FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Children Of Bodom rajongók ide!!!

Moi!
Várom a többi olyan COB rajongó jelentkezését akik szintén szeretnének finnül megtanulni!
Megnéztem megint cikekket de nem találom amiket régen láttam.

Most volt 46 éve június 4.-én hogy ez történt. Ha jól számoltam.
48.
Finlandia
15 éve
Elég durva.De valahol azt láttam,hogy a túlélő srácot,vagyis bácsikát csukták le,vagy csak akarták lecsukni pár éve...Hihetetlen és félelmetes,ami ott történt..Ha Kozsó lennék most azt mondhatnám,hogy ;vérzik a szívem.Nade komolyan,a mai napig rossz érzés fogja el a finneket emiatt.
47.
Ors
15 éve
Nemrég olvastam a bodomtó történetét és megborzongatott teljesen.
46.
Finlandia
15 éve
Megint ide tévedtem....A történetet akár hányszor is olvasom,mindíg felzaklat..Alexiék elég betegek,hogy ezalapján választottak nevetsmileDe különben imádom őketsmile
45.
Ors
15 éve
ez egy igen jó kérdés laugh
44.
Zoë
15 éve
Én itt volnék,de hol vagytok ti??!? :'(
43.
Ors
16 éve
Húúú...basszus... Most olvastam el... Teljesen a hatása alá kerültem... Hihetetlen...
De rendes tőled, hogy bemásoltad! smile
42.
Gever
17 éve
Kiitos! laugh
41.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Tessék mindenki!bemásoltam a COB történetét!smile
40.
Do
17 éve
A BODOM TÓNÁL TÖRTÉNT GYILKOSSÁG

1960 június 4-én négy tinédzser Maili Irmeli Björklund, Anja Tuulikki Mäki plusz két 18 éves fiú Seppo Antero Boisman és Nils Wilhelm Gustafsson elment kempingezni a csodálatos finn tóhoz, amely Espoo szívében található.

Verõfényes nap volt, amikor a fiatalok megérkeztek a kempingbe, amit már a fiúk korábban átvizsgáltak motoron. A környék békés és szinte kihalt volt. A lányoknak volt egy kis vitájuk a szüleikkel a tónál töltendõ éjszakával kapcsolatban, egy Finnország másik részén történt gyilkosság miatt, amely nemrégiben történt.(A gyilkost már elfogták, gondolták.)

Miután felállították a tábort és úsztak a tóban, a vidám négyes egy közeli büfés bódé felé vette az irányt egy kis rágógumiért meg limonádéért.

19:30-kor tértek vissza a sátorhoz. Ekkor hagyták el a tavat az utolsó horgászok és fiatalok. Õk látták a négy tinédzsert utoljára élve.

Leszállt az éj a 4 fiatalra, akik elaludtak, életükben utoljára. Hajnali 3 és 6 óra között vették utolsó lélegzetüket Bodom gyermekei. E két idõpont között valaki – vagy valami – brutálisan megtámadta a négy ártatlan fiatalt. Rájuk döntötte a sátra, és a sátron keresztül szúrta õket halálra, kegyelmet nem ismerve. Fõleg az áldozatok fejét, nyakát és felsõ testét érték a szúrások. Az egyik lány 11 szúrást kapott a nyakára. Nilsnek valahogy sikerült kimásznia a sátorból, de õt a gyilkos egy kõvel leütötte.

A gyilkos különbözõ dolgokat vitt el a fiataloktól: pénztárcát, fürdõruhát, személyi igazolványokat és még más dolgokat, de semmi olyat, ami magyarázatul vagy okul szolgálhatott volna a brutális gyilkosságra.

Másnap Erkki Johansson 2 fiával fürdeni ment a közeli strandra. Véletlenül vette észre az összerogyott sátrat és a mellette vérzõ Nils-t. Nagyon megrémült, és hívta a rendõrséget. Mire a rendõrség és az orvosok megérkeztek Maili, Anja és Seppo már halottak voltak. Nils azonban a gyilkos fegyvertõl és a kõtõl szenvedett sérülések ellenére még mozgatta a kezét. 10 sebe volt, és az alsó és felsõ állkapcsa el volt törve. Õ volt az egyetlen, aki túlélte ezt az érthetetlen, erõszakos cselekményt.

Az egész Finn nemzet megborzongott a hármas gyilkosság hírére, amely az újságok szalagcímeire került az egész világon. A finn bûnügy legnagyobb embervadászata indult meg.

A fiatalok sírjai Vantaa-ban fekszenek, hogy örökre emlékeztessenek a gyilkosságra.

