FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

A finn mentalitás

Szerintetek milyen a finn emberek mentelitása?
Köszi a segítségetsmile
29.
Bareee
14 éve
Ha Helsinkibe mentek mindenképp nézzétek meg a város jelképét, a lutheránus székesegyházat, ami a kikötőtől nem messze található, ami szintén gyönyörű látvány, főleg a nyári napsütésben. Aztán ott van még az Uszpenszkij ortodox székesegyház közvetlenül a kikötő mellett, és rengeteg múzeum és látnivaló ebben a városrészben, ami turistáknak ideális. Aztán ott van még a parlament épülete, a vonat pályaudvar, a Mannerheim lovas és sok más érdekesség. Én még Iittalában voltam, ami üveggyáráról híres és gyönyörű design üvegeket fújnak itt kézzel. (Ezeket az iittala.com-on meg is nézheted. Hämeenlinna is gyönyörű főleg a folyópart és annak öble, biztos nagyon fog tetszeni ez a gyönyörű ország!laugh
28.
pampalini
14 éve
Sziasztok!
Finnországba készülünk a családommal nyaralni, két hétre, és szeretnék segítséget kérni, hogy mit érdemes megnézni vagy ilyenek. Nagyon megköszönném a segítségeteketsmile
27.
Bareee
14 éve
üdv,
3 hónapja költöztem Vantaa-ba au pairként.
a fogadócsalád nagyon aranyos, tényleg tiszta jófejek, de sajnos rajtuk kívül egy árva lelket nem sikerült megismernem.
mivel a német au pair ismerőseim lassan mennek haza, eléggé nincs mit csinálnom meg kihez szólnom, ami elég ciki.
egyszer egy német lánnyal elmentem egy koncertre, és odajött, hozzánk valaki megkérdezte, hogy mi volt az a zenekar (biztos csak betévedt), a barátnőm mondta neki, hogy nem tud finnül, mielőtt még kinyithattam volna a szám, a másik lány felszívódott.
illetve rengeteg itt élő külföldi arra panaszkodik, hogy sokan odamennek hozzá csak azért, hogy közöljék, hogy húzzon haza a fenébe, mert Finnország a finneké... ezt nem egy embertől hallottam... persze Magyarországon is lassan már csak az nem náci, aki zsidó, de annak reményében jöttem el, hogy talán itt jobb lesz.
Szóval a finnek leginkább csak iskolában vagy munkahelyen ismerkednek, ha barátokat akartok, bébiszitternek ne gyertek... egyébként az összes finn, akit neten megismertem remek arc, jóhumorú és nyitott, de ez az életben nem látszik meg túlzottan.
Olyan is volt, hogy megkérdeztem valakitől az időt, és válaszra sem méltatott.
Meg azt is furcsállom, hogy mikor az egész busz látja, hogy a 40 kilós anyuka bányássza le a babakocsit a járműről, akkor miért én meg egy olasz srác ugrunk oda segíteni a busz legvégéből... szóval az nagyon jó, hogy nem bámulnak a pofámba az utcán meg nem néznek be az ablakomon, de az nem jó egy társadalomban, hogy tudomást sem vesznek kvázi egymás létezéséről.
Amúgy az ország gyönyörű, de már nem látok mindent olyan baromi tökéletesnek, mint mikor 15 éven keresztül ide vágytam, és biztos voltam benne, hogy itt akarok élni. Éltem itt, de talán hosszútávon inkább máshol akarok. Ez kb olyan, mintha rombadőlt volna a világképem, mert tényleg töksokmindent feladtam ezért az egészért...
de rossz a kaja, rossz az idő, nemtörődömök és bunkók az emberek...és néha komolyan úgy érzem, hogy le tudnám vetni magam a Taigetoszról... tudom, seholse tökéletes, de szóval itt se.
26.
Essi
14 éve
Hello,

Egészségügyis, érdekes; két sztori: egy ismerősöm, akinek van a kék eus kártyája, mint nekem is, egy fogtömést csináltatott finnben 150 euroért, munkavállaló, így finn egészségügyi kártyája is van, ezáltal csak 100 e volt.
Nekem csak a kék kártya van, 3 órán át voltam kórházban 40 fokos láz influenza miatt, és 438 euroról kaptam számlát, amit szerencsére a biztosítóm - axa (eu-s szolgálatban vagyok itt)kifizet. Tessék ezeket észben tartani.
25.
ireg85
14 éve
Sziasztok!!
Írjatok valamit4 Főleg oylan aki kint él! Minden érdekel ami Suomival kapcsolatos!!!smile
24.
Hinta
15 éve
Szia! Mi a párommal most készülünk kimenni és kint dolgozni.A párom egészségügyis.Most tanuljuk a nyelvet.Ti merre éltek?Milyen tanácsot tudsz adni? Ti hogyan kerültetek ki?
23.
Beand
15 éve
finnországba hogy viszonyulnak a diákmelóhoz?
külföldniek is van esélye megpályáznia, hogy mondjuk kimegy 2hónapra?smile
tudtok vm helyet ahonnan finn társalkodószeményt lehetne szerválni? eddig csetoldalakon nem voltak vm segitőkészek XD
22.
mrbalu
16 éve
Sok szerencset az utazashoz.puszi mindenkinek.
21.
Anoka
16 éve
Hali!

Én egy hét múlva indulok Helsinkibe, nagyon kiváncsi vagyok a finn életre, emberekre.Bár csak egy hetem
lesz, hogy felfedezzem a várost.Már jó ideje gyűjöm az infókat, azt gondolom szeretni fogom azt a környezetet.
20.
döme
16 éve
A finnek velem nagyon normálisak, segítőkészek voltak. S amit alig hittem el... Pakoltuk be a cuccokat a házba, én zárogattam a kocsit ezerrel, szóltak, hogy nem kell. Nem akartam ellenkezni, titokban reménykedtem, hogy semmit ne lopjanak el... és nem is loptak el. Máshol is jó a közbiztonság?
Olvastam itt több helyen a piálást... hát igen. Ahogy megérkeztünk, barátnőm apósa rögtön letámadott minket valami igazi kerítésszaggató pálinkával, pedig még a cuccokat sem raktuk le laugh
19.
majakka
16 éve
Hat,igen Oulu nagyon szép.az iszakossaggal is egyetértek.köszi.
18.
Anoka
16 éve
sziasztok! lassan mår 1 honapja kint vagyok helsinkiben, es neha nagyon unatkozom. sajnos 2 nap mulva megy haza egy itteni magyar ismerösöm, es örulnek, ha lenne valaki, akivel eluthetem az idömet. hm? smile
17.
enke
16 éve
Oulu hogy tetszik? tounge
16.
Jégember
16 éve
finnország, jövök!!!!!!smile)))))))))))
15.
viljamimi
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.