FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Segitsetek leforditani lécci!!!!

Ha ezt valaki minél előbb leforditaná nekem, akkor nagyon hálás lennék!!!:
Olet rakkaus mun lauseessa ja kaipuu mun katseessa, silti mun mentävä on.

Előre is köszi!
Szia Dynasty! Kb. én is ha időm van rá tanulni. A nyelvtannal akadozok még. Úgy az alapvető kifejezések mennek.
22.
Finlandia
15 éve
21.
Finlandia
15 éve
Moi Moikka!

Nekem ez MSNen van kint kiírva, egyik finn barim fordította le Nekem magyarról finnre:
"Rakkaus elää vaikka me kuolisimmekin siihen." - "A szerelem él még akkor is ha mi belehalunk."
A finnt lassú tempóba tanulom, ahogy az időm engedi. Meg még az angolból sem vagyok teljesen perfekt. De igyekszem mindkettőt elsajátítani smile
20.
DYNASTY
15 éve
saját fordításomban- szabadon, NEM szószerint, de a lényeget megpróbáltam visszaadni...talán más is majd még ír valamitsmile

"A vidék ébredez'

Bár a tavasz titokban
előreküldte kémeit,
most besötétedik.
Sötétség szállja meg
a közeli földeket,
a szem a szürkeség foglya,
s a boldogság
csak botorkálva lépeget.
A vidék ébredez',
izzó parázs gyöngyöz a hóban,
a tavasz közeleg,
de lépte még tompa,
vállait
rigók bús dalának
súlya nyomja."

hát ennyi lenne...
üdv

19.
sillisalaatti
15 éve
segítene valaki, hogy megértem?

maa syttyy

vaikka vasta kevät
se tummuu
pimeä
lähellä maa mustuu
harmaa sulkee silmät
ilo laahaa jalkaa
maa syttyy
kytee
tuolla on kevät
se ei herää enää
mustan rastas laulu
raskas olalla
18.
kavics
15 éve
Nagyon szépen köszönöm!!!
Sokat segítettél!!!laughlaugh
FINN
17.
vampyyri
15 éve
valami ilyesmi...zúzássmile

"Soha nem adjuk fel (követeljük a metált)
Senkinek nem hajbókolunk (követeljük a metált)
Egyáltalán nem tesszük azt, amit mások parancsolnak
Követeljük a metált"

remélem segíthettem...
üdv
16.
sillisalaatti
15 éve
SZIASZTOK!!!
Légyszi segítsetek ezt lefordítani nekem...próbálkoztam vele, de egy napja kezdtem el tanulni finnül, és még semmit sem toklaugh

Emme koskaan luovuta (me vaadimme metallia)
Emme ketään kumarra (me vaadimme metallia)
Emme suinkaan tee, mitä muut käskee
Me vaadimme metallia

nagyon érdekel, mit jelent ez a refrén, ami Teräsbetoni egyik számának a refje..
köszi előre is!!!

FINN
15.
vampyyri
15 éve
Bár ne lennének lukak amelyeken kiesik a szerelem.

(?)

Gondolom dalszöveg. tounge
14.
Jégember
15 éve
sziasztok ezt lécci nekem forditsa le:
Kun ei olis reikiä joista se rakkaus putoaa pois.

köszi előre is!! csoky
13.
Csoky
15 éve
Kiitos Jégember! Nagyon köszönöm.
12.
Finlandia
16 éve
Ja igen, azt is mondtam a levélben (Finlandiának), hogy nem túl szimpatikus társaság...
11.
Jégember
16 éve
A Rasmus-zenekar szólistája, Lauri Ylönen, 28, és a felesége (? = nincsenek összeházasodva, de akkor mi?), a népszerü PMMP-(lány)duóból, 26, végre az új házukba költözhettek Helsinkibe.

A "tavaszi babát" váró pár éppen jókor, karácsony elött költözhettek a gyönyörü tengeri kilátással felszerelt, nemrég elkészült házukba. Ezzel befejezödött a masfél éves várakozás, ugyanis a házat már tavaly tavasszal kezdték el tervezni.

