FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Kérdések

Sziasztok. Roppant mód érdekel finnország és a kultúrája. Nagyon szeretem a nyelvüket is hallgatni... Nem tudjátok, hogy hol lehet finnországi pólókat tárgyakat venni itt magyarországon? Van egyáltalán valami finnországgal foglalkozó bolt?

Más: Ismeritek a Värttinä együttest? Szerintem nagyon frankó smile Nem bírom nem hallgatni smile

Köszi a válaszokat előre is.

(Ja, régebben már regeltem ide Garish néven, de azóta nem jártam itt, elfelejtettem a jelszavamat stb... most ez az új. Hol lehet azt a jelszót megváltoztatni, amit a rendszer küldött villámpostán?)
Akkor töltsd le finnország.lap.hu oldalról egy pár oldalt!azt hiszem ott van valami ilyen,mesés könyv is meg tananyag!
45.
finland
16 éve
Köszi szépen, gondoltam már rá de arról úgy hallottam hogy nyelvkönyv. És én nem konkrétan nyelvkönyvet keresek, hanem például mesekönyvet vagy finnül tanulóknak készült könnyű nyelvezető könyvet ami végig finnül van és szól is valamiről. Hogy ne csak a nyelvkönyvekben előforduló párbeszédekből tanuljak, hanem tudjak olvasni mást is ahol a már megszerzett tudásomat kell(ene) használni.
44.
valeri
16 éve
Szia Valeri!Próbáld meg nagy könyváruházakban megkeresni hátha árulják otthon a From Start To Finnis cimü könyvet!Leila White az irója!
43.
finland
16 éve
Na finn tankönyv témában annyit tudok mondani nektek, hogy ha tudtok angolul akkor nagyon jó könyv a "Teach Yourself" sorozat "finnish" nevű kiadványa. Csöppet drága, de én személy szerint egyáltalán nem bántam meg hogy megvettem. Ez direkt kezdő autodidaktáknak készült. Csak ajánlani tudom. Számomra teljesen világosan magyarázza el a nyelvtant és jó sok időre ad tanulnivalót mert elég sok anyag van a könyvben. Van hozzá CD is amin a párbeszédek vannak és az is nagyon jó szerintem. Nekem ez a könyv maximálisan bevált. Szószedet is van a hátuljában, meg minden szöveg után lista van az eddig ismeretlen szavakról. Szerintem megéri rááldozni, ha nem zavar hogy angolul van az egész.
Egy másik kérdésben viszont én is a segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék beszerezni könnyű nyelvezetű könyveket finnül (mesék is lehetnek meg gyerekeknek szóló könyvek), úgy hogy ne interneten kelljen rendelni és itthon Magyarországon. Aki tud valahol ilyet vagy esetleg valami könyvtárat ahol ilyesmit lehet kölcsönözni, légyszi írjon. Előre is nagyon köszönöm, az e-mailem: sgvali##kukac##hotmail.com
42.
valeri
16 éve
Én is így kezdem majd.
41.
Finlandia
16 éve
Moi! smile

Én most kezdtem finnül tanulni, mármint ilyen "képezd önmagad" módban, úgyhogy meglátjuk, hogy megyek majd vele, de lenne egy kérdésem!
Most fogok érettségizni és szeretnék olyan főiskolára vagy egyetemre menni, ahol lehet finnül tanulni. Ezzel kapcsolatban több problémám is van, ugyanis kizárólag Komm. és Média szakra fogok jelentkezni, mert újságíró akarok lenni egyszer majd XD. Szóval tudna valaki olyan intézményt mondani, ahol mindkét elképzelésem teljesül?

A másik, hol lehet normális, nem elavult finn kezdő tankönyvet venni? Jól sejtem, hogy sehol? sad face... A Libriben tudtam venni egy "Kezdők Finn könyve" c. könyvet az Usborne-tól. A nyelvtan nincs valami részletesen leírva, de több mint a semmi.
40.
Räi
16 éve
Hello,
ha minden jól meg október 27.-től november 3.-ig Turkuban lennék...mármint rep.jegy már van, szállás nincs...szóval ha bárkinek bármi ötlete van, azt szivesen veszem...bárki aki ottani...vagy tud olcsó diákszállást...vagy ha kell, és egy rendes, megbízható emberke befogad egy hétre annak is fizetek...valamit muszály kitalálnom... bárki írhat a berczike##kukac##citromail.hu címre...
Mégegyszer köszönök mindent.
39.
Borsó
16 éve
email címem -ott egyszerűbben elérték, ide nem biztos, hogy feljövök: sofia.baranyi##kukac##gmail.com
38.
Sofiavauva
16 éve
Finnül tanuló lány vagyok, vagyis éltem kint Finnorazágban, mint cserediák, s azóta nagyon komolyan foglalkozom a nyelvvel- elkezdtem a tanításával is foglalkozni; szeptembertől Pesten fogok lakni- egyetemi szinten fogom tanulni a finnt-, és szeretnék magántanár lenni. Ha valaki most szeretné elkezdi a finn nyelvet- szívesen vállalom a taníttatását; és én nem lennék "olyan" drága, tehát, mint egy nyelviskola, mert én tisztában vagyok vele, hogy kezdő vagyok... egyébként itt Kecskeméten tolmácskodom, s szívesen folytatnám Pesten is.
Lämpimin terveisin, Sofia
37.
Sofiavauva
16 éve
Terve!Szeretném a segítségeteket kérni,ha lehet.Tud valaki Pesten olyan nyelviskolát,ahol nem 30- 40 ezer Forintokba kerül a finn nyelvoktatás?Sajnos a méregdrága iskolákra nincs keretemsad face Vagy ingyenes nyelvoktatást tud valaki?Vagy valakit,aki vállal tanítást?Nagyon szeretnék finnül tanulni, hogy végre kimehessek Finnországba.Szeretnék ott dolgozni, letelepedni.Minden álmom Finnország.Előre is köszönöm a segítségeteketsmileMoi moi!
U.i.:Remélem nem zavarok a kérdéseimmelsmile
36.
haaveellinen
16 éve
kösz!
35.
eva
16 éve
Nem találsz nálam jobbat. Szeretlek.
34.
Jégember
16 éve
Egy nyugalmas és kellemes estét tölthetnénk együtt... egy kicsit szórakozhatnánk
33.
Jégember
16 éve
Valaki legyen oly szíves ezt lefordítani nekem!--->Et löydä minua parempaa. Minä rakastaan sinua.
32.
Murderous
16 éve
kérlek fordítsátok le ezt nekem! Köszi!!!

Me voisimme viettää rauhallisen ja mukavan illan yhdessä....pitää hieman hauskaa
31.
eva
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.