FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Miért éppen Finnország?

Hei,

arra volnék kíváncsi, hogy aki idetéved, erre az oldalra, miért pont Finnországot választotta.Valamint, honnan ez az érdeklődés az ország iránt...stb...Várom mindazok jelentkezését, akik beszélgetni, ismerkedni szeretnének, ja és nem mellesleg kedvenc országuk éppen Finnország....smile

M.
Üdvözlet Mindenkinek!
Saana a nyelvkönyv engem is érdekelne,amennyiben megoldható a dolog.Kérlek szépen,írj nekem emailt a dologgal kapcsolatban,mert nem tudom,mikor keveredek ujra gép elé.Előre is köszönöm.
szurmos##kukac##citromail.hu
23.
szurmos
17 éve
Hei!

Tanácsotokat szeretném kérni. Még soha nem voltam Finnországban, de egyszer mindenféle képpen kint szeretnék élni. Igaz még 17 éves vagyok, de folyékonyan beszélek angolul és németül. A finnt is már fél éve intenzíven tanulom. Kérdésem, hogy mennyi esélye lehet egy magyarnak, hogy Finnországban járjon egyetemre, vagy hogy kinn elhelyzkedjen. Azt nem tudom mennyire számít, hogy valaki profi szinten tud gitározni, de az már más dolog. Ha valaki tud nekem választ adni, megköszönném.

Nähdään
22.
Máté89
17 éve
Sziasztok!Terveiset!

Szeretnék Finnországba menni dolgozni, de még sajnos nem nagyon tudom a nyelvet.Meg tudjátok írni hogy a finnek hogy viszonyulnak a magyarokhoz, milyen kilátások vannak hogy egy magyar munkát tudjon vállalni.Habár beszéltem finnekkel nagyon kedvesek voltak, de ott kint hogy fogadnak bennünket, mint munkavállalókat.Aki tudja légyszi segítsen egy kicsit!!

Előre is köszi Tomi
21.
Tomi
17 éve
Terve!Üdv. mindenkinek!

Moi Saana!Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges akkor a fénymásolataidhoz hozzájutni?
Még csak szeretnék kijutni és a nyelvet megtanulni...
Én sport naná, hogy a jégkorong miatt Hyaa Soumi Jaakiekko!és környezeti adottságaiért(hűvös,hó,ezer tó)Még rímel is? szerettem bele az országba nembeszélve az emberekről és a közös történelmünkről!

Nahdaan Péter

Látom mennyi lány ír ide ez nekem nagyon szimpatikussmile
20.
Peter7
17 éve
moi!

Én most itt élet kint egy évet, gimiben tanulok. Akik azt kérdezték ilyesmit hogy lehet megoldani, annak válaszul leírom, nekem hogy sikerült:
1.) A sulimtól (waldorf) kértem egy Finnországi waldorfiskola listát. Kaptam.
2.) Kinéztem a sulit, írtunk nekik e-mailt, hogy lehetséges-e hogy egy évet ott töltsek. Azt válaszolták hogy igen.
3.) Megkérdeztem a saját iskolámat, írtam nekik levelet. Itt is igen választ kaptam.
4.) A kinti iskola keresett nekem egy fogadócsaládot. Talált.
5.) Írtunk nekik, válaszoltak, ésígytovább sokáig.
6.) Lefoglaltuk a repülőjegyet.
7.) Kirepültem.
8.) Itt vagyok smile

Az iskola spec itt nem drágább mint otthon, és az eltartásomért havi 100 eurót kérnek, ami nagyon kevés. mármint mostmár lehet hogy nem, így, hogy a forint nagyon leesett, de eddig az volt.

Bé verzió: keress rá googleban arra hogy nyelvtanulás külföldön. szerintem egész sok oldal fog kijönni wink
19.
CoffinFiller
17 éve
Terve!
Most jöttem haza Finnországból, ahol közel 4 hónapot töltöttem el. Teljesen elvarázsolt az ország és az emberek. Azt tervezem, hogy jövőre keresek kint munkát.
Vettem kint nyelvkönyveket, ha valakinek szüksége van rá a fénymásolatot el tudom küldeni.
18.
saana
17 éve
Sziasztok! Én középsulis vagyok és nagyon szeretnék finnt tanulni és egyszer majd kijutni Finnországba, de nem tudom, hogy hol lehetne ezt a nyelvet megtanulni!Segítsetek lécci! E-mail:amaliaerdei##kukac##vipmail.hu
17.
Lia
17 éve
Szia Saluti!!

