FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Segitsetek leforditani lécci!!!!

Ha ezt valaki minél előbb leforditaná nekem, akkor nagyon hálás lennék!!!:
Olet rakkaus mun lauseessa ja kaipuu mun katseessa, silti mun mentävä on.

Előre is köszi!
Hei! Elakadtam: Tää on mun kirja - Ez az ön könyvem
ok, de mi az a Tää??? forrás:http://www.oneness.vu.lt/fi/lesson1/grammar/G1PersonalPronouns/
Egyáltalán bízhatok ebben az oldalban, mert nem akarok hülyeséget tanulni.

Kiitoksia!
67.
Platos
14 éve
Pöpöt a mumusok finnül (többes számban), a pois-t sok mindenre használják, de alapvetően "le", "ki", "el" értelme van és felszólításkor használják.

Örömmel venném ha ehhez olyan is hozzászólna, aki nálam jobban tudja!!
66.
kirahvi
14 éve
Sziasztok!


Pöpöt Pois mit jelent?

Légyszi, segítsetek, sürgős, fontos lenne!

Köszi előre is!
65.
mackonova
14 éve
Jeee!Nagyon szépen köszönöm!Különben egy finn sráccal levelezek,csak épp angolul,de szerettem volna kedveskedni egy finn mondattal is.Most kezdtem tanulni,de IMÁDOM!smile
64.
Ors
15 éve
Moi jegkiranyno! "aika hyvin puhuu"?- Kiitti, mut en mää tiiä...ja en asu siell...valitettavastismileMä olen lukenut suomea vuoden. Missä sä bunkkaat?
63.
sillisalaatti
15 éve

Orsnak, mer' megérdemli...kitartó...smile
"Toivon, että näin voin kirjoittaa sinulle pian"...bár az 'így' a szövegkörnyezettől függ, de én "így, ezáltal, ilyenképpen"-re vettem.csak egy javaslat...
62.
sillisalaatti
15 éve
Nekem is segít valaki lefordítani ezt? "Remélem,nemsokára így írhatok neked".Fontos volna és hálás vagyok a segítségértsmile
61.
Ors
15 éve
Sillisalaatti köszi! smile Jó lenne már így tudni.
60.
Finlandia
15 éve
A ’Haloo Helsinki!’ egy új, fiatalos ’rock-energiát’ sugárzó csapat a főváros környékéről. Az együttes első, névadó single-je a „Haloo Helsinki” 2007.10.15-én jelent meg . A dal és az ebből készült videoclip sok figyelmet kapott különböző slágerlistákon, továbbá zenei csatornákon.

Az YleX rádiócsatorna „most wanted” listáján teljes négy hónapig szerepelt, és 3 hétig vezette is azt.

A banda második single-je „Perjantaina”(„Pénteken”) címmel 2008.03.17-én került megjelenésre. A sláger friss és energikus rock együttes képét tárja elénk. A dal témája szinte mindig aktuális. Mér’ nem lehet mindig péntek? Jó kérdés, amire kiderül a válasz ebből a dalból. A „Perjantaina”-slágerből szintén készült videoclip, aminek premierje április végén lesz.

A 2008 tavaszi megjelenés az együttest a fiatalok érdeklődésének középpontjába helyezte a főváros környékén. És ez egyáltalán nem meglepő, hiszen a ’Haloo Helsinki’ mindenképpen az egyik legjobb koncertbanda. Elli és az egész zenekar színpadi kisugárzása, pergő zenéje mind több és több szívet hódít meg. Jó példa erre egyebek közt a Helsinki-i ’Semifinal’ klub összejövetelén adott teltházas koncert, valamint a Helsinki-i ’Tavastia’-n való váratlan fellépés februárban.

’Haloo Helsinki!’ tagjai: Elli (ének és basszusgitár), Jere (gitár és vokál), Leo (gitár és vokál) és Jukka (dob).

A csapat névadó debütáló albuma 2008.08.13-án jelenik meg, amit a társulat egy országos turné keretében mutat be Finnországban.
59.
sillisalaatti
15 éve
Azta!Te aztán feladtad a leckét!Még nekem is kéne annyi,hogy "Remélem,nemsokára így írhatok neked".Fontos volna és hálás vagyok a segítségértsmile!
58.
Ors
15 éve
Fordítsátok le nekem?

Haloo Helsinki! on uusi, nuorta rock-energiaa uhkuva bändi pääkaupunkiseudulta. Ensimmäinen, yhtyeen nimeä kantava single “Haloo Helsinki!” julkaistiin 15.10.2007. Biisi ja siitä tehty video sai paljon huomiota osakseen eri soittolistoilla ja sekä musiikkikanavilla.

YleX:n Himotuimmat -listalla kappale oli peräti neljä kuukautta, joista kolme viikkoa ykkösenä.

Bändin toinen single “Perjantaina” julkaistiin 17.3.2008. Biisi jäsentää bändin kuvaa raikkaana ja energisenä rock –yhtyeenä. Kappaleen aihe on myös aina ajankohtainen. Miks ei aina vois olla perjantai? Hyvä kysymys, johon vastaus selviää tällä singlellä. ”Perjantai” –biisistä kuvataan myös video, jonka ensi-ilta on huhtikuun lopulla

Bändin kevään 2008 esiintymiset ovat herättäneet nuorison keskuudessa myös paljon huomiota pääkaupunkiseudulla. Ja se ei ole mikään ihme, sillä Haloo Helsinki! on ehdottomasti parhaimmillaan ”livenä”. Ellin ja koko bändin lavakarisma, sekä tiukka soittotaito valloittaa jatkuvasti lisää sydämiä puolelleen. Näistä hyvänä esimerkkinä toimii mm. Helsingin Semifinal -klubin liitoksiaan myöten täynnä ollut keikka tammikuussa, sekä yllätysvetona tehty Helsingin Tavastian –esiintyminen helmikuussa

Haloo Helsinki! on: Elli (laulu ja basso), Jere (kitara ja taustalaulu), Leo (kitara ja taustalaulu) ja Jukka (rummut).

Bändin nimeä kantava debyyttialbumi julkaistaan 13.8.2008, jota seuraa läpi suomen kattava koulukiertue.

57.
Finlandia
15 éve
Köszi a segítséget!smile
56.
Ors
15 éve
Sillisalaatti! asutsä suomes? ku osat aika hyvin puhuu suomee...smile
55.
jegkiralyno
15 éve
bocs kavics, szabadságon voltam, nézem majd a mailt és reagálok,
üdv
s
54.
sillisalaatti
15 éve

Dynasty, ez a pár finn sor a Tenhitől van. Borzasztóan szeretem a zenéjüket és irtóra foglalkoztat mit jelentenek a szövegek, a szavak. Én a norvégban mozgok otthonosabban.
Mattlartól nem találtam még teljes hosszúságú dalokat, letöltőhelyeken nincs fönn. Ahogy Tuomas Kantelinentől az Elina filmzenéje sem..

sillisalaatti, írtam neked, megkaptad a levelet?

kérlek, segítenétek ennek a fordításában is:

lehtoon luille makaan
aukeaa maahan
makaan selätysten
lehtiä seassa
pysähtyy tänne niitylle ja kevätaukiolle
lehdistä kuulee maata
voi tuntea mistä luut alkaa
tuntea kun putoaa läpi ja syvempään
ainoat kukat sinä kesänä
odottaa täällä kesänhiessä
/viimeiseen/
53.
kavics
15 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.