A gyilkosság indítéka rejtély maradt, és az egyetlen nyom egy 80x40 cm-es párnahuzat, amelyben valószínûleg a gyilkos fegyvert vitte az elkövetõ. A sérült Nils-et egy közeli kórházba szállították. A rendõrség aggódva várta, hogy felébredjen, hátha tud információkat adni a gyilkosságról. Ám amikor felébredt Nils, ezek voltak az elsõ szavai: ”Hogyan kerültem egy autóbalesetbe?”.

Nils semmire nem emlékezett a gyilkosságból, de egy hónappal késõbb hipnotizálták. Szolgált néhány részlettel, é azt mondta, hogy a gyilkos szeme izzott. (Red light in his eyes?)

Más szemtanúk, mint Olavi Virtanen – aki látott valakit elsétálni a tónál 6shock0-kor – hipnotizálva lett, hogy még több részlet kiderüljön. Sajnos a fantomképek nem nyújtottak sok segítséget. A rendõrségnek több száz tippje volt, más semmi. Nagy nyomás volt rajtuk, mert az emberek nem voltak elragadtatva a rendõrség munkájától. Nem volt semmilyen eredményük.

Az egyik fõ gyanúsított a büfés volt, aki cukrot adott el a fiataloknak elõzõ este, de nem volt ellene semmilyen valódi bizonyíték. Egyik este ezt mondta egy bárban ívás közben: ”Én tettem!”. A barátai nem értették, hogy mire gondol, ám másnap belefojtotta magát a tóba. Volt pár hír, miszerint megtiltotta a kempingezést abban a térségben, de ez a tiniket nem érdekelte, és ennek ellenére ott kempingeztek. Késõbb a rendõrség arra a következtetésre jutott, hogy nem õ lehetett.

Sok szemtanú volt, aki látott valamit, ami lehetett a gyilkos. Pár horgász és egy biciklis látott egy embert hátulról, de semmi többet. A biciklis és a horgászok is gyanúsítottak voltak. Sõt még Nils-et is tartották egy ideig gyanúsítottnak, de súlyos sebei alapján arra a következtetésre jutottak, hogy õ nem okozhatta volna a saját sérüléseit. 2003-ban a rejtély újra felbukkant a finn médiában, amikor az egyik fõ gyanúsított, a német Hans Assman eltûnt. Ezzel megadta a bátorságot a híres finn professzor Jorma Palo-nak, hogy kiadjon egy könyvet ”A Bodom tó rejtélye” címmel.

1960. júniusában Palo asszisztensként dolgozott egy kórházban a tótól nem messze. 12-32 órával a gyilkosság után Assman bement a kórházba véres ruhában, összezavart elmeállapotban. Az orvosok késõbb felfedezték, hogy nem a saját vére van a ruhán. Assman nem tudott finnül, így nem tudtak kommunikálni egymással.

Palo és a többi orvos próbálta odahívni a rendõrséget a kórházba, de a rendõrség nem foglalkozott velük, mivel el voltak foglalva a hasonló tippelgetéssel. Késõbb Assman elhagyta a kórházat, és a rendõrség még csak ki sem akarta hallgatni Palo-t. Palo meggyõzõdése, hogy Assman volt a gyilkos, de a 2003 márciusában végzett kihallgatás alapján a rendõrség arra jutott, hogy Assman-nek nagyon jó alibije van.

A 40 éves nyomozás után a rendõrségnek nem sikerült megtalálni a gyilkost. Számos elképzelés született. 70 fõgyanúsított, több száz kisebb gyanúsított. Közel 3700 embert hallgattak ki, és végül lezárták az ügyet eredmény nélkül.

Forrás: cobfanpage.uw.hu
39.
Do
17 éve
Hát.... nem tudom smileA nevem jelentése "a halál angyala" (Kuolema:halál + n:birt. jele + enkeli:angyal)
de a karácsony az joulu finnül.
38.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Enkeli! Te megtod mondani hogy van finnül hogy bukott angyalok karácsonya? A neved miatt gondolom te tudod.smile
kérlek kérlek! Ha gondolod én leírom neked akkor a gyilkosságot.laugh
37.
szeder
17 éve
Légyszi írja le valaki a Bodom-tavi gyilkosság történetét! smile
Kiitos!
36.
Kuoleman Enkeli
17 éve
Úgy látom itt eléggé meghalt a fórum... :-/
35.
viking
17 éve
Üdvözlök minden kedves fórumozót!
Imádom a skandináv országokat, főleg a zenéjüket! A C.O.B iszonyat jó zenekar! Hogy tudtok ti kimenni Finnországba? Énis nagyon szeretnék a barátnőmmel de elég reménytelen...
34.
viking
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.