A késés mögött a változtatások voltak, amelyeket a pár csinálni akart az építész által készre rajzolt otthonukba. A változtatások az amúgy is drága tervenek az árát megemelték egy negyeddel.

A sziklára, a [valamilyen] erdei fenyök és az egyéb, a szigetvilágba tartozó tülevelü fák közé épült köház ára végül majdnem 1,5 millió euró lett. Az eredeti terveken kívül csinált hozzáadások és változtatások több, mint 300 000 euróba kerültek.

Az egyelöre kétszemélyes család összesen 300 négyzetmétert vehetett át négy emeleten. A világos, vakolt [valamiböl épült, azt hiszem betonféle (harkko)] házban minden irányban vannak erkélyek [erre-arra].

A legnagyobb változásokat épp az erkélyeken csinálták. A tetöteraszon most több tíz négyzetméter hely van, aminek egy része üveggel van védve a széltöl és esötöl. Az elsö emelet erkélyét is kitágították annyira, hogy akár bált is lehetne rendezni rajta.

A finn szokástól eltéröen az új otthonban nincsen szauna a rajzok alapján. A fölsö emelet nagy hálószóbája mellett viszont van egy nagy fürdöszoba, amelyböl egy többszemélyes buborékos medencébe (?) lehet jutni. A medencét üvegtégla választja el a hálószobától.
10.
Jégember
16 éve
Ha tudtok segíteni akkor itt az email-om: finlandiia##kukac##freemail.hu

9.
Finlandia
16 éve
Sziasztok!

Leet most nagyot kérek de ez a cikk fordítása kell egy ismerősőmnek. Letudjátok nekem fodítani?
Előre is köszi. smile

Rasmus-yhtyeen solisti Lauri Ylönen, 28, ja hänen avovaimonsa, suositun tyttöduon PMMP:n Paula Vesala, 26, ovat vihdoin päässeet muutamaan uuteen kotiinsa Helsingissä.

Kevätvauvaa odottava pari pääsi muuttamaan upeissa merimaisemissa sijaitsevaan, vasta valmistuneeseen taloonsa juuri sopivasti jouluksi. Samalla päättyi puolitoista vuotta jatkunut odottelu, sillä talohanke pantiin vireille jo viime vuoden keväällä.

Viivästyksen syynä olivat useat muutostyöt, joita pariskunta halusi arkkitehdin valmiiksi piirtämään kotiinsa. Muutokset merkitsivät entisestäänkin arvokkaan hankkeen kallistumista neljänneksellä.

Kalliolle käkkärämäntyjen ja muiden saaristolaismaisemaan kuluvien havupuiden lomaan nousseen kivitalon kauppahinnaksi tuli lopulta liki 1,5 miljoonaa euroa. Alkuperäisiin suunnitelmiin tehdyt lisä- ja muutostyöt maksoivat yli 300000 euroa.

Toistaiseksi vielä kaksihenkinen perhe sai käyttöönsä yhteensä 300 neliötä neljässä kerroksessa. Vaaleassa rapatussa harkkotalossa on parvekkeita vähän joka ilmansuunnalla.

Suurimmat rakenteelliset muutokset tehtiinkin juuri parvekkeilla. Kattoterassilla on nyt tilaa useita kymmeniä neliöitä, joista osa on suojattu viimalta ja tuiskulta parvekelasituksella. Myös ensimmäisen kerroksen parveketta laajennettiin niin, että sillä voi pitää vaikka tanssit.

Suomalaiskansallisesta tavasta poiketen uudessa kodissa ei piirustusten mukaan olekaan saunaa. Yläkerran suuren makuuhuoneen yhteydessä on sen sijaan tilava kylpyhuone, josta pääsee usean hengen porealtaaseen. Altaan erottaa makuuhuoneesta lasitiili.

8.
Finlandia
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.