FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Kérdések

Sziasztok. Roppant mód érdekel finnország és a kultúrája. Nagyon szeretem a nyelvüket is hallgatni... Nem tudjátok, hogy hol lehet finnországi pólókat tárgyakat venni itt magyarországon? Van egyáltalán valami finnországgal foglalkozó bolt?

Más: Ismeritek a Värttinä együttest? Szerintem nagyon frankó smile Nem bírom nem hallgatni smile

Köszi a válaszokat előre is.

(Ja, régebben már regeltem ide Garish néven, de azóta nem jártam itt, elfelejtettem a jelszavamat stb... most ez az új. Hol lehet azt a jelszót megváltoztatni, amit a rendszer küldött villámpostán?)
smile)) Köszi.smile
30.
*Eszter*
17 éve
Ezt nehéz lefordítani, ugyanis nem jelent semmit. Legalábbis finnül nem. tounge
29.
Jégember
17 éve
Sziasztok!

Lefordítaná nekem valaki az alábbi mondatot?

Hummenen telattala, mattela hiluti.
28.
*Eszter*
17 éve
Nagyon kiitossmile
27.
Krisztaaaa
17 éve
"Näet vasemmalla lähettämäsi kuvan. Valitse alla olevasta listasta paikkansa pitävät kohdat:"
= "A bal oldalon látod a képet, amit beküldtél. Az alábbi listából válaszd ki azt, ami megfelel a valóságnak:"

"-Olen lukenut IRC-Gallerian kuvasäännöt"
= "Elolvastam az IRC-Galleria képszabályait"

"-Olen joko kuvannut tämän kuvan itse... "
= "Vagy én magam készítettem ezt a képet..."

"-...tai olen saanut kuvaajalta luvan kuvan julkaisuun"

= "...vagy pedig megkaptam az engedélyt a kép készítöjétöl a publikálásra"

"Olet lisäämässä tätä kuvaa oletuskuvaksesi, joten sinun tulee esiintyä siinä tunnistettavasti"

= "Az alapértelmezett képed lesz ez a kép, és ezért olyannak kell lennie, hogy meg lehessen ismerni téged a képen [valahogy így... ]"

"-Minut voi selvästi tunnistaa tästä kuvasta"
= "Meg lehet engem ismerni a képen"

"Peruuta"
= "Vissza"
26.
Jégember
17 éve
IRC galleria ba szeretnék regisztrálni. Addig sikerül hogy ezt irja ki de utána bármit csinálok ugyan az lesz...:

Näet vasemmalla lähettämäsi kuvan. Valitse alla olevasta listasta paikkansa pitävät kohdat:

-Olen lukenut IRC-Gallerian kuvasäännöt
-Olen joko kuvannut tämän kuvan itse...
-...tai olen saanut kuvaajalta luvan kuvan julkaisuun

Olet lisäämässä tätä kuvaa oletuskuvaksesi, joten sinun tulee esiintyä siinä tunnistettavasti

-Minut voi selvästi tunnistaa tästä kuvasta

- Peruuta
ezek mik...??
Léggyszi segitsen valakiiii...Kiitos.:/
25.
Krisztaaaa
17 éve
Szia!

Innen "hallás után" le lehet írni, sajnos a szöveget nem találtam sehol. Eszti
http://www.youtube.com/watch?v=6U5dgT2TmWI
24.
*Eszter*
17 éve
Dorka

Ezt a kérdést tedd fel a következő chat-en
http://www.chat.suomi24.fi
A nemzetközi szobában tudsz angolul beszélni és több finn is látogatja a szobát. Nagyon segítőkészek.

Üdv

Atis
23.
Watis
17 éve
sziasztok!
van egy nehéz kérdésem. már föltettem különböző fórumokon, de senki nem tudott válaszolni, de hátha ti tudtok! szóval hogy mi lehet a címe finnül a Mulan c. rajzfilm betétdalának? arra a dalra gondolok, amit a katonáknak énekel a kiképzőjük, magyarul "Erős légy - úgy küzdj a harcban, mint zúgó orkán" a refrénje. az eredeti angol címe: I'll make a man out of you. Ennek a finn címét vagy előadóját vagy szövegét/szövegrészletét keresem, szóval bármit, ami alapján azonosítani és megkeresni lehetne a dalt, vagy akár csak a szövegét finnül... vagy bármilyen más információt a mulán finn szinkronjáról, finnhangokról, szövegkönyvről stb... (a kérdés már megvan finnül is, hátha valaki idetéved:

mikä on suomenkielinen nimi Mulan-elokuvassa olevalle laululle "I'll make a man out of you"? kiitos!)

szóval kiitos mindenki másnak is a segítségért!
üdv
dóri
22.
dorka
17 éve
Köszi! Ez nagyon hasznos! 1000 hála smile
21.
Horla
17 éve
DarkLydia
17 éve
Hali mindenki!
Kérdésem az volna, hogy olyan 19.000 Euroért lehet-e Ouluban vagy környékén ingatlant vásárolni? A 2007/08-as évben szeretnék költözni.
19.
Horla
17 éve
Hali!

Meghallgattam a Hétrét együttestől a Sinisiä című számot...

Hááááááááááááttttttt hogy is mondjam nem rossz, de nekem akkor a Värttinä előadásában tetszik smile Az eredeti sokkal ritmusossabb és az énekesek hangjai dinamikusabbak. Utóbbi magyar verzió kicsit gyerekdalként hangzik smile

Ettől függetlenül megtartom nem törlöm le smile


Viszont a Hétrét többi számai számomra szimpatikusak voltak smile Ha úgy hallgatom, hogy a szöveget épphogy csak hallom, olyan érzésem támad mintha külföldikéánt hallgatnám a magyar nyelvet! Nagoyn izgalmas, hogy nem értek semmit, és mégis fura, hogy ez lenne a magyar nyelv? Kicsit szlávos de mégsem smile
18.
Vieces
17 éve
sziasztok!
tudna valaki segíteni abban, hogy hol lehet olyan nyelvtanodát találni Veszprém megyében, ahol oktatnak finnt? Folytatni szeretném kint szerzett nyelvismeretemet, de nem találok senkit, aki segítene ebben sad face
Előre is köszi ha valaki tud valamit!
17.
ritosz
18 éve
Laszlo:

Gondolom mire ezt olvasod rájöttél, hogy hideg...kabát, sapka sál elkélhet...
16.
Venla
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.