FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Miért éppen Finnország?

Hei,

arra volnék kíváncsi, hogy aki idetéved, erre az oldalra, miért pont Finnországot választotta.Valamint, honnan ez az érdeklődés az ország iránt...stb...Várom mindazok jelentkezését, akik beszélgetni, ismerkedni szeretnének, ja és nem mellesleg kedvenc országuk éppen Finnország....smile

M.
Ki hogy látja.
38.
Jégember
16 éve
Hogy mi más?

A légkör, a nyelv is szebb, a mentalitás, a természeti környezet... az összhatás (:

Összességében az ország olyan szép, mint a mesében. (: Szép és más, de nem idegen. Ember- és természetközeli városok, élhetőek... Kevés az ember, azért nincsenek dugók, nagyon sokáig zöldek a lámpák - gyalogos barát főváros! (Bocs, de ez felrtűnő volt!) (: ... na meg mivel kevés az ember, drága a tömegközlekedés, de legalább van színvonal, nem csak áremelés meg sztrájk...
Nekem nagyon tetszettek a finn kaják! Mondjuk ez relatív, de a magyarokkal személyszerint nem nagyon vagyok kibékülve alapjáraton...(:
Az emberek meg...látszik, hogy nem magyarok. (: Lelkiismeretesek. De tényleg, nem jellemző rájuk az a fajta mentalitás, mint itt olyan sokmindenkire, ez a "ölbetett kézzel ülök, és mutogatok a másikra, hogy az se csinál semmit, meg hogy más hibája". Mindenki megy és teszi a dolgát, és ha valami nem jön össze, akkor az átlag finn ember előbb magában keresi a hibát. (Most nem akarok elkezdeni "nemzetieskedni"... de ez olyan mentalitásbeli különbség lehet a magyarok meg a finne között, mint ami van a csehek és a szlovákok között...és ez jól látszik az országokon.
Ezenkívül még zárkózottak is kicsit a finnek, de nem mind, és inkább azt mondom, hogy nem szeretik beleütni az orrukat más dolgába - pl nem szeretnek ránézni másokra az utcán...stb De amúgy ha meg ismeritek egymást, akkor nevetségesen sokat tudnak beszélni, és talán a lelkiismeretességükből adódóan nagyon jó barátok. (: (: Meg spotolnak, olvasnak és zenélnek! (Ezt meg a magyarok nem csinálják!) Ja, és ha látnak egy szabad falfelületet, nem írják tele azzal, hogy "szar", meg olyanokkal, amiket nemírok le ide, és ha látnak valahol egy rést (pl üres ágyúcső), akkor nem tömködik tele szeméttel... (érdekes finn szokások) (: Amúgy meg finnek, anyum leírása szerint: szőkék, kékszeműek és részegek! (Mondjuk, ez utóbbi csak hétvégén!) (:
Azt nem akarom mondani, hogy ilyenek a finnek, csak azt, hogy én ilyennek látom őket!
És tényleg amellett, hogy sokkal jobban tetszik, ahogy ők hozzáállnak a világhoz... még a nyelvük is meg az országuk is az egyik legszebb... (: Ez mondjuk relatív, mert akinek nem jön be a puritanizmus, annak a városok nem fognak tetszeni, de ha csak a természetre korlátozódunk, akkor is már megérte megnézni...^^

Amúgy az én szerelmem kb 4 éve kezdődött egy internetes nyelvi vetélkedő finn nyelvű szövegeinek értelmezésével. (:
37.
Essi
16 éve
Tervehdys!
Olvastam irasaitokat, s egyszeruen nem tudom megerteni hogy benneteket mi erdekel ennyirre finnorszagban? En itt elek par eve, s semmi sem mas mint otthon... vai?
36.
aasi
16 éve
Üdv smile
2000-ben barátnőm hozzáment egy finn sráchoz. Jó kis berúgós-barátos rockerlagzi volt. Megismertem egy finn társaságot, azóta is tart a kapcsolat. 3 hetet töltöttem Kitee-ben. Nagyon tetszett az ország, gyönyörű... Alapban is imádom a tavakat meg az erdőket, de így látni ennyit egy helyen... smile
35.
majakka
16 éve
Sziasztoksmile

Kicsi korom óta vonz minden,ami finn...az ország,az emberek,a nyelv,tényleg minden,de minden...sokat olvasok is,kutakodok,érdeklődök állandóan smileSzeretnék megismerni és beszélgetni emberekkel,akiknek szintúgy a mindenük Finnország smile
kb 5 éven belül szeretnék kiköltözni,és kint élők személyes tapasztalata,meséi is érdekelnének,valamint segítséget szeretnék kérni,hogy hol tudnék finnül tanulni,mert eddig csak annyit tudok,amennyit magamtól megtanultam,azt meg még alapnak sem nevezném smile
Az e-mail címem soumi1885##kukac##gmail.com,bárki írhat,de igyekszem sűrűn jönni,örülök,hogy rátaláltam az oldalra smile
34.
csilla.85
16 éve
Ha utána jártok lehet segit!Mi itt kint finnországban a From Start To Finnish könyvböl tanulunk!a szerzője:Leila White
Mindent leir a könyv angolul is!

