FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Miért éppen Finnország?

Hei,

arra volnék kíváncsi, hogy aki idetéved, erre az oldalra, miért pont Finnországot választotta.Valamint, honnan ez az érdeklődés az ország iránt...stb...Várom mindazok jelentkezését, akik beszélgetni, ismerkedni szeretnének, ja és nem mellesleg kedvenc országuk éppen Finnország....smile

M.
Sziasztok,én egy újj belépö vagyok és mint olysok ember én is állást keresek.Bármilyen munka érdekelne,kiköltözés családdal sem akadály.Már nemköt ide minket semmi,mert kilátástalan a jövönk,de még a fiam jövöje sem lesz sokkal jobb.Magyarország haldoklik,anyi az eladosodot szegény,nincs munka lehetöség.Ha bármiben tud valaki segiteni kérem irjon.csiszar74##kukac##freemail.hu
53.
Csiszi00
13 éve
Sziasztok!

Én és a párom fogtechnikus állást keresünk Finnországban!
Ha van aki tudna nekünk segíteni a témával, vagy más munkavállalással kapcsolatban, azt szívesen fogadnám erre az e-mail címre: petrekovitsbalint##kukac##citromail.hu
Köszönöm!

52.
petrekovitsbalint
14 éve
Imadom Finnorszagot en is, fel eve elek itt,de meg mindig nagy a szerelemlaugh
olcso repulojegyek meg: supersaver.fi
51.
henike
14 éve
felvettelek... smile és előre is köszi smile
50.
varis
15 éve
Szia!
Mi nyáron voltunk kinn 2 hétre, ha gondolod vegyél fel MSN-en, és bővebben tudunk beszélni.
sb.monika##kukac##freemail.hu
49.
adett
15 éve
Sziasztok!

én nyárra tervezem első utamat egy 4 tagu ismerős család mellé szegődve...eleterveztük hogy amennyire csak lehet körbejárjuk az országot és sok sok szépet megnézünk.az utazást 2 hétre tervezzük (ebbe benne van az oda út kocsival is)
tudna valaki ajánlani olyan helyeket amiket úgymond tilos kihagyni? és így 5 főre (3felnőtt 2picigyerek) valami olcsó szállást más más városokban?
aki tud segíteni előre is köszi... smile
48.
varis
15 éve
Sziasztok!
Újra itt vagyok relatív boldogan de sok minden sikerült és sokminden nem,de egyszerüen szeretek itt élni,sok szép hely van Vaasa-ban!Aki teheti egyszer nézze meg!Üdv mindenkinek smile
47.
finland
15 éve
Én mindig kocsival mentem, mármint ismerősökkel meg akárkikkel, összeszedtünk 4-5 embert és irány Helsinki, így a benzinköltséget meg a kompot kell fizetni, ami 4 felé osztva szinte semmiség. smile Bár ez olyanoknak jó akik szeretnek kocsikázni és nem rémülnek meg a 2 napos úttól. Városnézésekkel 3 nap is lehet, de nagyon jó.
46.
Luci
15 éve
Halihó!

Talán ha részt vennél egy finn táncdalfesztiválon kijuthatnál ingyen is... wink

Üdv.! laulaja
45.
laulajatar
16 éve
Szerintem ennél nincs olcsóbb, én FinnAirrel mentem, mert az a legolcsóbb, annyi, hogy ha ügyesen foglalsz repjegyet, akkor is kb 200 €. Illetve lényegesen olcsóbban, thát kb 30-40 Ftért már ellehet jutni Bécsből, de akkor Bécsig ki kell utazni, ami szintén pénz...bár lehet, h nem annyi, szóval ha neked nincs olyan messze Bécs, akkor érdemes megpróbálni, ha igen, akkor reménytelen.
Esetleg azzal nem tudom, próbálkoztál-e, hogy felvonatozol a német v a lengyel balti-tengeri partokig, és áthajózol onnan, de valszeg az sem olcsóbb.
44.
Essi
16 éve
Sziasztok!
Ismer valaki valami pénztárca barát megoldást Helsinkibe utazásra? A 65E Ft-os fapados repülőjegyet már megtaláltam, ennél valami olcsóbb jó lenne.
Üdv!
43.
Mező
16 éve
Szia Essi!

Köszönöm a válaszod!
Gondolom valóban elég sok papírmunkába meg utánajárásba telik egy ilyen ügy elintézése, szóval az embernek nagyon elszántnak kell lennie hozzá.
Beszéltem most egy Finnországban ösztöndíjas életmódot élt ismerősömmel is, ő is azt mondta, hogy szét kell nézni alaposan. Azt is mondta még, hogy úgy hallotta, lenne gyakorlatra lehetőség pár cégnél, és a magyaroknak elég jó is a megítélésük arrafelé. Persze embere válogatja...
Nyári iskolát is javasolt, de az már nagyon-nagyon sok pénz lenne.
No majd csak lesz valahogy.
Mindenesetre köszi a biztatást!
Szia,

Zabpehely
42.
Zabpehely
16 éve
Kedves Zabpehely!
Közelebbit nem tudok mondani, de azt el tudom mondani, amit nekem mondott a félig finn és jelenleg Finnországban tanuló barátnőm arról, amit a nyári kint élésről/dolgozásról kérdeztem.
Szóval az, hogy gyakorlatra mehetsz-e, az nyilván attól függ, hogy találsz-e olyan helyet ahol fogadnak, ehhez egy csomó levelet kell írnod meg lebonyolítanod..., meg egy csomó papírmunka... stb Ha meg csak úgy simán akarsz 2 hónap kinti melót, akkor arra az vonatkozik, hogy mindig munkaerő hiány van, úgyhogy ha jól tudsz angolul, akkor esetleg van esélyed, de alapvetően az a helyzet, hogy a legtöbb helyen nem örülnek, ha nem tudsz finnül, de szóval azért szerencsével van lehetőség.
És még ami fontos, hogy iszonytosan drága a szállás, szóval, ha esetleg kapsz melót, és elég sokat fizetnek, akkor abból nem lehetetlen, hogy kijöjjön a lakbér... de ha nyári gyakra mész, nem tudom elképzelni, hogy annyi pénzt kapnál, amiből ellaksz, hacsak le nem szervezed a munkáltatóval, hogy szállásoljon el olcsóbban.
De hajrá!^^ Próba szerencse...
41.
Essi
16 éve
Moi!

Jómagam is csatlakoznék a Finnországba belebolondult emberek táborához. Lelkesedésem (természetesensmile ) egy mára már hanyagolt együttessel kezdődött, azóta más együttesek fogtak meg smile, a finn nyelvezetbe pedig borzasztóan beleszerettem. No meg persze az a sok-sok, az országról látott képecske és mozgóanyag is rendesen megtette a hatását.

Nos annyi kérdésem lenne most, hogy szerintetek lehetséges lenne valamilyen módon a nyár folyamán kimenni oda szakmai gyakorlatra? Olvasgattam itt a fórumon, hogy főleg műszaki embereket várnak szeretettel. Nos én közgazdász-szakos vagyok, amiről köztudott, hogy nem is tudomány, de elvégeznék igazából bármit.. csak igazolás kéne róla, hogy tevékenykedtem valahol 2-3 hétig.

Amúgy van egy olyan sanda gyanúm, hogy elég reménytelen a dolog, mivel itthon is foggal-körömmel harcolnak a gyakorlati helyekért. sad face

No további kellemes rajongást mindenkinek! smile

Zabpehely
40.
Zabpehely
16 éve
Szóval nem értesz egyet laugh
39.
Essi
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.