FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

sos fordítás

Valaki le tudná ezt nekem fordítani? Elämä on ihmisen parasta aikaa
Unohdetaan se.
47.
Jégember
16 éve
Igen, kár. De lehet bövíteni. Csak az a baj, hogy amikor szótárat használ az ember, akkor általában azért használja, mert nem tudja mit jelent az a szó amit keres...
46.
Jégember
16 éve
Ez oldal szótára meg így írja:Mitä kuulu? azt hiszem. De kár hogy sok szavat nem ismer.
45.
Finlandia
16 éve
Hogy kell mondani, hogy felejtsük el.
44.
auringonlasku
16 éve
Igen igazad van hülyeség vitatkozni és én már bocsánatot kértem. Köszi a javításokat igyekszem őket megjegyezni.
43.
auringonlasku
16 éve
Szerintem hülyeség ilyesmin vitatkozni, mert mindkettötöknek igaza van, csak másról beszéltek.

Zinaida azt mondja (helyesen), hogy ez a helyzet:
A: Hei, mitä kuuluu?
B: Kiitos hyvää, ENTÄ SINULLE?

(Mitä SINULLE kuuluu?)

Auringonlasku meg ezt írja (szintén helyesen):
A: Hei, kuinka voit?
B: Kiitos hyvin, ENTÄ SINÄ?

(Kuinka SINÄ voit?)

Így.

Viszont:
-Nem "vähänpä", hanem "vähempää",
-"ei minua haittaa se" helyett inkább "ei se minua haittaa",
-"kaikki sanojeni takia" helyett "kaikkien sanojeni tähden"

Az "unohtakaamme" különben helyes, meg minden, csak kicsit régies, és (csak) ezért furán hangzik.

További jó tanulást mindenkinek, bocsánat ha a régebbi hozzászólásaim összekevertek valakit.
42.
Jégember
16 éve
Pyydän anteeksi sulta kaikki sanojeni takia,en halua riidellä kenenkään kanssa. Anna mulle anteeksi ja unohtakaammesmile
41.
auringonlasku
16 éve
Most légy okos Domokoslaugh
40.
auringonlasku
16 éve
Itt a bizonyíték msn-es beszélgetésből:
karolin##kukac##luukku.com üzenete:
hei
karolin##kukac##luukku.com üzenete:
Kuinka voit?
kalle61##kukac##suomi24.fi üzenete:
moikka
kalle61##kukac##suomi24.fi üzenete:
hyvin entä sinä
karolin##kukac##luukku.com üzenete:
niin minäkin
39.
auringonlasku
16 éve
Zinaida drága te nézd meg én mit írtaMsmile:zinaida: a Mitä kuullu?-mi van veled.
a hogy vagy finnül Kuinka voit?
Ha azt kérdezted volna hogy hogy kérdezzük meg veled mi van akkor én is úgy tettem volna fel a kérdést, hogy entä sinulle?
Kuinka voit-hogy vagy?
Entä sinä-és te?

Ha így sem érted tanulj meg egy másik nyelven és kérj meg valakit magyarázza el azon is hátha úgy megértedsmile
38.
auringonlasku
16 éve
kiinnostaa
37.
auringonlasku
16 éve
Ei voi vähänpä kiinostaa jos kirjoitat jotain huonosti,ei minua haittaa sesmile.
36.
auringonlasku
16 éve
Gyakrabban használják a mitä kuuluu-t de attól az még mindig mi van veled-t jelent nem hogy vagy-tlaugh.
35.
auringonlasku
16 éve
Mi van még a magyar szöveget sem tudod értelmezni amit írtam, sajnálom az már súlyossmile
34.
auringonlasku
16 éve
Mitä kuuluu mi van veled és arra kiitos hyvää a jó de a hogy vagy kuinka voit? De ne zavarjon nagyokoslaugh
33.
auringonlasku
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.