Ha még bármi kérdés van irjatok!
Ugyan nem Helsinkiben lakunk hanem Seinäjokiban de amiben tudok segitek!


http://www.jaffar3##kukac##freemail.hu
33.
finland
16 éve
jasamine
16 éve
Sziasztok.
Ha informatikus vagy mérnöki felsőfokú szakképesítéssel rendelkezel,és szeretnél Finnországban nyugodt körülmények között,magas fizetésért dolgozni,keress meg bátran!
Teljesen ingyenes. Azért némi angol nyelvtudás legalább szükséges.jasamine##kukac##freemail.hu
31.
jasamine
16 éve
Sziasztok!!!Valki aki tudna segíteni,hogy Finnországban mi,mit merre,miért és mennyiért bármilyen témában,légyszi légyszi segítsetek!!smilehttp://www.satakieli##kukac##freemail.hu Kiitos!!
30.
Ors
16 éve
a nyelvköny engem is érdekelne nagyon is!
Főleg hogy jövőre szeretnék kimenni!=)

depisgirl##kukac##freemail.hu

előre is kiitoksia! smile
29.
Suomigirl!
16 éve
Heipparalla!=)

Jövőre én is tervezem hogy kimegyek Finnbe!
Tényleg annyira rossz az időjárás ott?
Egy ismerős azt mondta hogy nagyon hideg van!
Bár szerintem megéri kicsit fagyoskodni ha már kint lehet az ember nem?smile
Mennyib kerül oda egy repülőjegy?
És Te hol vagy Helsinkibe?

írj!
28.
Suomigirl!
16 éve
Moikka!

Engem nem a nylevkönyv, hanem szállás- és munkalehetőség érdekelne. Még van egy évem az egyetemből, de utána mindenképp szeretnék kimenni legalább egy- két évre...ha nem örökre! smile Szóval ha majd tudtok vmit, akkor nekem is szólhattok!
27.
kelkka
17 éve
moi !
engem is érdekelne a nyelvkönyv
liktee##kukac##freemail.hu
26.
Likitee
17 éve
Szia!
Nagyon megköszönném a nyelvkönyvek fénymásolatait, és szívesen meghallgatnám az élményeidet is. (Én is kint szeretnék munkát találni a közeljövőben.)
Ha gondolod, írj a következő címre: nadasdyferenc##kukac##yahoo.com
Köszi!smile
25.
danone
17 éve

Fúzió Rádió FM 93.5 http://www.fuzioradio.hu

Finn Egylet

Műsorvezetők: Kovács Andrea és Stift Viktória

Nem mindenki északi szaki, csak az, aki Ész Aki… Hallgass Finn Egyletet, s így belőled is könnyen lehet északi ValAki !

A Finn Egylet - a HuFi Klubi rádiós kiadásaként - havi rendszerességgel jelentkezik, minden hónap 3. vasárnapján 14.00 és 15.00 óra között. Finnországot bemutató műsorunk a „jó szomszédi nyelvrokonság” megőrzésének jegyében az oly távolinak tűnő, sajátosan északi egzotikumú ország kultúrájának új, eddig talán ismeretlen és szokatlan aspektusaival való megismertetésére vállalkozik. Adásunkat különböző stílusú finn zenei csemegékkel színesítjük a népzenétől a popon át a metálig.
1 kerek órában egyesítjük a kulturális és ismeretterjesztő műsorok kínálatát: klasszikus és kortárs irodalmi, színházi, filmes, képzőművészeti alkotások és alkotóik bemutatását, technikai vívmányok népszerűsítését és gasztronómiai ínyencségek recepttitkait sugározzuk az éterben. Programajánlónkkal szórakozási alternatívát kínálunk a Magyarországon megrendezésre kerülő finnes eseményekből és tájékoztatunk finnországi magyar vendégszereplésekről is. S hogy senkit ne érjen kellemetlen meglepetés a két ország közötti ingázása során, testvérvárosi időjárás-jelentésünkkel segítséget nyújtunk a megfelelő öltözködéshez, alkalomszerűen meghívott vendégeink pedig - magyar és finn nyelvűek, szakértők és „civilek” egyaránt - további túlélési jótanácsokkal látják el a ok földjére látogató utazókat. Örömmel fogadunk élő telefonos vagy internetes hozzászólásokat is. Ne feledd: bárkiből lehet északi szaki! Tervetuloa Suomeen!


A Finn Egylet első adása NOVEMBER 19-én lesz 14.00 és 15.00 óra között. Vigyázat, jövüüüüüüüüüüüüüüünk... !

Várjuk építő észrevételeiteteket és ötleteiteket, kívánságaitokat, hogy miről szeretnétek hallani. Mindezt a HuFi Klubi néven futó iwiw-tag címére tegyétek!

Kiitos!

ui.: Lehet ám jönni élménymesélésre vendégnek is... Csak bátran!!
24.
nanda
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.