FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Udv mindenkinek

Udv mindenkinek, kinaban Mandzsu kisebbsege vagyok, jelenleg pekingben maradok Mandzsunyelvet tanitva. Ilyen szerencses vagyok hogy itt talaltam a suomi-magyar szotar es tarsalgot. Szeretnem ismerni titeket smile

Moi, olen mantsurilainen vahemisto kiinassa. Nyt asun Pekingissa, opetan mantsurilailta.
Anteeksi muutta suomeni on tosi huono! Haluan tutustui suomalaisen ja unkarialaisen kanssa juka puhuvat uralikielta smile

Moi
Sziasztok!

Én és a párom fogtechnikus állást keresünk Finnországban!
Ha van aki tudna nekünk segíteni a témával, vagy más munkavállalással kapcsolatban, azt szívesen fogadnám erre az e-mail címre: petrekovitsbalint##kukac##citromail.hu (Sajnos idő hiányában a fórumot ritkán olvasom, ezért inkább az e-mail címre írjatok!)
Köszönöm!

42.
petrekovitsbalint
14 éve
Nem tudom,hová máshová írhatnám ezt a felhívást és hogy valaki tud-e segíteni,de a barátnőm,Siru Viskari magyar tanárt ketes Vaasa környékén.Ha valaki tud valakit,az segítsensmileNagyon hálásak lennénksmile
41.
Ors
15 éve
Mindenesetre én szurkolok nekteksmile!!Pussz!
40.
Ors
16 éve
Hát a gondok megoldása elég bonyolult,de rajta vagyunk az ügyön.Most valószinüleg megyünk mi is dolgozni.de ezt majd akkor mondhatom ha minimum egy hetet dolgoztam.Vannak kint magyarok de nemigen akarnak segiteni mert nem tudnak felelőséget vállalni értünk.Ők már elfinnesedtek egy kicsit!Puszi
39.
finland
16 éve
Köszi,majd figyelek erre.Remélem azért megoldódik a gondotok...Magyar ismerősötök nincs kint,aki segíthetne?
38.
Ors
16 éve
Sziasztok mizu veletek?
37.
Finlandia
16 éve
Hát az attól függ!Kell egy lakcim ha kijössz(itteni)!Be kell regisztrálni a rendörségen magad az kb.50euro,aztán a cimedet be kell adni a majestratiba és majd kapsz egy személyi számot és utána minden rendben!De ha kint akarsz élni majd nehogy munkaerő kölcsönzö által gyere ki mert akkor nem kapsz KELA kártyát!ez a kártya a betegbiztositás meg minden.enélkül saját zsebböl kell fizetni az orvosi ellátást ami nem olcso dolog!Mi tapasztaljuk,mert a párom munkaerökölcsönzö által jött ki sajna!igy csunyán mondva megszivattak minket!
36.
finland
16 éve
Rendben,köszönöm!smileArról például mit tudsz,hogy ha dolgozni szeretnék,akkor ahoz hogyan kell nekifogni?Mert régebben informálódtunk erről,vagyis próbáltunk és akkor elvileg valahol be kell jelenteni magunkat,egy-két hónapra,fél évre,vagy így valahogy.Persze lehet,hogy ez csak az ott tartózkodási időre vonatkozik/zott...
35.
Ors
16 éve
Nagyon szivesen!Ha van még kérdésed és tudok segiteni szólj! smile smile
34.
finland
16 éve
Ajajajajjj...Valahol sejtettem,de nem gondoltam smile.Akkor marad az eredeti felállás,hogy elöbb megtanulok finnül,hogy egyáltalán legyen minből vizsgáznom kint.Köszönöm szépen az infót!!smile
33.
Ors
16 éve
Szia!Hát itt az egészségügyben csak akkor fogsz tudni elhelyezkedni ha itt kint teszel egy középfokú nyelvvizsgát!A párom kolegájának a barátnője szülésznő volt otthon és itt is érvényesiteni kell a papirjait nyelvizsgával!de ő se tud csak magyarul.de hogy keresnek e ápolot meg tudod nézni a munkaügyi központ honlapján!Ami: http://www.mol.fi beirod az első rublikába hogy melyik városban és rálépsz az etsi gombra és már köpi is az állásokat!Stép napot!smile
32.
finland
16 éve
Hűha!Nem irigyellek,de elismerésem!Én csak 18 évesen kezdtem,akkor viszont cukrászüzemben,na az sem semmi.Különben OKJ-s végzettségként Szoc.gondozó és Ápoló vagyok,és mire kijutok Finnországba,addigra lessz egy csecsemőgondozói oklevelem is.Azzal szerinted/tek lehet kezdeni valamit?
31.
Ors
16 éve
szia!Hát sajna nem túl sokáig tartott a sulis időszakom hamar elkeztem dolgozni mert muszály volt!Pontosan 16éves koromtól kezdve!És nemigen volt időm nyelvet tanulni!Albérlet meg ilyenek mellett!
30.
finland
16 éve
..hát,itt ilyen könyveket nem lehet beszerezni,a tanárnőnk sem tudott.de te hogy gogy nem tanultál eddig idegennyelvet (nem leszólás,nehogy félreértsd!!)?Na nem mintha én annyira tudnék...smile
29.
Ors
16 éve
Aki a finn nyelvet itteni oktatás szerint szeretné tanulni,mint irtam már egy pár helyre From Start to finnish a könyv cime és Leile White irta!Nem tudom otthon hol lehet megvenni vagy árulják e egyáltalán de itt kint ebből tanulunk,és angolul is leir mindent!de mivel nem tudok angolul ez se segit rajtam!puszi mindenkinek
28.
finland
16 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.