Milyen nemzetiségű vagy?? Te mennyi idő alatt tanultál meg finnül???
Most mentem gimibe, és legfőbb vágyam, hogy kimehessek Finnországba cserediáknak, de fogalmam sincs hol keressek szervezetet, vagy vmi hasonlót. sad face
Hogyan kezdjek neki??? Légyszi aki tud valamit segítsen!! 1 millió köszi előre is! smile
mailom: f.natalia##kukac##freemail.hu
16.
Natalie
17 éve
Szia Saluti!

Örömmel olvastam a hozzászólásodat, miszerint nem reménytelen a munkakeresés, ha az ember informatikus, és beszél angolul.
Szeretnénk a családunkkal kitelepülni Finnországba. A férjem (ő az informatikus), élt egy évet Finnországban (Espoo), igaz 11 éves korában, de akkor még tökéletesen beszélt finnül. (Többek között ezért döntöttünk Finnország mellett.) Állítása szerint elfelejtette a nyelvet, de időnként azért beugranak neki dolgok, illetve a háztartástan órán használt könyvükből, a süti recepteket nagyjából lefordítja, ha megkérem.smile
Szóval elfogultságot félre téve szerinted van esélyünk? Illetve tudnál segíteni abban, hogy javasolsz oldalakat, ahol keresgélhetünk. Ha esetleg beleütközöl smile valami konkrét ajánlatba, szívesen fogadjuk. Előre is köszönöm!
15.
kukka
17 éve
Anyum énekel és ő már volt kint! Nagyon tetszett neki és mindig erről beszél.smile Nagyon tetszenek amiket mond, mint pl.: hogy délen minden családnak jut egy kis tavacskája és a szomszédokkal összejárnak hiába kilóméterekre is lehetnek tőlük. Így én már teljesen odavagyok értük! Most nyáron még a svédek is bebizonyították, hogy milyen rendesek. Barátnőmmel megbeszéltük, hogy az életünkben egyszer tutira kimegyünk és a déli részére. Igaz nincs sok munkalehetőség, ezért más országokba járnak dolgozni, de nincs akkora szegénység mint itt. Nagyon gazdag ország!
14.
arkaszamed
17 éve
Miért éppen...? Hm.. A válaszom elég triviális: 6 napot voltam kinn tavaly, és még most sem feledem. Volt valami a levegőben... smile
13.
Calkyarha
17 éve
Szia Saluti,

szeretnem megkerdezni, hogy Finnorszag melyik reszen elsz?
12.
Vuona
17 éve
Moi,

Finnország csodálatos ország smile
Engem is a szerelem vitt oda. Nem sok időt voltam még kint, a táj gyönyörű, a hideg megszokható, egyszerűen hihetetlen volt a felém irányuló tisztelet szeretet, segítőkészség. Szeptemberre tervezek egy hosszabb utat(hosszabb "terepszemle", a jövőbeni tervek között szerepel, hogy maradnék is), remélem sikerül. Sajnos még nem tudok jól finnül, de rajta vagyok ;-) Egy kicsit én is félek a munkakereséstől. Nemzetközi bankárképzővel lehet ott kezdeni valamit? Persze nem ragaszkodom a szakmához... smile

Szép napot Nektek!
11.
satu
17 éve
Sziasztok,

Finnorszag tenyleg szep orszag, jo az elet is, szinte semmi rasszizmus nincsen( kulfoldi vagyok, aki itt el tobb mint 7 eve). Munkat lehet talalni foleg aki tud finnul, vagy akinek informatukus diplomaja van es angol nyelvtudasa.
A noverek, ovonok van hianya, az informatikusbol is.
meg mas szakma is.
Az oktatas nagyon jo es ingyen, aki nem tud finnul, nem nagyon baj mert csomo szakmat angolul meg lehet tanulni.
Any question?
valaszolok minden kerdre.
Sziasztok


10.
saluti
17 éve
Sziasztok!

Suomi on jumala!
Én is finn mániás vagyok, egy sor dolog köt ehhez a gyönyörű országhoz, többek között a szerelmem, aki ott él de a hatalmas távolság miatt nem tudunk túl gyakran találkozni... Mindenkinek tiszta szívből ajánlom ezt az országot, a legjobb emberekkel találkoztam itt, komolyan! Amúgy aki megy, hogy megy? Dolgozni? Én hónapok óta keresek ott munkát de nem kaptam még eddig semmit... Nektek hogyan sikerült?
9.
Elanor
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.