilyen boltokban lehet kapni finn-es cuccokat Kimi Räikkönen révén.

Azt sajna elfelejtheted, hogy megváltoztasd a jelszavadat mert az adott.Csak egyszerűen bejelölöd azt, hogy elfelejtetted és be írod az e-mail címedet és oda elküldik.

Még nem hallottam erről a csapatról, de mindjárt utána nézek.

Hy!
2.
rasmusgirl85
18 éve
Sziasztok. Roppant mód érdekel finnország és a kultúrája. Nagyon szeretem a nyelvüket is hallgatni... Nem tudjátok, hogy hol lehet finnországi pólókat tárgyakat venni itt magyarországon? Van egyáltalán valami finnországgal foglalkozó bolt?

Más: Ismeritek a Värttinä együttest? Szerintem nagyon frankó smile Nem bírom nem hallgatni smile

Köszi a válaszokat előre is.

(Ja, régebben már regeltem ide Garish néven, de azóta nem jártam itt, elfelejtettem a jelszavamat stb... most ez az új. Hol lehet azt a jelszót megváltoztatni, amit a rendszer küldött villámpostán?)
1.
Vieces
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.