FinnHun finn-magyar-angol internetes szótár és szókincstár

Fórum és szótár átalakítások

Az elmúlt egy-másfél hónapban vizsgák miatt nem volt időm a szótárt fejleszteni, de nemsokára túl leszek az utolsón is. Átalakítani tervezem a fórumot, mert többen jelezték, hogy túl sokat kell kattintani ahhoz, hogy eljusson az ember egy-egy témához. A szótár motorján, és a külsején is szeretnék változtatni.

Van néhány dolog, amire gondoltam, de kíváncsi vagyok a ti véleményeitekre is. Mit kellene változtatnom az szótáron?
Ez tényleg különös. Lesz személyes adatok menüpont a jelszóváltoztatás helyett, ahol a jelszón kívül az e-mail címet is meg lehet majd adni. A jövő héten tudok erre időt szakítani.

Köszönöm a jó ötletet!
22.
csiszi
17 éve
Tényleg, mi történt az e-mail címemmel? Kicsit betegnek látszik szegény...
21.
Jégember
17 éve
Na, akkor ezen túl nem fogom elfelejteni a jelszavamat. tounge Az e-mail címet is meg lehetne változtatni?
20.
Jégember
17 éve
Szia!

Már régóta adós voltam ezzel, úgyhogy most szakítottam erre is időt.

Jelszót változtatni a fórumba való bejelentkezést követően a Jelszóváltoztatás menüpont alatt lehet.

A ragozás majdnem minden angol és finn igéhez elérhető. Pl. keress rá az ír szóra. A fordítások mellett kis nyíl látható, ez mögött a második ikon nyitja meg a ragozási táblázatot egy új ablakban.

Üdv:
Csiszi
19.
csiszi
17 éve
Szia!
A Wordben van egy nagyon sok nyelvű fordítóprogram, beírod a szöveget egy új dokumentumba, kijelölöd, jobb egérgomb, fordításra kattintasz. Nem tudom, hogy van-e finn, de egy próbát megér. Viszon magyarra nem tud fordítani, de sok más nyelvre igen, például angol, spanyol, német, orosz stb. Egyébként az ilyen fordítóprogramok is csak arra jók, hogy ha ismered a nyelvet, akkor segítsenek lefordítani, van hogy teljesen érthetetlen amit fordítanak. Verseknél és zeneszövegeknél pedig teljesen használhatalanok. Tehát a legjobb, amit javasolni tudok, az, hogy megtanulsz finnül.
18.
Mudi
17 éve
Sziasztok!
Biztosan sokan mondták már, de meg kéne csinálni, hogy lehessen jelszót változtatni. Meg egy olyan szótár is jól jönne, amiben a szavak múltidejét is meg lehet nézni, pl: write, wrote, written.
Légyszi csináljátok meg!
Előre is köszi!
17.
Mudi
17 éve
üdv, nem tudom hova írjam, de. ha pl van egy szövegem és nem tudok finnül, ellenben megszeretném tudni, hogy mit jelent, akkor ezt hogy tudom megtenni? Ugyebár mindenképp van benne ragozott/toldalékolt/megváltozott alak így a szótári alakját nem tudom. Tehát egy kezdetleges "online fordító"-t lehetne alakítani. Ellenben ha valaki lenne oly kedves és lefordítaná nekem ezt a szöveget:

Hän katsoi maan reunalta tähtea putoavaa
Nyt kauniit kasvot neitosen peittää karu maa
Jokaisen täytyy katsoa silmiin totuuden
sillä aika ompi voittoisa, mut' tämä maa on ikuinen

Ez az Ensiferum - Lai Lai Hei számának első strófája. Csókolom.
16.
Predator666
17 éve
Jégember
17 éve
1. Szerintem jó lenne, ha a beadott szó nem lenne kitörölve amikor rákattintok a "Keres" gombra (hanem úgy mint itt: http://efe.scape.net/index.php)
2. Amikor írok egy új hozzászólást a fórumon akkor szeretném látni az összes elözö hozzászólást, nem csak az utolsót.
14.
Jégember
17 éve
Már semmi baj, rájöttem mért van.
13.
Mudi
18 éve
Nem sikerül új szót hozzáadni! Miért?
Jó lenne, ha a jelszót meg lehetne változtatni, amivel a fórumba írhatunk, mert ezt nem lehet megjegyezni!
12.
Mudi
18 éve
Orulok hogy tetszik! Mint mondtam, meg csak most kezdek esztul tanulni, tehat nincs sok nyelvismeretem, viszont a tankonyv szocikkeit szivesen bepotyogom valamikor (kezdetnek eleg lehet, legalabb a feluletet ki tudod alakitani azok segitsegevel).

Es remelem, hogy valaki kedvet erez majd az eszt felugyeletere smile
11.
MrG
18 éve
Szia!

Nekem nagyon tetszik az ötlet. Tényleg neki fogok állni gyűjteni a szavakat hozzá. A felületet kissé át kell szervezni, mert három nyelvre van most kitalálva a szótár. Az lenne az igazi, ha az észt szavakat is bármely másik nyelvre - nem csak a magyarra - lehetne lefordítani. Már most is a felhasználók maguk adhatnak új szavakat a szótárhoz. Tulajdonképpen nincs akadálya annak, hogy új nyelvet vegyek fel a meglévőek mellé és azt szabadon tölthessék fel szavakkal a felhasználók.

A gond csak az, hogy észtül nem tudok, így ellenőrizni sem tudnám a szavak helyességét (csak sejtésem lenne a finn tudásom miatt). Erre talán az lehetne a megoldás, ha azt is a felhasználókra bíznám, például adott számú szavazattal lehetne egy szót a szótárba felvinni, illetve onnan valamely szó törlését kérni. Esetleg szerkesztőnek lehetne jelentkezni egy-egy nyelvhez (pl. észt-finn, észt-magyar) és a szerkesztő felülbírálhatná a szavakat, és csak azt követően kerülhetnének be a szótárba.

Addigis felajánlásokat várok az észt szótárhoz magyar-észt, angol-észt, finn-észt szójegyzékekre. A szójegyzékek készítőinek a nevét természetesen feltüntetem a FinnHunon.

Csiszi
10.
csiszi
18 éve
Hei!

Ha mar van finn meg magyar es angol resz is, valaki elvallalhatna az eszt reszleget (ha beszelnek esztul, elvallalnam, de annak meg nem jott el az ideje smile Eszt-magyar netes szotar ugy sincs, rokonnyelv is, meg nemsokara szuksegem lesz ra laugh

Elore is kosz!
9.
MrG
18 éve
Szia!

Jogos. Közbejött egy nagyobb munka, ami elvitt minden időmet. Nem is merek már időpontot írni, hogy mikor, de lesz új FinnHun. Kitartás! smile

Csiszi
8.
csiszi
18 éve
A hozzászóláshoz előbb be kell jelentkezned.