FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

A finn mentalitás

Szerintetek milyen a finn emberek mentelitása?
Ha kell, ha nem? Miért, mikor KELL?
14.
Jégember
16 éve
sziasztok!e szép reggelen leesett az első hó Seinäjokiban.igaz csak fél centi de szép!Ciklámen:igazad van a finn fiatalokkal kapcsolatban mi tapasztaljuk minden hétvégén hogy,isznak ha kell hanem és nem tudják abba hagyni.Csak a kötekedésük szempontjából itt kint úgy müködik hogy összevesznek és 10perc múlva ugyan olyan jó barátok!És ez nálunk otthon nem igy müködik.Szép napot mindenkinek
13.
finland
16 éve
Bár kicsit elkanyarodott a téma a finn mentalitástól, azért leírom az én tapasztalataimat is. 2004-ben voltam kinn Finnországban "cseretanárként", szóval a kint gyakorlatot végző diákjaink koordinátoraként - Jyvaskylában és Hammenlinában. A felnőttekről csak jót tudok mondani smile Végtelen kedvesség, segítőkészség, vendégszeretet... Vittek minket szaunázni, várost nézni, rénszarvas-vadász kunyhóba, motoros szánozni, gyógyfürdőbe, stb. Legnagyobb élményem egy félig befagyott folyó feletti átcsúcsás volt drótkötélpályán... Szóval, nagyon jól éreztük magunkat, tényleg mindenben segítettek, mindent megtettek értünk, pedig azt is csinálhatták volna, hogy csak a gyerekek munkahelyeit mutogatják meg... A finn diákokról viszont nem ilyen fényes a véleményem wink Amikor mi viszünk külföldre diákokat, akkor előkészítőre járnak, ahol "idomítják" őket a helyes viselkedésre (is). Nos, mikor finn fiatalok jártak nálunk, mindig balhé volt sad face Részeg randalírozás, stb. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy én a finn diákokkal nem is nagyon beszélgettem se kint, se itthon, szóval lehet, hogy jó fejek, csak ez számomra nem vált világossá smile
Ciklámen
12.
Ciklámen
16 éve
sziasztok!én kb 3-4hónapja élek kint a párommal finnországban és csodálatos ez az ország!Aki teheti jöjjön ki!Jó a megélhetés az ország anyagi helyzete szóval minden!Az időjárás az nagyon változékony de meg lehet szokni!smile
én a nyelvtanulás szempontjából nehéz helyzetben vagyok mert nem beszélek semmilyen nyelvet sajnos és igy nagyon nehéz tanulni!De aki kijön ide nem bánja meg csak majd nem akar haza menni!puszi mindenkinek!smile
11.
finland
16 éve
Sziasztok!

Saloban keresek két fő részére "olcsó" szállást! Aki tud kélek segítsen! Köszi
Csibevirág
10.
Csibevirág
16 éve
köszi nektek mindent.
9.
Anoka
16 éve
Finnül tanuló lány vagyok, vagyis éltem kint Finnorazágban, mint cserediák, s azóta nagyon komolyan foglalkozom a nyelvvel- elkezdtem a tanításával is foglalkozni; szeptembertől Pesten fogok lakni- egyetemi szinten fogom tanulni a finnt-, és szeretnék magántanár lenni. Ha valaki most szeretné elkezdi a finn nyelvet- szívesen vállalom a taníttatását; és én nem lennék "olyan" drága, tehát, mint egy nyelviskola, mert én tisztában vagyok vele, hogy kezdő vagyok... egyébként itt Kecskeméten tolmácskodom, s szívesen folytatnám Pesten is.
Lämpimin terveisin, Sofia


email címem -ott egyszerűbben elérték, ide nem biztos, hogy feljövök: sofia.baranyi##kukac##gmail.com
8.
Sofiavauva
16 éve
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat,és várom a további észrevételeiteket
7.
Anoka
16 éve
Szia!

Igazad van, a finnek tényleg ilyenek bár én ismerek pár kivételt. Azt tapasztaltam, hogy ha van valaki, pl. munkatárs, akival kicsit is rendszeresen találkozol, akkor érdemes beszélgetéseket kezdeményezni, mert olyankor hajlamosak dumálni, de maguktol soha el nem kezdenék. Én a magam részéről nem vagyok valami szociális alkat, így nekem ez a környezet éppen megfelel smile, azaz ha nincs kedvem beszélgetni, akkor senki nem szólít le, de ha meg van, akkor a kollégákkal egész jót lehet dumálni, csak nekem kell elkezdeni.

Szóval ha nagyon kommunikatív vagy, akkor neked kell próbálkozni, és akkor hamarosan megtalálod azt, aki hajlandó csak úgy dumálni. Ja, és jó a magyar fiúknak, mert itt nem szokás az otthon (legalábbis mifelénk) bevett "lovagiasság", ezért ha itt egy fiú csak azt a minimális előzékenységet mutatja fel az itteni lányoknak, mint pl előreengedi az ajtóban, előre köszön, a buszon átadja a helyét, stb. akkor az itteni lányok elolvadnak. Ellenben az ide látogató magyar lányoknak ugyanezen okokból kifolyólag elég rossz lehet.

Én nagyon bírom a finneket, de belátom, hogy van, akinek az ő stílusuk nem igazán jön be. Nekem igen. smile
6.
csortu
17 éve
Hello,en Jalasjärviban vagyok önkentes,cak par hete vagyok itt,ill voltam nagyobb varosokban is,de en a finnel zarkozottam nepseggel meg nem talalkoztam.Az teny ,hogy segitokeszek,de amikor beszelgetni kell vagy szorakozni(es most nem a hetvegi tök reszegre iszom magam "finn" szorakozasra gondolok)akkor peldaul megnemulnak.en egy ifjusagi központban dolgozom,ahova mindne nap jonnek a fiatalok suli utan,de egy hellot nem kepesek kinyogni.Az meg a masik dolog,amit mas is emlitett,h szerintuk a tanyer magatol megtisztul,bar szerencsere en olyan helyen vagyok,ahol erre probalja megtanitani a fiatalokat(nem egyszeru feladat),de mas onkentesektol uezeket hallottam,meg azzal is egyetertenek,h iszonyat zarkozottak,es a legdurvabb(szamomra)hogy ezt tudjak is magukrol(es megse valtoztatniak).
5.
mb
17 éve
Hali!

Szerintem, legalabbis abban a koleszben, ahol most lakom, a finnek azt hiszik, hogy a szemetesvödör magatol kimegy a kukahoz, hogy a sze'l majd bevagja hasznalat utan a klozetajtot, hogy az edenyek öntisztitoak kaja'la's utan, es hogy minden tanulonak minden va'gya, hogy naponta 3X krumplit ehessen heti 5 napon keresztul.
Ezen kivul semmi bajom veluk.
En szeretnek dumalni, mert unatkozom, es egyeduli magyarkent vagyok ezen a helyen.

Börte
4.
Börte
17 éve
A finn emberek nagyon kedvesek és igazi csendestársak
3.
Anoka
17 éve
Ja,aki szeretne bővebben dumálni jelezzen
2.
Anoka
17 éve
Szerintetek milyen a finn emberek mentelitása?
1.
Anoka
17 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.