FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

sos fordítás

Valaki le tudná ezt nekem fordítani? Elämä on ihmisen parasta aikaa
Nézd már meg mit irtam :

Ha azt kérdezik Mitä kuuluu ? Válaszolsz kiitos hyvää, entä sinulle ? Lehet, hogy puhekieliben entä sinä, de az irott nyelveben biztos, hogy entä sinulle.
Különben is itt ha megkérdezik, hogy vagy általában a Mitä kuuluu, esetleg Mitäs kuuluu..
Nem amit te irtál..
De ha hülyeségeket akarsz irni tőlem..
32.
zinaida
16 éve
Nem te jégember hanem Zinaida. Ő tudta tévesen, hogy a mitä kuuluu hogy vagy-t jelent.
31.
auringonlasku
16 éve
Bocs, nem vettem észre. Hol?
30.
Jégember
16 éve
de ez esetben te hibáztál, nem én...
29.
auringonlasku
16 éve
Én már tudok finnül, ezért tényleg föleg azért szoktam átnézni az itteni finn szövegeket, hogy van-e bennük hiba. És a hibán általában nem látszik, hogy gépelési hiba-e vagy olyan másik fajta hiba, amire azt szokás mondani, hogy "nahát, ezt nem tudtam, de most igen, köszi a segítséget"...
28.
Jégember
16 éve
Én úgy gondolom, hogy fontos, hogy ha hibát észlenlünk, vagy hibásnak gondolunk valamit azt jellezük. Rosszul megtanulni valamit nem érdemes. Ezt utáltam otthon amikor angolul tanultam, egy csomo baromságot megtanítottak aztán amikor külföldön megszólaltam angolul csak néztek mit akarok..
27.
zinaida
16 éve
Jégember feltudsz ma jönni msn-re? Egy két dolgot szeretnék tőled kérdezni. 3 hét múlva Balatonról meg Bp-ről fogom tartani gyakorlaton az idegenvezetést. És találtam is már hozzá anyagot csak van egy két mondat aminek a fordításában nem vagyok biztos.
Kössz előre issmile
26.
auringonlasku
16 éve
Elírtam véletlenül. De most mi ebben a jó hogy egymás hibázásait keresssük. Lassan másról sem fog szólni ez a topik, hogy ki talál több hibát a másik tudásában.
25.
auringonlasku
16 éve
Igen. Egyébként mitä kuuluu, egy l-el, 2*2 u-val.
24.
Jégember
16 éve
zinaida: a Mitä kuullu?-mi van veled.
a hogy vagy finnül Kuinka voit?
Ha azt kérdezted volna hogy hogy kérdezzük meg veled mi van akkor én is úgy tettem volna fel a kérdést, hogy entä sinulle?
23.
auringonlasku
16 éve
Ma megkérdeztem a finn barátnőmet, hogy melyik jó kifejezés a Balti tengerre/Baltian-meri vagy Itämeri/ azt válaszolta mindkettősmile Ezek szerint mégsem írtam hülyeséget a képhezsmile.
22.
auringonlasku
16 éve
Mitä kuullu?
Kiitos hyvin.
Entä sinulle?
Ez valóban így van.

De ha azt kérdezed:
Kuinka voit.
kiitos hyvin.
Akkor viszont nem úgy kérdezel vissza, hogy entä sinulle?laugh Hanem entä sinä?
21.
auringonlasku
16 éve
A: Mitä kuuluu?
B: Kiitos hyvää, entä sinulle?
20.
Jégember
16 éve
Így van. smile
19.
Jégember
16 éve
Ha azt kérdezik Mitä kuuluu ? Válaszolsz kiitos hyvää, entä sinulle ? Lehet, hogy puhekieliben entä sinä, de az irott nyelveben biztos, hogy entä sinulle.
18.
zinaida
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.