FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Kérdések

Sziasztok. Roppant mód érdekel finnország és a kultúrája. Nagyon szeretem a nyelvüket is hallgatni... Nem tudjátok, hogy hol lehet finnországi pólókat tárgyakat venni itt magyarországon? Van egyáltalán valami finnországgal foglalkozó bolt?

Más: Ismeritek a Värttinä együttest? Szerintem nagyon frankó smile Nem bírom nem hallgatni smile

Köszi a válaszokat előre is.

(Ja, régebben már regeltem ide Garish néven, de azóta nem jártam itt, elfelejtettem a jelszavamat stb... most ez az új. Hol lehet azt a jelszót megváltoztatni, amit a rendszer küldött villámpostán?)
Mégsem enged tovább lépni amig be nem irok valamit... sad face
75.
klopek
15 éve
Khm, most kellene valaki,aki ért finnül.. Nos, nincs csillagova, tehát nem kötelező. Egyéb kérdés? laugh
74.
kirahvi
15 éve
Ez nekem is pont jól jön , köszi! de ide mi a rossebet irjak be?

"Sähköpostiosoite
Anna olemassa oleva sähköpostiosoite. Tietoa tarvitaan, jotta käyttäjätunnus voidaan rekisteröidä ja jotta ylläpito voi ottaa sinuun tarvittaessa yhteyttä."
73.
klopek
15 éve
http://www.suomi24.fi/ Ott katt a "Liity jäseneksi"-re, a többi talán már menni fog egyedül is. Megkérdezik a postai irányítószámod is, lopj egyet valahonnan (öt számjegyű).
Üdv. Kirahvi
72.
kirahvi
15 éve
sziasztok! finn e-mail címet szeretnék csinálni és hiába kerestem rá, nem nagyon tudom, hogy keressem laugh olyasmire gondolok, mint pl. a freemail.hu vagy citromail.hu vagy ilyenek... csak épp finn címmel, aminek a vége ugye .fi. nagyon megköszönném a segítséget!
71.
Zoë
15 éve
Miért is kapom meg ezt a nemes feladatot? smile Amúgy több mint valószínű hogy sokkal jobban tudsz finnül Jégember mint én...mondjuk a finn nyelvtanát imádom (felettébb perverz dolog nyelvtant imádni de ez így van)
70.
valeri
16 éve
A nyelvtan magyarázását inkább átadom neked. tounge
69.
Jégember
16 éve
ha konkrétan arra gondolsz amit írtál hogy "suukkoja" ott az partitivus többesszámban van csak bizonyos esetekben az -i-ből j-lesz (ezért mondom hogy a képzése elég bonyolult)
68.
valeri
16 éve
a -t az alanyeset többesszám jele de van partitivus többesszám is és annak -i a jele de képzése elég komplex
67.
valeri
16 éve
Mi a finnben a többes szám jele?
66.
Finlandia
16 éve
Vagy "csókokat".
65.
Jégember
16 éve
Köszi !!
64.
Finlandia
16 éve
Azt jelenti "csók" csak többesszámban partitivus esetben van. Vagyis akkor csókok smile
63.
valeri
16 éve
Hát lenne egy kérdésem hogy mit jelent a suukkoja?
62.
Finlandia
16 éve
Moi

Én imádom finnországot, a kultúrájukat, nyelvüket, zenéjüket. Szivesen ismerkednék hasonló emberekkel. A nyelevet 1 hónapja tanulom. Ja, egy kis nyelvtani segítség elkellene, ebben esetleg tud valaki segíteni?
61.
torment
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.